Październikowe nowości VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu

Data: 
07 paź 2014

nowy_obraz_2.bmpPrzyszła jesień, a wraz z nią nowe, idealne na długie wieczory propozycje filmowe. W ofercie VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu znalazły się zarówno komedie, takie jak: „Sąsiedzi”, „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”, „Wypisz, wymaluj… miłość”, „Drive Hard”, jak i poruszające i mądre dramaty: „Kamienie na szaniec”, „Ocalony”, „Imigrantka”, „Zniewolony. 12 Years a Slave”, „Obietnica” czy „Non-Stop”.

Na poprawę humoru…

Pierwszą propozycją na poprawę nastroju jest komedia Nicholasa Stollera pt. „Sąsiedzi”. Mac (Seth Rogen) i Kelly (Rose Byrne) są świeżo upieczonymi rodzicami. Ich spokojne, sielskie życie zostaje przerwane, kiedy na horyzoncie pojawiają się nowi sąsiedzi – studenci z bractwa Delta Psi Beta, na których czele stoi Teddy (Zac Efron). Tak rozpoczyna się sąsiedzka wojna, w której wszystkie chwyty będą dozwolone.

Wielbicieli kina akcji, humoru oraz brawurowej jazdy zadowoli „Drive Hard”. Simon (John Cusack) jest złodziejem planującym skok na bank. Do jego wykonania brakuje mu tylko kierowcy. Jego uwagę zwraca były rajdowiec, a obecnie instruktor jazdy – Peter (Thomas Jane). Simon wykupuje u niego lekcje i podczas ich odbywania dokonuje napadu, wciągając nieświadomego mężczyznę w przygodę pełną adrenaliny, szybkich samochodów i jeszcze szybszych zwrotów akcji.

„Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” to film nakręcony na podstawie książkowego bestsellera o tym samym tytule. Allan Karlsson, stulatek z bujną młodością mieszkający w domu spokojnej starości, postanawia przeżyć jeszcze jedną przygodę. Wyskakuje więc przez okno i w ten sposób rozpoczyna serię zaskakujących zdarzeń, udowadniając, że nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa.

„Wypisz, wymaluj… miłość” opowiada historię dwojga na pozór odmiennych ludzi, którzy podejmując wspólne wyzwanie, odkrywają, że razem potrafią odczuwać szczęście i spełnienie. W rolach głównych: Clive Owen, wcielający się w rolę Jacka Markusa – niestroniącego od alkoholu nauczyciela języka angielskiego, dla którego słowo pisane jest najwyższą wartością, oraz Juliette Binoche, jako Dina Delsanto – zgorzkniała malarka wierząca, że „jeden obraz może powiedzieć więcej niż tysiąc słów”.

Mocne polskie akcenty

„Kamienie na szaniec” – obowiązkowa pozycja w szkolnych lekturach najpierw z impetem wkroczyła na wielki ekran, by teraz królować na szklanych. Robert Gliński (za ten film otrzymał nominację do nagrody Złote Grono), twórca m.in. „Cześć Tereska” czy „Świnki”, wraz z Pawłem Edelmanem, genialnym operatorem, stworzyli obraz, który porusza do głębi. „Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo” to dewiza, którą kierowali się Alek, Zośka i Rudy, ginąc w imię ukochanej ojczyzny.

„Obietnica” to dramat w reżyserii Anny Kazejak, który przenosi widza w realia licealnej egzystencji. Jaką obietnicę złożył zakochany i zdolny do wszystkiego Janek? Z jakimi konsekwencjami się ona wiąże i jak będzie wyglądało życie nastolatków po jej spełnieniu? W rolach głównych: Magdalena Popławska, Dawid Ogrodnik (za tę rolę otrzymał nagrodę Złote Lwy), Andrzej Chyra, Jowita Budnik, Bartłomiej Topa oraz debiutujący: Eliza Recymbel i Mateusz Więcławek.

Poruszające produkcje

„Zniewolony. 12 Years a Slave” to obsypany nagrodami obraz Steve’a McQueena. Film zdobył aż trzy Oscary, w tym za najlepszy film roku, Złoty Glob za najlepszy dramat, 34 inne statuetki oraz 69 nominacji. Porywającą muzykę stworzył Hans Zimmer. Historia, która wydarzyła się naprawdę: wolny, czarnoskóry mężczyzna zostaje porwany i sprzedany handlarzom niewolników. W niewoli spędza 12 lat, nie tracąc nadziei na lepsze jutro. Człowiek raz wolny, pozostanie nim na zawsze…

Laureatka Oscara – Marion Cotillard, Joaquin Phoenix oraz Jeremy Renner, oto nazwiska, jakie widz spotka w „Imigrantce”. Melodramat w reżyserii Jamesa Greya opowiada gorzką historię młodej Polki marzącej o lepszym życiu w Ameryce. Czy brutalna rzeczywistość, która pokieruje jej życiem, odbierze jej marzenia i wiarę w lepsze jutro?

Do czego zdolny jest człowiek pragnący przeżyć za wszelka cenę? Na to pytanie odpowiada obraz „Ocalony”, za który Peter Berg otrzymał nominację do nagrody Saturn. Czterech amerykańskich komandosów z elitarnej jednostki Navy SEALs trafia w pułapkę wrogich talibów. Wycieńczającą walkę przeżywa tylko jeden z nich. Czy uda mu się uciec z rąk nieprzyjaciół? W rolach głównych: Mark Wahlberg, Taylor Kitsch, Emile Hirsch oraz Ben Foster.

Liam Neeson, który wcielił się w rolę nienawidzącego swojej pracy agenta federalnego, stoczy walkę z czasem, starając się uchwycić tajemniczego terrorystę ukrywającego się wśród pasażerów lecącego nad Atlantykiem samolotu. Thriller „Non-Stop”, do którego muzykę stworzył genialny John Ottman, to idealna propozycja dla widzów o mocnych nerwach.

Hity ostatnich miesięcy

W październikowej ofercie VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu można także powrócić do hitów poprzednich miesięcy: „Wielki Liberace”, „Charlie musi umrzeć”, „Wilk z Wallstreet”, „Gra Endera”, „Olimp w ogniu”, „Blue Jasmine”, „13 grzechów”, „Żegnaj królowo”, „Nimfomanka”, „Grawitacja”, „Przeszłość”, „Wkręceni” i wiele innych.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 28.07.2016