Polsat Boxing Night: Gołota vs Saleta! Gala dostępna w PPV w Cyfrowym Polsacie i ipla

Data: 
07 sty 2013

teaser_37.jpg

23 lutego na gali Polsat Boxing Night w Ergo Arenie Gdańsk/Sopot 10-rundowy wielki pojedynek stoczą legendarni polscy bokserzy Andrzej Gołota i Przemysław Saleta. Walka bokserska Gołota kontra Saleta to starcie dwóch mistrzów wagi ciężkiej i najważniejsza walka gali Polsat Boxing Night. Na ten spektakularny pojedynek czekaliśmy 13 lat! Ale to nie koniec emocji. W drugiej najciekawszej walce wieczoru zmierzą się największe polskie nadzieje wagi ciężkiej Artur Szpilka i Krzysztof Zimnoch. Aż 9 walk gali Polsat Boxing Night będzie można obejrzeć w telewizji wyłącznie w usłudze pay-per-view (PPV) Cyfrowego Polsatu oraz telewizji internetowej ipla.

Walka wieczoru Polsat Boxing Night: Gołota vs Saleta to spektakularny pojedynek, na który kibice czekali 13 lat. W swojej sportowej karierze obaj pięściarze stoczyli ok. 50 walk (Gołota 51, Saleta 50), z czego wygrali ponad 40 (Gołota 41 wygranych, w tym 33 KO, 8 porażek w tym 5 KO i 1 remis; Saleta 43 wygrane w tym 21 KO i 7 porażek - 7 KO). Andrzej Gołota 4-krotnie walczył o pas mistrza świata największych światowych federacji, natomiast Przemysław Saleta to mistrz interkontynentalny w boksie federacji WBC i IBO oraz Mistrz Europy EBU. Obaj mieli stanąć w ringu w 2000 roku, jednak kilkanaście dni przed pojedynkiem Andrzej Gołota przyjął wyzwanie Mike’a Tysona. Pięć lat później - w 2005 roku - przed ich planowanym drugim starciem, Andrzej Gołota nabawił się kontuzji, a Przemysław Saleta stoczył walkę z Oliverem McCallem. Wreszcie 23 lutego 2013 roku podczas gali Polsat Boxing Night kibice będą mogli przeżyć niesamowite i niezapomniane emocje towarzyszące konfrontacji dwóch niekwestionowanych mistrzów boksu. Walka wieczoru Gołota–Saleta, zakontraktowana na 10 rund, to jedyne i niepowtarzalne wydarzenie w historii polskiego boksu!

W drugiej najciekawszej walce gali Polsat Boxing Night wystąpią dwaj pięściarze wagi ciężkiej, z którymi polski boks wiąże wielkie nadzieje. Artur Szpilka i Krzysztof Zimnoch pozostają na zawodowym ringu niepokonani. W 12 swoich walkach Szpilka zawsze wygrywał, a 9 starć kończył przez KO. Krzysztof Zimnoch walczył do tej pory 14 razy, 13 pojedynków wygrał (10 KO), a jeden zakończył się remisem. Dodatkowego smaczku tej walce dodaje fakt, że w czasie kiedy obaj walczyli w grupie amatorów, Zimnoch wygrał ze Szpilką. Artur Szpilka zapowiada, że zakończy karierę Zimnocha, ten ostatni, że ponownie znokautuje rywala. Podczas gali Polsat Boxing Night dowiemy się, który z nich przegra po raz pierwszy na zawodowym ringu.

Gala Polsat Boxing Night to w sumie aż 9 pojedynków! Oprócz walki wieczoru Gołota-Saleta na gali zmierzą się nadzieje polskiego boksu. Już 23 lutego 2013 roku zobaczymy, kto zwycięży (w załączeniu FightCard).

Pierwszą galę Polsat Boxing Night na antenie Polsatu i Polsatu Sport  można było zobaczyć jesienią 2009 roku. Walkę wieczoru - pierwszą w wadze ciężkiej Tomasza Adamka z Andrzejem Gołotą oglądało średnio 8 mln 213 tys. widzów. 

Tym razem widzów zapraszamy do obejrzenia gali i walki wieczoru w usłudze PPV Cyfrowego Polsatu dostępnej dla wszystkich abonentów platformy satelitarnej oraz w telewizji internetowej ipla. Jednorazowa opłataza dostęp do gali w Cyfrowym Polsacie albo w ipla wynosi 40 zł. Przekaz z trójmiejskiej Ergo Areny będzie nadawany w dwóch formatach – tradycyjnym (SD) oraz w wysokiej rozdzielczości (HD).

Bilety na galę Polsat Boxing Night: Gołota vs Saleta w Ergo Arenie Gdańsk/Sopot dystrybuuje firma AlberT Production (zamówienia zbiorowe tel. +48 605 668 696), dostępne są również w serwisie www.eBilet.pl oraz salonach Empik.

 

Powiedzieli:

Aneta Jaskólska, Członek Zarządu Cyfrowego Polsatu:

- Cyfrowy Polsat, tym razem jako organizator całego przedsięwzięcia, po raz kolejny zaproponuje widzom niezwykle emocjonujące wydarzenie sportowe, które na pewno przejdzie do historii boksu zawodowego. Nie może być inaczej w przypadku walki, o której mówi się już od 13 lat. To wyjątkowe i ekskluzywne spotkanie będzie można obejrzeć w usłudze PPV Cyfrowego Polsatu i telewizji internetowej ipla. Dostęp do ważnych wydarzeń sportowych w PPV zapewniamy już od półtora roku. Cieszą się one rosnąca popularnością wśród naszych abonentów. Teraz nadszedł czas na historyczną walkę. Jestem przekonana, że emocje i atmosfera podczas tej wyjątkowej gali Polsat Boxing Night będą godne największych i najważniejszych wydarzeń sportowych, a zarówno walka wieczoru Andrzej Gołota - Przemysław Saleta, jak i pojedynki jej towarzyszące spotkają się z gorącym dopingiem ze strony polskiej publiczności.

Marian Kmita, Dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat:

- Telewizja Polsat od samego początku swego istnienia wspiera polski boks - i ten zawodowy, i ten amatorski. Dlatego znowu zdecydowaliśmy się na zorganizowanie gali z udziałem wyłącznie polskich bokserów. Drugi wieczór Polsat Boxing Night, co nas szczególnie cieszy, ponownie z udziałem Andrzeja Gołoty, to kolejna okazja do pokazania nie tylko tych, których już dobrze znamy z polskich ringów, ale i nowych, nieznanych szerszej publiczności pięściarskich twarzy. W blasku pojedynku odchodzących mistrzów ogrzeją się nie tylko ich naturalni następcy, tacy jak Artur Szpilka i Krzysztof Zimnoch, ale i zupełni nowicjusze wagi ciężkiej, jak amatorski młodzieżowy wicemistrz świata Paweł Wierzbicki, okrzyknięty już przez dziennikarzy następcą Andrzeja Gołoty. Na ringu w  Ergo Arenie czeka nas dziewięć fascynujących pojedynków w różnych kategoriach wagowych. Emocji i wysokiego, sportowego poziomu walk z pewnością nie zabraknie.

Andrzej Gołota:  

- Cały czas przed walką będę trenował w Warszawie - razem z trenerem Andrzejem Gmitrukiem. To taki mój powrót do korzeni, bo zaczynaliśmy razem i skończymy razem. Bardzo ciekawy jestem tej walki i tego czy i jak Saleta będzie przygotowany ... ja jestem gotowy!

Przemysław Saleta:

-  Bardzo się cieszę, że dojdzie do tej walki, przede wszystkim ze względów emocjonalnych. Miało do niej dojść po raz pierwszy w 2000 roku, później w 2005 roku. Dwa razy walki były odwoływane na  dwa tygodnie przed wejściem do ringu – a więc do trzech razy sztuka. Chciałbym też, żeby to starcie było pewnym symbolicznym podsumowaniem pierwszych 20 lat boksu zawodowego w Polsce w powojennej historii tego sportu.

Andrzej Gmitruk, trener Andrzeja Gołoty ponownie po prawie 25 latach:

- Wracamy z Andrzejem nad Wisłę, jak w piosence Niemena „Sen o Warszawie”. Kiedyś to właśnie tutaj rozpoczynaliśmy wspólne treningi, chociaż Andrzej dorastał w innym miejscu. Upłynęło mnóstwo czasu, ale dla mnie jego zachowanie jest wzorem do naśladowania, trzeba pamiętać o swoich korzeniach i skąd się wyrosło. Gołota jest bezapelacyjnie legendą boksu, uważam, że dwa tytuły mistrza świata po prostu mu zabrano. Mam też swoje zdanie na temat jego kariery w Stanach - niestety za rzadko trafiał na ludzi, którzy wiedzieli jak wykorzystać jego wielki talent. I może dlatego, że mówię to, co myślę, nie wszyscy mnie lubią.

Robert Złotkowski, trener Przemysława Salety, były bokser zawodowy i Mistrz Świata Kick – boxingu:

- Po konferencji jedziemy do Krynicy Górskiej, gdzie w górach zaplanowane są sparingi oraz treningi. Znamy się od wielu lat, trenowaliśmy kick-boxing, gdzie sięgnęliśmy po największe trofea. Zwyciężaliśmy już razem i teraz chcemy ukoronować współpracę zwycięstwem w boksie.

 

prstats.po?p=230909

Ostatnia aktualizacja 24.09.2014