Pojedynek o pas Mistrza Świata WBC w Cyfrowym Polsacie!

Data: 
05 wrz 2011

Ponad 3,5 abonentów platformy może kibicować Tomaszowi Adamkowi! 10 września 2011 r.  Abonenci Cyfrowego Polsatu będą mogli obejrzeć długo oczekiwaną walkę Tomasza Adamka z Witalijem Kliczko o tytuł Mistrza Świata wagi ciężkiej WBC. Transmisja Gali Boksu zawodowego nadawana na żywo z Wrocławia będzie dostępna dla klientów platformy w usłudze "pay-per-view" (PPV), również w HD.

Już za tydzień spełni się wielkie marzenie Polaków - jedno ze sportowych wydarzeń roku będzie miało miejsce w naszym kraju. Pojedynek o pas Mistrza Świata wagi ciężkiej w Federacji WBC odbędzie się w sobotę 10 września br. na nowo otwartym Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Gwiazda polskiego boksu Tomasz Adamek zmierzy się z obecnym mistrzem świata wagi ciężkiej Federacji WBC Witalijem Kliczko.

Cyfrowy Polsat, największa platforma satelitarna w Polsce, posiadająca obecnie ponad 3,5 miliona abonentów, umożliwi wszystkim swoim klientom dostęp do transmisji z tej konfrontacji. Dzięki temu pojedynek Adamek vs. Kliczko, okrzyknięty walką XXI wieku,  znajdzie się w zasięgu ok. 25% polskich gospodarstw domowych. Transmisję Gali Boksu w usłudze "pay-per-view", zapewniającej dostęp do wydarzenia na żywo po wniesieniu należnej opłaty w wysokości 40 zł, będą mogli obejrzeć wszyscy abonenci i klienci Cyfrowego Polsatu - także korzystający z dostępu do bezpłatnych kanałów telewizyjnych za pośrednictwem dekoderów operatora.

- Na zachodzie usługi PPV są powszechnie wykorzystywane do transmisji wydarzeń sportowych i cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony widzów. Uznaliśmy, że wydarzenie tej klasy jest dobrym momentem, aby takie rozwiązanie zaproponować także naszym abonentom. Mamy nadzieję, że docenią wygodę i komfort, jakie ze sobą niesie taka usługa - mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat S.A.

Przekaz z Gali Boksu zawodowego we Wrocławiu będzie nadawany w dwóch formatach - tradycyjnym (SD) oraz w wysokiej rozdzielczości (HD). Transmisja w standardowej rozdzielczości będzie dostępna na kanałach 50, 21 i 74, zaś w high definition na pozycji 118. Dodatkowo nagranie gali, wkrótce po jej zakończeniu, trafi do "Strefy Wideo" operatora na http://www.cyfrowypolsat.pl/ i przez kolejnych 14 dni będzie bezpłatnie dostępne dla wszystkich osób, które złożyły zamówienie na walkę w PPV.

Zamówienia można składać już od 2 września za pomocą jednego z najbardziej dogodnych kanałów komunikacji, tj. przez SMS (o treści: nr karty dekodera.WALKA, wysyłany na nr 7043), w Internetowym Centrum Obsługi Klienta lub w telefonicznym Centrum Obsługi Klienta (przygotowano dedykowane numery telefonu: z tel. stacjonarnego 801 00 55 55 oraz komórkowego 699 44 55 55). Potwierdzenie nadania dostępu do usługi PPV będzie możliwe do sprawdzenia na kanale 50 i 118 już od 8 września.

Wykupienie usługi zapewnia dostęp do transmisji  zarówno walki głównej, jak i pozostałych najciekawszych pojedynków. Widzowie zobaczą na ringu innych wyróżniających się polskich bokserów, m.in. Mateusza Masternaka. Gala rozpocznie się o godz. 21.00, a od godz. 19.30 widzowie będą mogli oglądać studio prowadzone przez Mateusza Borka, czołowego dziennikarza stacji Polsat Sport. Jego gośćmi będą: Przemysław Saleta, były zawodowy mistrz Europy w wadze ciężkiej oraz Janusz Pindera, ekspert sportów walki. Pojedynki będą komentowali Jerzy Kulej, dwukrotny mistrz olimpijski w boksie oraz Andrzej Kostyra, jeden z najbardziej uznanych ekspertów boksu. Wywiady z zawodnikami poprowadzi Paweł Wójcik, a z kibicami i zaproszonymi gośćmi będzie rozmawiał Jerzy Mielewski, obydwaj z redakcji Polsat Sport.

prstats.po?p=220671

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 25.09.2014