Pożegnanie lata z VOD Domową Wypożyczalnią Filmową Cyfrowego Polsatu i konkurs LEGO

Data: 
08 wrz 2016

We wrześniu w VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej królowało będzie mroczne i zapierające dech w piersiach kino. Dwie polskie propozycje: „Czerwony pająk” oraz „Na granicy” ukażą złożoność ludzkiego umysłu oraz toczącą się w nim walkę dobra ze złem. „Ardeny” to opowieść o dwóch braciach zakochanych w jednej kobiecie, którzy utknęli w najcięższym z więzień – w przeszłości. „Bang Gang” odsłoni to, do czego inspiruje wakacyjna nuda i jakie z tego wynikają konsekwencje. „Modelka” obnaży głębokie zakamarki kobiecej duszy, a „Królowa pustyni” z Nicole Kidman odkryje potężną moc płci pięknej w twardym zetknięciu z męskim światem pełnym wojen i władzy. W filmie „Joker” Jason Statham swoje zabójcze umiejętności wykorzysta do zemsty. Dla swoich najmłodszych odbiorców natomiast VOD Domowa Wypożyczalnia Filmowa przygotowała niespodziankę – „LEGO Friends, Część 4” oraz związany z premierą konkurs z atrakcyjnymi nagrodami!

„Czerwony pająk” to polski thriller w reżyserii Marcina Koszałka, znanego z takich filmów jak „Rewers”, „Pręgi” czy „Senność”. Doskonała scenografia sprawi, że widzowie bez trudu przeniosą się do Krakowa, do lat 60., gdzie młody, zafascynowany działaniami seryjnego zabójcy chłopak odkrywa w sobie głęboko skrywane, mroczne żądze. Obraz otrzymał aż 7 nominacji: do Orła, Złotych Lwów, Złotej Żaby, Kryształowego Globusa, Suspense Film Competition oraz do Konkursu Polskich Filmów Fabularnych. W głównych rolach wystąpili: Filip Pławiak, Adam Woronowicz, Julia Kijowska, Wojciech Zieliński, Małgorzata Foremniak oraz Marek Kalita.

„Na granicy” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ojca i dwóch synów, którzy, by zapomnieć o rodzinnej tragedii, zaszywają się w odludnym sercu Bieszczad. Spokój rodziny burzy pojawienie się tajemniczego nieznajomego, którego obecność zmusi bohaterów do wejścia w mroczny i niebezpieczny świat. W główne role wcielili się Marcin Dorociński, Andrzej Chyra, Andrzej Grabowski, Bartosz Bielenia, Kuba Henriksen oraz Janusz Chabior.

Podczas odsiadywania wyroku za nieudane włamanie Kenneth’a podtrzymuje na duchu myśl o swojej dziewczynie. Kiedy mężczyzna wychodzi na wolność dowiaduje się, że jego ukochana Sylvie i brat Dave ułożyli sobie życie razem. „Ardeny” to trzymający w napięciu dramat belgijski ukazujący historię braci, których poza kryminalną przeszłością oraz miłością do jednej kobiety nie łączy nic, a ich największym więzieniem okazuje się przeszłość.

„Bang Gang” to prawdziwa, współczesna historia miłosna, a zarazem debiut reżyserski Evy Husson. Francuski obraz otrzymał nominację do Złotej Kamery. Seks, alkohol, narkotyki oraz zabawa bez zahamowań – tak wygląda zabijanie wakacyjnej nudy wśród paczki przyjaciół. Jakie zakończenie będzie miała ta beztroska rozrywka?

Kolejną mroczną propozycją skierowaną do widzów VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej jest dramat pt. „Modelka”. Emma (Maria Palm), młoda, niewinna i marząca o międzynarodowej karierze dziewczyna wkracza w świat sukcesów, ekskluzywnego życia oraz drogich marek. Na jednej z sesji poznaje znanego i przystojnego fotografa – Shane’a (Ed Skrein), w którym się zakochuje. Relacja dwojga młodych ludzi zaczyna przybierać charakter niebezpiecznej obsesji, a dziewczyna przekonuje się, że żeby osiągnąć sukces musi być gotowa na wszystko.

„Królowa pustyni” to biograficzny dramat historyczny ukazujący działania Gertrude Bell – podróżniczki, pisarki, archeolożki, kartografki i dyplomatki, która ukształtowała politykę Imperium Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie. W główną rolę wcieliła się laureatka Oscara Nicole Kidman, a partnerują jej nominowany do Oscara James Franco, laureat Złotego Globu Damian Lewis oraz wcielający się w rolę T.E. Lawrence’a Robert Pattinson. Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialny jest laureat Oscara - Werner Herzog, który podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie – Berlinale został nominowany do Złotego Niedźwiedzia.

Niesamowity świat LEGO! Konkurs dla najmłodszych widzów!

„LEGO Friends, Część 4” ukaże zupełnie nowe przygody pięciu przyjaciółek z Heartlake City. Olivia, Mia, Andrea, Emma i Stephanie pokazują, że nie ma większej siły niż przyjaźń. Z okazji premiery najnowszej części serii, największa platforma satelitarna w Polsce – Cyfrowy Polsat wraz z jednym z wiodących producentów zabawek na świecie – LEGO zapraszają do udziału w konkursie. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: „Z kim najchętniej przeżylibyście przygody?” oraz przygotować oryginalną i kreatywną pracę na temat „Przygody z LEGO”. Konkurs trawa od 16 do 30 września br., a do wygrania są tematyczne zabawki z serii LEGO Friends oraz Ninjago.

Filmy za złotówkę!

Dla wielbicieli dobrego polskiego kina VOD Domowa Wypożyczalnia Filmowa Cyfrowego Polsatu przygotowała specjalną promocję, w której wybrane filmy dostępne są za złotówkę. Wśród tytułów znajdują się: dramat Wojciecha Smarzowskiego „Pod Mocnym Aniołem” z Robertem Więckiewiczem w roli głównej, ukazujący skomplikowane życie dzisiejszej młodzieży dramat psychologiczny „Obietnica”, zdobywca 2 nagród (Nagroda Festiwalowa oraz Konkurs Polskich Filmów Fabularnych) i 6 nominacji (m.in. do Złotych Lwów, Orła oraz Złotych Szczeniaków) dramat Jacka Borcucha pt. „Nieulotne” oraz „W imię” Małgorzaty Szumowskiej, z Andrzejem Chyrą w roli głównej.

Hity ostatnich miesięcy

We wrześniowej ofercie VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu można także powrócić do hitów poprzednich miesięcy, takich jak m.in.: „Niewinne”, „Gejsza”, „Wszystko zostanie w rodzinie”, „Robinson Crusoe”, „Ratchet i Clank”, „Niesamowity świat April”.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 08.09.2016