Marcowe nowości VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu

Data: 
03 mar 2015

472x350_komunikat_marzec_1.jpg

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią kolejne nowości w VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu. Wśród marcowych propozycji znajdą się komedie, które rozbawią do łez – „Szef”, „Bernie”, „Dzień dobry, kocham cię”, trzymające w napięciu thrillery – „Link do zbrodni”, „Gość”, przerażające horrory – „[REC] 4: Apokalipsa”, „Dracula: historia nieznana”, filmy pełne przygód – „Projekt: Dinozaur”, „Everest – poza krańcem świata”, a dla najmłodszych – „Pudłaki” oraz „Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę”. Prawdziwą gratką będzie „Superfast” – parodia kultowej serii filmów „Szybcy i wściekli”, która już 31 marca zostanie premierowo udostępniona w VOD Cyfrowego Polsatu. 

Na poprawę humoru

Jon Favreau, Scarlett Johansson, Dustin Hoffman, Sofía Vergara i Robert Downey Jr. w ekstremalnie zabawnej komedii pt. “Szef” udowadniają, że posiadając pasję, wspierających przyjaciół i trochę szczęścia można zacząć wszystko od nowa. Po kłótni z krytykiem kulinarnym oraz właścicielem restauracji, Carl odchodzi z pracy. Niespodziewanie jego nowy projekt zyskuje niesamowitą sławę, a on sam staje się celebrytą portali społecznościowych.

„Bernie” to propozycja genialnego Richarda Linklatera, twórcy m.in. obsypanego nagrodami obrazu pt. „Boyhood”, zawierająca w sobie elementy komedii, ale i jednocześnie dramatu. Tytułowy bohater jest lubianym przez wszystkich, miejscowym grabarzem, który zaprzyjaźnia się z nieuprzejmą wdową Marjorie. Kiedy kobieta znika, rozpoczyna się śledztwo. W rolach głównych wystąpili: Jack Black, Shirley MacLaine, Richard Robichaux oraz Matthew McConaughey, który został wyróżniony za najlepszą rolę drugoplanową nagrodami NSFC i NYFCC. 

W ramach naszych rodzimych propozycji ukaże się „Dzień dobry, kocham cię” – komedia romantyczna Ryszarda Zatorskiego, twórcy m.in. „Nigdy w życiu”, „Tylko mnie kochaj” i „Dlaczego nie!”. O serce Basi (Barbara Kurdej-Szatan) zabiega Leon (Łukasz Garlicki) – młody i bogaty playboy, któremu rodzice w ramach ultimatum nakazali ustatkowanie się. Podczas jazdy na rolkach dziewczyna niespodziewanie wpada na przystojnego Szymona i oboje zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Czy los połączy ponownie ich drogi? W pozostałych rolach wystąpili: Olga Bołądź, Maciej Musiał, Weronika Książkiewicz i Anna Dereszowska.

Tuż przed kwietniową premierą „Szybcy i wściekli 7”, 31 marca w VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu pojawi się parodia kultowej serii pt. „Superfast” – film duetu Jason Friedberg & Aaron Seltzer, twórców takich hitów jak seria „Straszny film”, „Wampiry i świry”, „Poznaj moich Spartan” czy „Igrzyska śmiechu: w pieszczeniu ognia”. Tajny agent Paul dołącza do gangu specjalizującego się nielegalnymi wyścigami ulicznymi. Razem z jego przywódcą – Vinem – będą chcieli wygrać z szefem mafii – Juanem. 

Filmy z dreszczykiem emocji

Diabelnie dobry, mocny, gorący, zabawny, genialny, rewelacyjny – to tylko część opinii, z jakimi można się spotkać na temat obrazu Adama Wingarda pt. „Gość”. Dan Stevens wciela się w rolę Davida – przystojnego, czarującego młodego mężczyzny, który wkracza w życie rodziny Petersonów z – jak twierdzi – pożegnalną wiadomością od ich zmarłego syna. Dawid szybko zjednuje sobie domowników. Niespodziewanie, w okolicy zaczyna się seria niewyjaśnionych zaginięć.

„Dracula: historia nieznana” przedstawia okoliczności, w jakich na świecie pojawił się pierwszy wampir. Vlad Tepes (Luke Evans), pragnąc uwolnić swój kraj i uratować rodzinę, zaprzedaje duszę diabłu. Czy mimo piekielnych mocy nie zapomni o swoim człowieczeństwie? W pozostałych rolach wystąpili: Sarah Gadon, Dominic Cooper oraz Charles Dance. Niesamowita muzyka oraz zdjęcia sprawiają, że jest to pozycja zdecydowanie godna uwagi.

„Link do zbrodni” to propozycja dla wielbicieli nowoczesnej technologii oraz możliwości, jakie ona daje. Nick (Elijah Wood) otrzymuje tajemniczy link, który pozwala śledzić mu swoją idolkę Jill (Sasha Grey). Mężczyzna nie zdaje sobie sprawy, w jak niebezpieczną grę został wciągnięty.

„[REC] 4: Apokalipsa” jest kontynuacją pierwszej części filmu, której akcja toczyła się w objętym kwarantanną budynku. Ángela, młoda dziennikarka, której cudem udało się uciec z zakażonego budynku zostaje przetransportowana na stary tankowiec, w którym mieści się tajny ośrodek badawczy. Jej wybawiciele nie spodziewają się, że za chwilę i ona stanie się krwiożerczą istotą…

Legendarne wyprawy

„Everest – poza krańcem świata” pozwoli cofnąć się do 1953 roku i wziąć udział w pierwszej wyprawie na najwyższy szczyt świata. Film powstał z połączenia archiwalnych materiałów, które powstały w trakcie legendarnej wyprawy oraz dzięki rekonstrukcji zdarzeń. Rewelacyjne zdjęcia zapierają dech w piersiach i uzmysławiają, jak wiele odwagi, siły i poświęcenia wymagało to przedsięwzięcie.

Sześciu badaczy, chcąc poznać prawdę, wyrusza na wyprawę do afrykańskiej dżungli. Czy są przygotowani na to, co odkryją? „Projekt: Dinozaur” to propozycja nie tylko dla widzów, którzy pasjonują się prehistorycznymi stworzeniami, ale również dla tych, którzy uwielbiają trzymającą w napięciu akcję i dreszczyk emocji.

Dla naszych milusińskich…

„Pudłaki” to pozycja, którą zdecydowanie warto obejrzeć niezależnie od wieku. Film zdobył dwie nagrody Annie oraz aż szesnaście nominacji, w tym do Oscara za najlepszy długometrażowy film animowany. Pudłaki to poczciwe, mieszkające w podziemiach miasta stworzenia, których pasją jest przerabianie ludzkich odpadów w fantastyczne wynalazki. Najważniejszą wartością jest dla nich przyjaźń i dobro. Czy wraz z wychowywanym przez nich chłopcem zdołają uratować najbliższych?

„Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę” ukazuje znaną baśń w nowy, niestandardowy sposób. Oprócz tytułowych bohaterów „wystąpili” w niej również: Królewna Śnieżka, Kot w butach, Czerwony Kapturek, Kopciuszek oraz straszny smok. Nie zabraknie również i złej czarownicy. Swoich głosów użyczyli postaciom m.in.: Antoni Królikowski, Czesław Mozil, Wojciech Mann, Jarosław Boberek, Łukasz Nowicki, Sonia Bohosiewicz, Maciej Kurzajewski i Agata Młynarska.

Hity ostatnich miesięcy

W marcowej ofercie VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu można także powrócić do hitów poprzednich miesięcy: „Sin City 2: Damulka warta grzechu”, „Krocząc wśród cieni”, „Zaślepiona”, „Gdybym tylko tu był”, „Boyhood”, „Pinokio” oraz wielu innych.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 28.07.2016