Nowy, udoskonalony sprzęt do Domowego Internetu LTE w Cyfrowym Polsacie i Plusie

Data: 
22 lut 2016

Cyfrowy Polsat i Plus wprowadzają nowy, udoskonalony technicznie sprzęt do Domowego Internetu LTE: modem zewnętrzny ODU-200 i router Wi-Fi IDU-200, które pozwalają na pobieranie danych z prędkością do 150 Mb/s. Sprzęt jest dostępny w ofercie od dziś.

Domowy Internet LTE

Unikatowość zestawu do Domowego Internetu LTE, składającego się z zewnętrznego modemu LTE i routera Wi-Fi, polega na optymalizacji zasięgu i siły sygnału poprzez eliminację tłumienia przez ściany i inne elementy konstrukcyjne budynku. Dzięki temu rozwiązaniu oraz możliwości montażu modemu LTE na zewnątrz budynku (np. na dachu, balkonie), mieszkając nawet na granicy zasięgu sieci, wszyscy domownicy mogą cieszyć się superszybkim Internetem LTE o najwyższych parametrach.

Co nowego?

Najbardziej istotne zmiany wprowadzone w nowym sprzęcie:

  • obsługa większej liczby wspieranych częstotliwości LTE – sprzęt nowej generacji umożliwia pracę w LTE 800 MHz i 1800 MHz,
  • obsługa LTE Cat. 4 – zwiększenie maksymalnej prędkości pobierania danych do 150 Mb/s, a wysyłania danych do 50 Mb/s,
  • usprawniona, szybsza praca routera Wi-Fi (obsługuje Wi-Fi b/g/n oraz Wi-Fi ac),
  • możliwość wymiany karty SIM, co znacznie usprawni ewentualną procedurę serwisowania sprzętu,
  • zastosowanie specjalnej karty SIM cechującej się zwiększoną odpornością na trudne warunki atmosferyczne (niskie i wysokie temperatury, duże wahania temperatur).

Jak zawsze praktycznie

Modem przeznaczony do Domowego Internetu LTE może być zamontowany na zewnątrz budynku i podłączony do istniejącej instalacji antenowej telewizji satelitarnej lub naziemnej albo do nowego kabla antenowego. Za pośrednictwem jednego kabla, do wnętrza domu lub mieszkania przesyłany jest zarówno sygnał TV, jak i Internet LTE. Router wewnętrzny udostępnia Internet już wewnątrz domu. Można podłączyć do niego urządzanie zewnętrzne, takie jak dekoder telewizyjny czy komputer przez kabel Ethernet lub bezprzewodowo, a za pośrednictwem Wi-Fi: smartfony, tablety i laptopy.

Domowy Internet LTE już od 40 zł miesięcznie

Nowe rozwiązanie technologiczne proponowane przez Cyfrowy Polsat i Plusa dostępne jest już w abonamencie od 40 zł miesięcznie w przypadku wyboru oferty smartDOM i z 3 miesiącami bez opłat na start. W ramach tego abonamentu możemy korzystać z Internetu LTE bez limitu danych.

W zasięgu superszybkiego Internetu LTE Cyfrowego Polsatu i sieci Plus znajduje się obecnie ponad 92% Polaków.

 

 

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 22.02.2016