Rozpoczyna się wielkie odliczanie do "Dnia zabawy 2017"

Data: 
23 sie 2017

Już 26 sierpnia na Polu Mokotowskim w Warszawie odbędzie się piąta edycja ogólnopolskiej akcji „Dzień Zabawy 2017”, podczas której Nickelodeon na 4 godziny wyłączy nadawanie programu i wyciszy swoją stronę internetową, by zachęcić młodych widzów do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. W tym roku wspólna zabawa potrwa od 10:00 do 17:00, a na uczestników czeka wiele atrakcji sportowo-rekreacyjnych, na które zapraszają Nickelodeon i Cyfrowy Polsat.

Dzieci spróbują swoich sił w 5 Strefach Aktywności: Strefie Refleksu, Siły, Równowagi, Logicznego Myślenia i Precyzji. Za wykonanie zadań w każdej ze stref otrzymają pieczątki, które na koniec będą mogły wymienić na nagrodę.

• STREFA REFLEKSU
Poza refleksomierzem, wymagającym szybkiego reagowania na zapalające się na planszy lampki, na uczestników czeka Knoocker - interaktywne urządzenie z pogranicza wirtualnej rzeczywistości. Na dużym ekranie wyświetlają się grafiki, w które należy trafić, rzucając specjalnymi piłkami. Zarówno w przypadku refleksomierza, jak i Knoockera liczy się przede wszystkim czas reakcji!

• STREFA SIŁY
Ścianka wspinaczkowa oraz specjalna dmuchana bieżnia sprawdzą siłę i wytrzymałość uczestników imprezy. Zabawa na bieżni polega na ściganiu się dwóch osób przywiązanych do dmuchańca za pomocą specjalnej uprzęży i liny bungee, która napręża się i utrudnia zadanie. Im dalej na torze znajdują się zawodnicy, tym silniej lina ciągnie ich w stronę linii startu. W biegu mogą brać udział zarówno dzieci, jak i dorośli.

• STREFA RÓWNOWAGI
Nie może zabraknąć zadań, które rozwiną u dzieci poczucie równowagi. W tym celu wykorzystany zostanie symulator surfingu, na którym dzieci poczują się jak na prawdziwej fali. Dodatkowo uczestnicy, asekurowani przez profesjonalistów, spróbują przejść po linie rozpiętej nad ziemią.

• STREFA LOGICZNEGO MYŚLENIA
W ramach treningu szarych komórek dzieci zostaną zaproszone do dużego, pneumatycznego labiryntu, w którym czekają animatorzy z zagadkami logicznymi. Na końcu trasy na uczestników czeka kolorowa puzzlościanka, składająca się z 9 dużych sześcianów.

• STREFA PRECYZJI
W tej strefie odbędzie się rzut piłeczkami do celu oraz przygotowana zostanie pneumatyczna tarcza do strzałek. Niektóre z zadań wymagają pracy w parach, co dodatkowo uczy współdziałania.

MINIMARATON

Minimaraton odbywa się w 3 kategoriach wiekowych: 300 m dla dzieci poniżej 7 roku życia, 600 m dla dzieci w wieku 7-9 lat oraz 900 m dla dzieci w wieku 10-12 lat. Przed rozpoczęciem biegu zarejestrowani uczestnicy otrzymają pakiet startowy. W zeszłym roku w minimaratonie wzięło udział łącznie 2100 dzieci.
Zapisy na minimaraton prowadzone są na stronie http://www.cyfrowypolsat.pl/dzienzabawy2017/

Po zakończeniu sportowych zmagań, o godz. 15:00 na scenie pojawi się popularna piosenkarka Margaret. Utwory „Thank You Very Much”, „Start a Fire” czy „Elephant” przyniosły artystce sławę zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Zdobywczyni pierwszych miejsc list przebojów zachęci publiczność do wspólnej zabawy i porwie uczestników „Dnia Zabawy” do tańca.
Poza opisanymi atrakcjami Samo Centrum Wszechświata zorganizowało masę zajęć, które kierowane są zarówno do dzieci, jak i rodziców. Na najmłodszych czekają baseny sensoryczne, zajęcia matematyczne, gordonki i robotyka. Starszaki wezmą udział w zajęciach capoeiry, hip-hopu, zumby i soukous. Dodatkowo specjalnie dla mam odbędą się treningi fitnessu oraz jogi z dziećmi. Na wydarzeniu zjawi się również topowa blogerka „Matka Prawnik“ oraz położna ze Szkoły Rodzenia SCW, które chętnie udzielą profesjonalnych porad.
Natomiast w strefie beauty stylista fryzur i doradca wizerunkowy, Marek Bryczyński, poprowadzi indywidualne konsultacje.

To jeszcze nie wszystko! Na wydarzeniu pojawi się również Strefa Nick Jr., Strefa Cyfrowego Polsatu, Strefa WOPR z nauką udzielania pierwszej pomocy, Piłeczkowy Wulkan, Strefa Relaksu, Strefya Nauki Jazdy na Rolkach i Longboardzie oraz wiele innych atrakcji. Tegoroczny program wydarzenia z całą pewnością zachęci dzieci i rodziców do zabawy na świeżym powietrzu!
Na „Dzień Zabawy 2017” zaprasza Nickelodeon oraz Cyfrowy Polsat. Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Patronami mediowymi wydarzenia są: Czasdzieci.pl, Miastodzieci.pl, MamaDu.pl oraz Radio WAWA.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 23.08.2017