NBCUniversal International Networks uruchamia wersję HD kanału 13 Ulica na platformie Cyfrowy Polsat

Data: 
14 mar 2016

Nowy kanał 13 Ulica HD ruszył dzisiaj i jest dostępny dla abonentów platformy Cyfrowy Polsat

14 marca NBCUniversal International Networks uruchomił kanał 13 Ulica HD. Podpisany został kontrakt z największą platformą satelitarną w kraju – Cyfrowym Polsatem. 13 Ulica HD to trzeci kanał NBCUniversal International Networks dostępny w Polsce w wersji high-definition. Pozostałe kanały w portfolio nadawcy to Universal Channel, Universal Channel HD, 13 Ulica, Scifi Universal, E! Entertainment oraz E! Entertainment HD.

13 Ulica HD poszerzyła ofertę Cyfrowego Polsatu, wzbogacając dodatkowy Pakiet Film HD. Przez miesiąc – od 14 marca do 14 kwietnia br. – w ramach otwartego okna wszyscy abonenci (niezależnie od posiadanego pakietu) otrzymają bezpłatny dostęp do ramówki stacji. Fani znakomitej sensacji i ambitnych zagadek kryminalnych będą mogli śledzić losy swoich ulubionych bohaterów w doskonałej jakości na pozycji 153.

13 Ulica oferuje najnowsze światowe filmy kryminalne i sensacyjne oraz najlepsze produkcje lokalne. W 2015 roku była drugim najchętniej oglądanym międzynarodowym kanałem filmowo-serialowym w Polsce[1]. Przez całą dobę nadaje wciągające kryminały, dramaty prawnicze i sądowe, takie jak Bosch, Castle czy Columbo, a także seriale dokumentalne (Kobiety, które zabijają, Urodzeni by zabijać).

Decyzja kanału o uruchomieniu lokalnych produkcji spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród polskich widzów. Drugi sezon serialu Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie, 7-odcinkowego dokumentu, który odkrywa szczegóły najbardziej szokujących morderstw w Europie, odniósł w 2015 roku wielki sukces. Z kolei najnowszy oryginalny serial dokumentalny Kobiety i mafia, który miał premierę 9 marca, to spojrzenie na świat przestępczości zorganizowanej w Polsce oczami uwikłanych w niego kobiet.

„13 Ulica to bardzo ważny kanał w naszym polskim portfolio, składającym się z czterech stacji”, powiedział Colin McLeod, Managing Director, UK & Emerging Markets, NBCUniversal International Networks. „13 Ulica cieszy się ogromną popularnością wśród fanów intryg i sensacji na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że od marca możemy zaproponować im jeszcze więcej przyjemności z oglądania i zaoferować widzom Cyfrowego Polsatu najnowsze seriale z Hollywood, wciągające filmy kryminalne oraz poruszające dokumenty w jakości high-definition".

„Jakość naszej oferty telewizyjnej jest dla nas bardzo ważna. Cieszę się z możliwości zaprezentowania naszym widzom kolejnej stacji HD o interesującej ich tematyce. 13 Ulica HD to 53 stacja filmowo-serialowa dostępna dla naszych abonentów i 65 kanał w jakości high-definition. Jestem przekonany, że fani seriali i filmów kryminalnych docenią tę zmianę” – powiedział Maciej Stec, Członek Zarządu, Cyfrowy Polsat S.A.

Marcowa oferta kanału obejmuje nowy lokalny serial dokumentalny Kobiety i mafia. Odsłania on ponury, zdominowany przez mężczyzn świat polskiej przestępczości zorganizowanej widziany z perspektywy kobiet – żon, matek i kochanek gangsterów.

W marcu widzowie obejrzą też kontynuację głośnego serialu kryminalnego Bosch z Titusem Welliverem w roli głównej, zrealizowany na podstawie bestsellerowych powieści Michaela Connelly’ego, oraz Kod 100 – dramatyczną historię nowojorskiego detektywa (Dominic Monaghan), który ze szwedzkim kolegą (Michael Nyqvist) prowadzi dochodzenie w sprawie morderstw popełnionych po obu stronach Atlantyku.[1]Źródło: AGB Nielsen / Techedge. Respondenci 4+. Cały roku 2015 (o ile nie zaznaczono inaczej). Primetime = 18:00 - 23:00. Ranking obejmuje kanały dokumentalne, które mogą być uznane za ogólno-rozrywkowe, ale nie obejmuje kanałów lifestyle

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 14.03.2016