Mecze FIVB Mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014 z różnej perspektywy w IPLI

Data: 
02 wrz 2014

30 sierpnia br. użytkownicy największej polskiej telewizji internetowej IPLA mogli obejrzeć mecz otwarcia FIVB Mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014 (MŚ 2014) z wykorzystaniem unikalnego rozwiązania – usługi wielokamerowej. Na skorzystanie z nowej usługi, dostępnej wyłącznie dla użytkowników IPLI i pozwalającej na samodzielny wybór 1 z 3 dodatkowych kamer, a dzięki temu oglądanie meczu z różnych perspektyw, zdecydowało się aż 85% widzów oglądających mecz Polska – Serbia w IPLI za pośrednictwem www.ipla.tv i urządzeń mobilnych! Wybrane spośród pozostałych 102 meczów, w tym spotkania drużyny polskiej, będą, poza przekazem głównym, również udostępniane z trzech dodatkowych kamer jednocześnie.

To nowatorskie rozwiązanie, po raz pierwszy wykorzystane w Polsce, polega na równoczesnym dostarczaniu sygnału z wielu kamer dla tego samego wydarzenia. W efekcie widz ma możliwość obserwować mecz z różnych części boiska. Wystarczy podczas oglądania spotkania kliknąć w ikonę kamery, a następnie na rzucie boiska wybrać 1 z 3 dodatkowych kamer, dzięki czemu zostaniemy przeniesieni w interesującą nas część boiska. W każdej chwili możemy dokonać innego wyboru i zmienić ujęcie, a także cofać, zatrzymywać i analizować ulubione zagrania. Poprzez jedną opcję dostępny jest standardowy sygnał, który oglądają także widzowie w telewizji, z 3 pozostałych kamer – ujęcia z boku boiska i znad siatki. W meczu Polska-Serbia największą popularnością cieszyło się ujęcie z prawej strony boiska, które na Stadionie Narodowym było realizowane przez wykorzystaną po raz pierwszy podczas meczu siatkarskiego kamerę SPIDER, która jest podwieszana na linach i pokazuje boisko z różnych perspektyw, także z najazdami na trybuny i graczy. Niezwykle dużo emocji zapewniała także kamera zainstalowana „na siatce”, która pozwala śledzić obraz z perspektywy sędziego i samemu rozstrzygać wszelkie sporne kwestie.

- Bycie liderem w obszarze technologii jest wpisane w naszą strategię rozwoju. Cieszymy się, że jako pierwsi w Polsce zaproponowaliśmy użytkownikom IPLI rozwiązanie, które już w pierwszym meczu spotkało się z tak dużym zainteresowaniem z ich strony – mówi Maciej Staszak, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju w Cyfrowym Polsacie i Polkomtelu. - Jestem pewny, że fani siatkówki docenią nie tylko możliwość oglądania meczu z różnych stron boiska, ale – przede wszystkim – fakt, że najciekawsze zagrywki, ataki czy bloki będą mogli analizować po kilka razy, przewijając i zatrzymując materiał – dodaje.

Aby cofnąć się do wybranego momentu gry, należy przewinąć pasek odtwarzania do tyłu. Podczas przewijania nad paskiem pokazuje się ilość czasu dzieląca oglądany moment od przekazu na żywo. Aby powrócić do niego, wystarczy przesunąć pasek do czasu rzeczywistego lub kliknąć w przycisk „Oglądaj na żywo”.

Nowa usługa jest dostępna bez dodatkowych opłat dla użytkowników IPLI oglądających MŚ 2014 na stronie www.ipla.tv oraz w aplikacji IPLA na telefony z systemami Android i iOS. Będzie można z niej skorzystać w tracie wybranych meczów podczas całych FIVB Mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014. Za jej pośrednictwem będzie można zobaczyć najbardziej emocjonujące momenty turnieju, a tych na pewno nie zabraknie podczas meczów Polaków.

Użytkownicy IPLI mogą kibicować polskiej reprezentacji i drużynom z całego świata, wykupując za 99 zł dostęp do 4 kanałów Polsat Volleyball (w tym jednego HD) i tym samym wszystkich meczów MŚ 2014 na żywo.

MŚ 2014 w IPLI można oglądać na stronie www.ipla.tv oraz w aplikacji IPLA na: komputery z systemem Windows, urządzenia mobilne z systemami Android, iOS i Windows Phone oraz telewizory Smart TV (LG i Samsung). Zamówienia można składać zarówno na stronie www.ipla.tv, jak i w poszczególnych aplikacjach. Płatności za pakiet można realizować drogą elektroniczną – kartą płatniczą lub przelewem. Usługa jest dostępna tylko na terytorium Polski.

FIVB Mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014 to 18. edycja zmagań o tytuł mistrza świata. W organizowanym po raz pierwszy w Polsce turnieju, o wymarzony tytuł walczą 24 drużyny z całego świata, które rozegrają w sumie 103 mecze. Rozgrywki odbywają się w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy i Katowicach.

Szczegółowe warunki dostępności MŚ 2014 w IPLI określa regulamin zamieszczony na www.ipla.tv.

prstats.po?p=287280

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 22.09.2014