Plus wspiera bezpieczne wakacje

Data: 
28 cze 2024

Sezon letni już się rozpoczął, a razem z nim wakacje oraz okres wyjazdów i urlopów. Wyjeżdżając warto zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Pomóc w tym może aplikacja Ratunek, stworzona dzięki współpracy służb ratowniczych i Plusa.

Plus od ponad 20 lat wspiera ochotnicze służby ratownicze – TOPR, GOPR, WOPR i MOPR finansując szkolenia, oferując sprzęt ratunkowy oraz wsparcie technologiczne na wielu płaszczyznach. Dzięki tej współpracy powstał Zintegrowany System Ratownictwa, który monitoruje najczęściej odwiedzane regiony turystyczne i umożliwia komunikację z ratownikami.

Aplikacja „Ratunek” – trzy kliknięcia ratujące życie

Plus wraz ze służbami ratowniczymi stworzył aplikację, która zwiększa bezpieczeństwo, nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Aplikacja Ratunek poza tym, że wysyła sygnał SOS, udostępnia także ratownikom lokalizację potrzebującego pomocy oraz aktualny stan baterii telefonu. Najważniejszą jej zaletą jest bezpośrednie połączenie z najbliższym Centrum Koordynacji, co gwarantuje szybkie i skuteczne wdrożenie działań ratunkowych. Wystarczą tylko 3 kliknięcia, aby uratować komuś życie. Dyspozytorzy, przyjmując zgłoszenie, mają również dostęp do informacji na temat stanu zdrowia osoby poszkodowanej, jeśli takie dane zostały podane w aplikacji. To cenne szczegóły, które mogą wpłynąć na podejmowanie decyzji w trakcie akcji ratunkowej.

Aplikacja Ratunek jest dostępna dla użytkowników wszystkich sieci komórkowych. Ta inicjatywa Plusa i współpraca z ratownikami pokazuje, jak technologia może być wykorzystywana do wspierania bezpieczeństwa i ratowania życia.

Aplikację Ratunek można pobrać zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS.

Oprócz aplikacji warto znać i zapisać dwa dedykowane numery ratunkowe do Centrów Koordynacji Ratownictwa, zarówno wodnego – 601 100 100, jak i górskiego – 601 100 300. Są dostępne przez cały rok, 24 godziny na dobę. Należy jednak pamiętać, że są to numery alarmowe i powinny być używane jedynie w przypadku zagrożenia. Nieuzasadnione blokowanie linii alarmowej, może uniemożliwić kontakt z ratownikami osobom, które w tym czasie mogą potrzebować pilnej pomocy.

plus_wspiera_bezpieczne_wakacje_-_grafika.png

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 01.07.2024