Miesiąc hitów w VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu!

Data: 
31 lip 2015

Na drugi miesiąc wakacji VOD Domowa Wypożyczalnia Filmowa Cyfrowego Polsatu przygotowała wybuchową mieszankę filmowych hitów, w cenie już od 4,90 zł: „Selma”, „Gra tajemnic”, „Rok przemocy”, „Wielkie oczy”, „Rozegraj to na luzie”, „Przeprowadzka”, „Seks, miłość i terapia”, „Ocalona”, „Zabójcy bażantów”, „Nieuchwytni”, „Przychodzą z ciemności”, „Rozdzieleni”, „Sąsiady” oraz „Piąte: nie odchodź”.

Zdobywcy nagród

Obsypany nagrodami (13 wygranych statuetek, w tym Oscar za najlepszą piosenkę, oraz aż 24 nominacje) dramat biograficzny pt. „Selma” poruszy każde serce. Po odebraniu Pokojowej Nagrody Nobla, Martin Luther King staje na czele wielotysięcznego marszu protestacyjnego walczącego o prawa obywatelskie Afroamerykanów. W główne role wcielili się: David Oyelowo, Tom Wilkinson, Cuba Gooding Jr., Alessandro Nivola, Lorraine Toussaint, Tim Roth oraz Oprah Winfrey.

Zdobywca Oscara i 4 innych statuetek oraz aż 57 nominacji – „Gra tajemnic” to poruszający dramat biograficzny poświęcony życiu geniusza matematycznego Alana Turinga. Podczas II wojny światowej Turing staje na czele zespołu, którego zadaniem jest złamanie kodu Enigmy. Walka z czasem, presja odpowiedzialności oraz skomplikowane relacje międzyludzkie to ich codzienność. W rolach głównych wystąpili: Benedict Cumberbatch, Keira Knightley, Matthew Goode, Rory Kinnear oraz Charles Dance.

Akcja filmu rozgrywa się w Nowym Jorku w 1981 r. Abel Morales (Oscar Isaac za tą rolę otrzymał nagrodę NBR – National Board of Review – oraz został nominowany do Nagrody Gotham) jest ambitnym imigrantem, który próbuje ochronić rodzinę oraz swój biznes podczas najbardziej niebezpiecznego roku pod względem przestępczości. „Rok przemocy” przypadnie do gustu wielbicielom dobrego, mrocznego, ale i zarazem niosącego przesłanie kryminału. W pozostałych rolach wystąpili: Jessica Chastain (za tą rolę otrzymała nagrodę NBR oraz nominacje do: Złotego Globu, nagrody Critics’ Choice oraz Independent Spirit), David Oyelowo, Alessandro Nivola oraz Albert Brooks.

Dramat biograficzny Tima Burtona pt. „Wielkie oczy” ukazuje historię malarki Margaret Keane (Amy Adams za tą rolę dostała nagrodę Złoty Glob oraz nominację do BAFTA) oraz jej despotycznego męża (zdobywca Oscara Christoph Waltz został nominowany za tą rolę do Złotego Globu), który przywłaszcza sobie autorstwo obrazów. Doskonałą ścieżkę dźwiękową skomponował Danny Elfman.

Pozytywne historie

Chris Evans w komedii romantycznej pt. „Rozegraj to na luzie” wciela się w rolę niewierzącego w miłość scenarzysty. Wszystko zmienia się, kiedy poznaje ją – piękną i zarazem dowcipną, lecz niestety zajętą kobietę (Michelle Monaghan). Jak skończy się ta historia?

Ruth i Alex są mieszkającym na Brooklynie małżeństwem z czterdziestoletnim stażem. Mimo przywiązania do okolicy uświadamiają sobie, że coraz ciężej jest im pokonywać schody, które prowadzą do ich mieszkania. Postanawiają zatem sprzedać apartament i przenieść się na Manhattan. W filmie pt. „Przeprowadzka” wystąpili Diane Keaton, Morgan Freeman, Carrie Preston oraz Cynthia Nixon.

Wielbicielom francuskich komedii z pewnością przypadnie do gustu „Seks, miłość i terapia”. Jak zawsze piękna Sophie Marceau wciela się w rolę uwodzącej kolegów z pracy nimfomanki. Kiedy traci z tego powodu pracę, zatrudnia się jako asystentka terapeuty par, Lamberta. Czy uzależniony od seksu mężczyzna ulegnie jej wdziękom?

Trzymająca w napięciu akcja

Kate Abbott zostaje uwikłana w zamach bombowy, którego była świadkiem. Ściga ją nie tylko policja, ale i prawdziwi zamachowcy. Czy uda jej się przeżyć i powstrzymać terrorystów, którzy planują zaatakować Times Square w zbliżającą się sylwestrową noc? W thrillerze „Ocalona” wystąpiła plejada gwiazd: Milla Jovovich, Pierce Brosnan, Dylan McDermott, Angela Bassett oraz Robert Forester.

Departament Q, zajmujący się nierozwikłanymi i przedawnionymi sprawami, otrzymuje informację, która rzuca nowe światło na zbrodnię z 1992 roku, kiedy to popełnione zostało brutalne morderstwo. Detektyw Carl Mørck (Nikolaj Lie Kaas) i jego asystent Assad (Fares Fares – zdobywca nagrody Robert za najlepszą rolę drugoplanową) próbując rozwikłać zagadkę, trafiają do bezdomnej Kimmie, niegdyś uczennicy ekskluzywnej szkoły, której uczniowie prawdopodobnie popełnili zbrodnię. Oparty na światowym bestsellerze thriller „Zabójcy bażantów” okrzyknięty został najbardziej kasowym duńskim filmem wszechczasów.

Ulubieniec nastolatek na całym świecie Taylor Lautner tym razem wciela się w rolę mieszkającego w Nowym Jorku kuriera. Podczas swojej brawurowej jazdy na rowerze ulega wypadkowi, w którym poznaje piękną i tajemniczą Nikki (Marie Avgeropoulos). Dziewczyna wprowadza go w niebezpieczny, ale i zarazem ekscytujący świat. „Nieuchwytni” otrzymał podwójną nominację do nagrody Teen Choice.

Dla widzów o mocnych nerwach

Małżeństwo Harrimanów (nominowana do Złotego Globu Julia Stiles oraz znany z serii „Underworld” Scott Speedman) wraz z córeczką Hannah przeprowadzają się do Santa Clara w Kolumbii, gdzie kobieta obejmuje po ojcu kierownictwo fabryki papierniczej. Wkrótce dziewczynka zaczyna opowiadać o duchach dzieci z zabandażowanymi twarzami, a rodzice, poznając historię miasteczka, przekonują się, że nie jest to jedynie dziecięca fantazja. „Przychodzą z ciemności” jest propozycją dla widzów o mocnych nerwach.

Historie, które pozostaną w pamięci

„Rozdzieleni” to dramat wojenny nagrodzonego Oscarem Michela Hazanaviciusa, który zdobył nominacją do Złotej Palmy. Poruszający do głębi film opowiada historię 9-letniego chłopca, który w wyniku rosyjskiej inwazji traci rodziców. Razem z malutkim bratem udaje mu się uciec i dołączyć do tłumu uchodźców. Hadji nie wie, że szuka go starsza, cudem ocalała siostra.

Awangardowy, nominowany do nagrody Złote Lwy obraz Grzegorza Królikiewicza pt. „Sąsiady” ukazuje życie mieszkańców niezwykłej kamienicy. Widz spotka tu takie nazwiska jak: Mariusz Pudzianowski, Anna Mucha, Katarzyna Herman, Jacek Poniedziałek, Piotr Głowacki, Marek Dyjak, Ewa Błaszczyk oraz Ewa Dałkowska.

Michalina Olszańska, Daniel Olbrychski, Grażyna Szapołowska, Łukasz Simlat oraz Patrycja Markowska wystąpili w filmie Katarzyny Jungowskiej pt. „Piąte: nie odchodź”. Kiedy piętnastoletnia Roma traci matkę zawala jej się cały świat. Pochłonięty pracą ojciec nie potrafi nawiązać relacji z córką. Tymczasem w sąsiedztwie pojawia się tajemniczy mężczyzna, a dziewczyna uznaje, że jest on jej aniołem stróżem.

Hity ostatnich miesięcy

W sierpniowej ofercie VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu można także powrócić do hitów poprzednich miesięcy: „Jutro, jak wybuchnie wojna”, „Świadek”, „Everly”, „Nasze zwariowane angielskie wakacje”, „Wyprowadzona”, „Nie ten człowiek”, „Lista życzeń”, „Upokorzenie”, „Odrobina chaosu” oraz wielu innych.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 28.07.2016