Przedpremiera serialu „Wikingowie” w IPLI. Otwarte okno HISTORY w Cyfrowym Polsacie

Data: 
17 paź 2013


teaser_5_0.jpg

Od 20 października br. do 2 stycznia 2014 roku, czyli przez ponad dwa miesiące, wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu od pakietu Mini HD otrzymają w ramach „otwartego okna” promocyjny dostęp do kanału HISTORY w związku z premierą serialu „Wikingowie”, który podbił Amerykę – pierwszej fabularnej produkcji na antenie stacji. Jednocześnie w ramach największej polskiej telewizji internetowej IPLA wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu zyskają możliwość bezpłatnego obejrzenia serialu „Wikingowie” dzień przed premierą telewizyjną oraz przez tydzień po premierze na kanale. Pierwszego wieczoru zostaną pokazane dwa odcinki serialu.

Już 20 października, a potem w każdą niedzielę wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu, zarówno usług telewizyjnych, jak i dostępu do Internetu, będą mogli obejrzeć w IPLI przedpremierowe odcinki serialu „Wikingowie” - dzień przed premierą telewizyjną na HISTORY, a potem także powtórki przez 7 kolejnych dni w ramach catch-up TV. Wszystkie odcinki będą dostępne bezpłatnie na stronie www.ipla.tv i za pośrednictwem dedykowanych aplikacji na PC, wybrane Smart TV i konsole PlayStation3.

Premiera telewizyjna „Wikingów” w Polsce odbędzie się w poniedziałek 21 października o 22:00 wyłącznie na HISTORY, do którego do 2 stycznia 2014 r. wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu od pakietu Mini HD będę mieli dostęp w ramach „otwartego okna”. Widzowie platformy satelitarnej mogą oglądać HISTORY na kanale 79 i HISTORY HD na pozycji 128.

- Cieszę się, że teraz obok przedpremier polskich seriali nasi abonenci znajdą w IPLI także przedpremierowe odcinki produkcji, która zdobyła dużą popularność za oceanem. To seriale są w IPLI najchętniej wybierane przez użytkowników, dlatego zadbaliśmy o to, żeby „Wikingów” z kanału HISTORY nasi abonenci mogli obejrzeć jako pierwsi w Polsce. A dzięki dystrybucji serialu zarówno w ramach platformy satelitarnej, jak i serwisu IPLA, nasi abonenci będą mogli swobodnie decydować o czasie i miejscu, w jakim będą śledzić przygody bohaterów – mówi Beata Białkowska, dyrektor marketingu w Cyfrowym Polsacie S.A.

Serial okazał się wielkim hitem w Stanach Zjednoczonych, a jego premierowy odcinek obejrzało ponad 6 milionów Amerykanów. Przez dziewięć tygodni emisji „Wikingowie” stali się najpopularniejszym nowym serialem fabularnym w USA wśród produkcji stacji kablowych i satelitarnych w 2013 roku ze średnią ponad 4 milionów widzów. Nakręcono go w zeszłym roku w Irlandii, a inspirowany jest legendą o Ragnarze Lodbroku (w tej roli Travis Fimmel – Bestia, Baytown Outlaws), ciekawym świata wikingu, który stara się przełamywać wszelakie bariery i odkrywać nowe ziemie do podbicia. Na zamówienie HISTORY powstaje właśnie drugi sezon serialu.

Fabuła „Wikingów” opiera się na historii i przygodach głównego bohatera, młodego rolnika Ragnara, który jest głęboko sfrustrowany zachowawczą polityką swojego wodza, Jarla Haraldsona (w tej roli nagrodzony Złotym Globem Gabriel Byrne – In Treatment, Podejrzani, Ścieżka strachu). Jarl każdego lata wysyła wikińskich najeźdźców na wschód, do krain zamieszkałych przez biednych Bałtów i Słowian, nie chce jednak zaryzykować nowego kierunku wyprawy. Z pomocą swojego przyjaciela Flokiego (Gustaf Skarsgård – Niepokonani, Zło) Ragnar buduje nową generację łodzi – szybszych, kunsztownie wykonanych i bardziej opływowych niż cokolwiek, co do tej pory pływało po morzach. Przy ich pomocy Ragnar planuje odkryć cywilizacje po drugiej stronie wielkiego oceanu... Serial to także historia rodziny, braterstwa, a także miłości i przywiązania Ragnara do żony Lagerthy.

IPLA to największa telewizja internetowa w Polsce, która zapewnia legalny dostęp do kilkudziesięciu tysięcy materiałów w modelu VOD - filmów, wydarzeń sportowych, seriali (dostępnych także przedpremierowo), programów telewizyjnych znanych z ponad 30 stacji - oraz transmisji sportowych i kanałów na żywo. Dostęp do zasobów IPLI mają internauci za pośrednictwem strony www.ipla.tv, a dzięki specjalnym aplikacjom także użytkownicy komputerów z systemem Windows, urządzeń mobilnych z systemami Android, iOS i Windows Phone, telewizorów Smart TV (LG, Samsung, Panasonic, Sony i Philips), dekoderów Cyfrowego Polsatu, Playstation 3, Netia Playera i urządzeń Toya. Miesięcznie na wszystkich urządzeniach materiały IPLI uruchamia 3,8 mln realnych użytkowników

HISTORY opowiada o niezwykłych ludziach i inspirujących historiach, które zmieniają nasze postrzeganie przeszłości i teraźniejszości. Programy takie jak „Gwiazdy lombardu”, „Wojny magazynowe” czy „Warsztat Danny’ego” w zajmujący, a nierzadko w zaskakujący sposób koncentrują się na charyzmatycznych bohaterach, którzy poszerzają znaczenie terminu „historia”. Dzięki współczesnym technikom filmowania, żywej rekonstrukcji i wciągającej narracji HISTORY przenosi widzów w sam wir wydarzeń. Każdy dzień, człowiek czy przedmiot tworzą historię. Więcej informacji na www.historytv.pl

prstats.po?p=257173

Ostatnia aktualizacja 24.09.2014