„Na krawędzi 2” – wyłącznie w IPLI już od lipca! Premiera telewizyjna we wrześniu w Polsacie

Data: 
17 cze 2014

Telewizja POLSAT oraz największa telewizja internetowa IPLA podjęły decyzję o pierwszej w naszym kraju premierze wysokobudżetowego serialu produkcji polskiej w całości wyłącznie w sieci. Abonenci sieci Plus i Cyfrowego Polsatu oraz użytkownicy IPLI otrzymują wyjątkową możliwość obejrzenia w Internecie 2. sezonu cieszącego się popularnością widzów serialu kryminalnego „Na krawędzi” na dwa miesiące przed premierą telewizyjną! Pierwszy odcinek nowej serii zostanie opublikowany w IPLI już 1 lipca, kolejne będą udostępniane co tydzień. Emisja nowego sezonu serialu na kanale głównym Telewizji POLSAT zaplanowana jest na wrzesień.

- Pierwsza seria „Na krawędzi” była najlepiej oglądanym polskim oryginalnym serialem kryminalnym ostatnich lat. Można było w nim zobaczyć plejadę najbardziej utalentowanych polskich aktorów. Średnio w tygodniu losy bohaterów pierwszej serii „Na Krawędzi” śledziło prawie 2,6 mln widzów. Bardzo dobre wyniki oglądalności oraz liczne prośby widzów sprawiły, że już od 1 lipca 4,2 mln użytkowników IPLI otrzyma wyjątkową możliwość obejrzenia 2. sezonu najpopularniejszego serialu kryminalnego ostatnich lat – mówi Nina Terentiew, członek zarządu i dyrektor programowy Telewizji Polsat.

- Udostępnienie serialu w telewizji internetowej IPLA na dwa miesiące przed jego premierą telewizyjną jest pierwszym tego typu wydarzeniem w Polsce. Taki kierunek dystrybucji treści został zainicjowany przez Netflixa produkcją „House of Cards”. Cieszę się, że to właśnie klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu oraz użytkownicy IPLI dostaną tę wyjątkową możliwość obejrzenia w ten sposób produkcji „Na krawędzi 2”. Zgodnie z przyjętą strategią, chcemy regularnie rozwijać naszą telewizję internetową, a naszym klientom telekomunikacyjnym i płatnej telewizji zapewniać dodatkową wartość w postaci atrakcyjnych i unikalnych treści telewizyjnych dostępnych w wygodny sposób na dowolnych urządzeniach – mówi Beata Białkowska, dyrektor zarządzająca ds. marketingu w Cyfrowym Polsacie i Plusie.

Abonenci Cyfrowego Polsatu i Plusa obejrzą niebezpieczne przygody Marty Sajno, Tomasza Kamińskiego i Leny Korcz bezpłatnie, po zalogowaniu na platformę. Użytkownicy IPLI obejrzą 2 pierwsze odcinki serialu bezpłatnie, a do pozostałych będą mieli dostęp na 3 sposoby:

  • wykupując dedykowany serialowi dostęp do całego sezonu za 9,90 zł,
  • decydując się na pojedyncze odcinki w cenie 4,90 zł, które będą publikowane na platformie w sekcji SERIALE,
  • w ramach pakietów IPLA FILMY I SERIALE i IPLA MAX, z których obecnie w ramach promocji można korzystać przez 14 dni za darmo.

Serial „Na krawędzi 2” będzie dostępny za pośrednictwem strony www.ipla.tv oraz aplikacji na komputery z systemem Windows, urządzenia mobilne z systemami Android, iOS i Windows Phone, telewizory Smart TV (m.in. LG, Toshiba, Samsung, Panasonic, Sony i Philips) i dekodery Cyfrowego Polsatu.

Premierę 2. sezonu serialu „Na krawędzi” w IPLI wspierać będzie kampania reklamowa w Telewizji POLSAT oraz kanałach tematycznych Grupy Polsat. W ramach kampanii przewidziano także intensywne działania w Internecie, w serwisach filmowych oraz w mediach wewnętrznych Cyfrowego Polsatu, Plusa i IPLI.


„Na krawędzi 2” – kryminalna łamigłówka

Drugi sezon serialu „Na krawędzi” to precyzyjnie wymyślona, kryminalna łamigłówka. Handel nowonarodzonymi dziećmi i nielegalne adopcje mieszają się tu z eksperymentalnymi testami koncernów farmaceutycznych, a funkcjonariusze policji współpracują ze światem przestępczym. Z kolei w Wydziale Techniki Operacyjnej, w którym pracują bohaterowie serialu dominują wewnętrzne rozgrywki.

Akcja kolejnej transzy serialu wiąże się z poszukiwaniami kilkumiesięcznego dziecka porwanego przez ludzi handlujących żywym towarem. W każdym odcinku serialu demaskowany jest uwikłany w sprawę przestępca, co przybliża nas do poznania tajemnicy - kto stoi za nie przebierającą w środkach, bezwzględną grupą przestępczą.

Od tragicznych wydarzeń z pierwszego sezonu minęły dwa lata. Marta Sajno nadal prowadzi fundację oraz ośrodek „La Liberta”. Wspiera kobiety, które próbują podnieść się po nokaucie jakie zafundowało im życie. W dalszym ciągu lubi wymierzać sprawiedliwość i prowadzić śledztwo na własną rękę.

Tomek Kamiński zostaje aresztowany pod zarzutem zabójstwa policyjnego informatora. Koledzy nie wierzą w jego winę. On sam od pierwszej chwili twierdzi, że został wrobiony. Prowadził niewygodne śledztwo i... ktoś ważny uznał, że jego działania mogą doprowadzić do namierzenia międzynarodowej grupy przestępczej.

Aresztowanie Tomka niesie za sobą konieczność przyjęcia na stanowisko szefa wydziału kogoś nowego, kto doprowadzi śledztwo do szczęśliwego i szybkiego końca. Szefem tym zostaje inspektor Lena Korcz: młoda, seksowna, ambitna, dobrze wykształcona. Robi błyskawiczną karierę w policji. Andrzejowi, Tomkowi i Tamarze z trudem przychodzi zaakceptowanie jej na pokładzie…

W nową bohaterkę - Lenę Korcz wcieli się Kamilla Baar. Nie zabraknie też kluczowych postaci z pierwszego sezonu serialu. Zobaczymy znaną nam już plejadę gwiazd: Marka Bukowskiego, Maję Hirsch, Przemysława Sadowskiego, Urszulę Grabowską, Marię Niklińską, Agnieszkę Warchulską, Jakuba Wieczorka, Łukasza Simlata, Mateusza Damięckiego i Jacka Kopczyńskiego. W nowym sezonie dołączą do nich: Zdzisław Wardejn, Tomasz Dedek, Jacek Rozenek, Ilona Ostrowska, Grzegorz Małecki, Katarzyna Herman, Andrzej Andrzejewski i inni.

Reżyser serialu, Maciej Dutkiewicz, jest jednocześnie współautorem scenariusza, który napisał w duecie z Arkadiuszem Borowikiem.

Producentem wykonawczym 2. sezonu serialu “Na krawędzi”, na zlecenie Telewizji POLSAT, jest spółka Baltmedia.

Sylwetki głównych bohaterów:

Nowa postać: Inspektor Lena Korcz (Kamilla Baar) to 30-letnia, świetnie wykształcona i seksowna kobieta, robiąca w policji błyskawiczną karierę. Tradycjonalista Andrzej Czyż zupełnie nie rozumie, co ktoś taki robi w „jego firmie”. Wcześniejsze przeżycia Leny ukształtowały ją w dość pokrętną mieszankę osoby odważnej i upartej, czyli pięknej kobiety w bezwzględnej męskiej pogoni za ryzykiem. Lena trudno się zaprzyjaźnia i nie brata się z ludźmi. Lubi tylko dzieci, choć sama ich nie ma i mieć nie może. Nie wiadomo do końca, czy to raczej sprawa psychiki i traumy, czy też pozostałość po jakimś wypadku…

Tomasz Kamiński (Marek Bukowski) - oficer policji; w życiu zawodowym bardzo rzetelny i zdecydowany, w życiu prywatnym wręcz przeciwnie – w czasie trwania akcji serialu rozstaje się z żoną. Nie po raz pierwszy, choć wszystko wskazuje na to, że tym razem po raz ostatni. Uczciwy i przyzwoity człowiek, ceniony przez współpracowników za swoją bezkompromisowość. Z tego samego powodu od początku akcji 2. sezonu zostaje uwikłany w intrygę, która ma go zdyskredytować nie tylko jako policjanta, ale jako człowieka.

Tamara Madejska (Maja Hirsch) – policjantka z grupy Tomka, informatyk. Trzydziestoletnia, atrakcyjna, ale niedostępna kobieta – dlatego wciąż sama. Świetna hakerka. Kryje w sobie tajemnicę z przeszłości wiążącą ją z Martą. Po rozstaniu Tomka z żoną przestaje tłumić od lat skrywane uczucia. Postanawia zawalczyć, z jakim skutkiem?

Andrzej Czyż (Przemysław Sadowski) - policjant z grupy Tomka, balansujący na granicy prawa. Dzięki jego kontaktom udaje się rozwiązać niejeden problem. Przed czterdziestką.  Z pozoru wydaje się być cyniczny, ale nic bardziej mylnego. Pod skorupą sarkazmu kryje się wrażliwy człowiek, oddany przyjaciel, kierujący się wobec swoich nielicznych przyjaciół żelazną zasadą: „lojalność ponad wszystko”.

Kania (Zdzisław Wardejn) - wyższy oficer policji. Dobiega już do emerytury. Pamięta czasy, kiedy pracował w zupełnie innej policji. Ma zdrowy dystans nie tylko do swojej przeszłości, ale do życia. Jego spokój stanowi kontrapunkt dla pełnych emocji bohaterów. Bo Kania zawsze zachowuje spokój. Chociażby jakby to ujął osobiście „skały srały”.

Krzysztof (Grzegorz Małecki) – trzydziestoletni student uniwersytetu, który okazuje się być bratem jednej z ofiar sprawy oraz agentem współpracującym z służbami szwajcarskimi. Ma bardzo konkretny plan: zemścić się na tych, którzy stoją za śmiercią jego siostry. Nie przewidział tylko, że w trakcie jego realizacji zakocha się w Tamarze…

prstats.po?p=281882

Ostatnia aktualizacja 23.09.2014