Nowe kanały tematyczne w Cyfrowym Polsacie

Data: 
24 lis 2011

W wyniku nawiązania współpracy z wiodącą spółką medialną A+E Networks UK, oferta programowa Cyfrowego Polsatu zostanie poszerzona o trzy nowe kanały tematyczne - HISTORY, HISTORY HD i Polsat Crime & Investigation Network, który jednocześnie rozszerzy portfolio Telewizji Polsat do 15 stacji.

Największa platforma satelitarna w Polsce rozbudowuje listę kanałów, zapraszając przed telewizory widzów zainteresowanych programami o tematyce historycznej i dokumentalnej. Do swojej oferty programowej operator włącza flagowe kanały z portfolio jednej z największych firm medialnych A+E Networks UK, tj. Crime & Investigation Network, HISTORY i HISTORY HD, znane w Wielkiej Brytanii, Skandynawii, krajach Beneluksu, Europie Środkowo-Wschodniej, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Jako część szerszej współpracy między firmami, porozumienie przewiduje start kanałów HISTORY i Polsat Crime & Investigation Network w dniu 24 listopada br. Wprowadzenie kanału HISTORY HD do oferty operatora planowane jest na początek 2012 roku.

Polsat Crime & Investigation Network wzbogaci ofertę pakietów Mini HD i Familijny HD na pozycjach 26 (na start) i 74, docierając do wszystkich 3,5 milionów abonentów platformy. Stację HISTORY będą mogli oglądać wszyscy abonenci Pakietu Familijnego HD (2,7 miliona) na pozycji 94.

- Włączenie kolejnych kanałów oznacza rozwój oferty programowej z myślą o naszych klientach. Dzięki podpisanemu porozumieniu portfolio kanałów Telewizji Polsat sięgnęło 15 stacji i zostało uzupełnione o kolejną tematykę, coraz popularniejszą wśród polskich widzów - mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu. Cieszę się z nawiązania współpracy z tak profesjonalnym i renomowanym partnerem, który naszym abonentom daje gwarancję jakości oferowanych treści - dodaje.

- Polska jest dla nas kluczowym rynkiem telewizyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej, a Cyfrowy Polsat - największą platformą w kraju. Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca będzie miała znaczący wpływ na naszą dalszą działalność, a dzięki wsparciu ze strony Cyfrowego Polsatu będziemy z powodzeniem rozwijać portfolio kanałów A+E Networks UK na tutejszym rynku - powiedział Tom Davidson, Managing Director w A+E Networks UK.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że 2011 rok zamkniemy tak ważną umową. Cyfrowy Polsat jest wiodącą platformą na rynku, a rozpoczętą współpracę postrzegamy jako kamień milowy w rozwoju naszych kanałów w tym regionie. Oczekujemy dalszego rozwoju naszego portfolio w całej Europie w 2012 roku - dodał Dean Possenniskie, Managing Director Europe w A+E Networks.

Kanał HISTORY™ został uruchomiony w styczniu 1995 roku w USA, a w Polsce nadaje od kwietnia 2008 roku. Dociera obecnie do ponad 300 milionów gospodarstw domowych w 150 krajach i jest dostępny w ponad 30 językach. HISTORY to wiodący globalny nadawca programów o tematyce historycznej. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.historytv.pl oraz na profilu www.facebook.com/HISTORYpolska.

HISTORY rzuca świeże spojrzenie na naszą przeszłość, dzięki czemu historia zyskuje na znaczeniu i staje się bardziej zajmująca. Kanał oferuje wysokiej jakości programy, które przybliżają widzom fascynujące wydarzenia opowiedziane z nowych perspektyw i za pomocą barwnych rekonstrukcji, podważając tradycyjny sposób postrzegania historii. HISTORY bawi i przyciąga widzów, zabierając ich na spotkanie z rzeczywistością inną niż wszystkie.

Crime & Investigation Network został uruchomiony w 2005 roku w Australii, a od marca 2010 roku jest obecny na rynku polskim. Kanał dociera obecnie do ponad 39 milionów gospodarstw domowych w 98 krajach i jest dostępny w ponad 13 językach. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.crimeinvesitigation.pl oraz na profilu www.facebook.com/pl.CrimeandInvestigation.

Kanał zabiera widzów w podróż do świata zbrodni, otwierając przed nimi drzwi laboratoriów kryminalnych, policyjnych archiwów i sal sądowych. Widz staje się częścią śledztwa i razem z policyjnymi inspektorami odkrywa tajemnice stojące za najsłynniejszymi zbrodniami i życiem niesławnych przestępców. Widzowie na własne oczy mogą przekonać się, jak organy ścigania wykorzystując techniki detektywistyczne i narzędzia diagnostyczne, doprowadzają do rozwiązania skomplikowanych śledztw.

 

prstats.po?p=220559

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 25.09.2014