Listopadowe nowości w VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu

Data: 
09 lis 2011

W listopadowej ofercie VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu jak w bajkowej cukierni, każdy widz znajdzie coś dla siebie. Niczym torty na nasze ekrany wjadą "Jestem Bogiem", "Czarny czwartek", "Jak zostać królem", "Niepokonani" i "Trzy minuty. 21:37". Słodko-gorzkie okażą się pisane przez życie historie, pt. "Maraton tańca", "Fair game" i "Country song". Dla wielbicieli nieco ostrzejszych smaków operator przygotował "Współlokatorkę", "Zabójcę z Tokio" i "Labirynt strachu".

Na polską nutę

Jedna z najbardziej oczekiwanych przez polskich widzów produkcji - "Czarny czwartek" - to przejmujący obraz opisujący jedną z najmroczniejszych kart z historii PRL-u. Widowiskową rekonstrukcję dramatycznych wydarzeń w Gdyni z 1970 roku z wybitnymi kreacjami Piotra Fronczewskiego jako Zenona Kliszki oraz Wojciecha Pszoniaka jako Władysława Gomułki wyróżniają nie tylko rozmach inscenizacyjny i trzymająca w napięciu akcja. Uwagę zwraca także muzyka Michała Lorenca z porywającym motywem przewodnim do produkcji w postaci  "Ballady o Janku Wiśniewskim" śpiewanej przez Kazika Staszewskiego.

Młodość, przyjaźń, ambicje, namiętność, taniec. To jedne z wielu przymiotów, jakie odnaleźć można w najnowszej produkcji Magdaleny Łazarkiewicz. Polska wersja lubianych przez widzów filmów, których główna akcja rozgrywa się na parkiecie urzeka niczym najgłośniejsze pierwowzory. Jak zakończy się taniec życia głównych bohaterów? Kto zdobędzie sławę i uznanie? Czy przyjaźń potrwa dłużej niż zawody? Odpowiedź kryje "Maraton tańca".

"Trzy Minuty. 21:37" to daleki od bezkrytycznej apologii, optymistyczny i pozytywny portret współczesnych Polaków, których losy splatają się w historycznym momencie. To obraz pokazujący, że "cuda przyziemne" i wewnętrzne przemiany zachodzące pod wpływem niezwykłych wydarzeń, mają znaczenie nie tylko dla jednostki, ale także dla całego społeczeństwa. To opowieść o bezprecedensowym geście jedności w dniu 9 kwietnia 2005 roku, kiedy miliony Polaków wyłączyły światło w swoich domach.

Przez życie pisane

Na podstawie powieści Slavomira Rawicza "The Long Walk: The True Story of a Trek to Freedom" powstał porywający obraz "Niepokonani" w reżyserii Petera Weira z Edem Harrisem i Colinem Farrellem w rolach głównych. Opowiada historię grupy śmiałków pochodzących z różnych krajów, która w 1940 roku ucieka z sowieckiego gułagu. Bez mapy czy kompasu uciekinierzy podejmują się niemożliwego - od Syberii, przez tajgę, wyżyny Mongolii, pustynię Gobi, Tybet, Himalaje docierają aż do Indii. Niezwykła podróż przez 6000 km pełna jest heroicznej walki o przetrwanie. Pomimo różnic kulturowych i barier językowych przyświeca im wspólny cel - chcą odzyskać utraconą wolność i człowieczeństwo.

"Jak zostać królem" komedia nagrodzona czterema Oscarami, a nominowana do 12, to fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i  w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików w walce przeciwko najeźdźcy. Nowo wybrany król Anglii (Colin Firth), aby należycie wykonywać swoje obowiązki najpierw musi zmierzyć się ze swoją największą słabością - jąkaniem się. Strach pomaga mu przełamać logopeda Lionel Logue (Geoffrey Rush) stosujący niestandardowe metody walki z dolegliwością. Rodząca się przyjaźń odmieni losy obydwu rodzin.

"Fair Game" to dramat w reżyserii Douga Limana, producenta serii zapoczątkowanej przez "Tożsamość Bourne'a", oparty na biografii Valerie Plame Wilson (Naomi Watts). Wilson to była tajna agentka CIA, która po ujawnionych przez jej męża (Sean Penn) w lipcu 2003 roku na łamach New York Times informacji oskarżających administrację prezydenta George'a W. Busha o manipulowanie i okłamywanie opinii publicznej w sprawie posiadania przez Irak broni masowego rażenia, zmuszona zostaje do zaniechania pracy i całkowitej zmiany swojego życia.

Pouczające historie

Kolejną produkcją mówiącą o próbie spełniania marzeń za wszelka cenę jest "Jestem Bogiem" z Robertem De Niro i Bradleyem Cooperem, w reżyserii Neila Burgera, twórcy, którego szersze grono widzów zna z takich obrazów, jak np. "Iluzjonista" z Edwardem Nortonem. Pragnienia zdobycia sławy i pieniędzy niczym cień podążają za głównym bohaterem "Jestem Bogiem". Z chwilą  zażycia przez Eddiego (Cooper) specyficznego narkotyku wszystko w jego życiu zmienia się o 180 stopni, ale niesie ze sobą także nieprzyjemne i kosztowne konsekwencje.

Gangster nieudacznik ze 100-procentowym pechem to główny bohater komedii kryminalnej "Sposób na gangstera". Michael (Cillian Murphy) jest młody, przystojny, niegłupi, ale i tak każde jego działania kończy się katastrofą. W swoje nieudane działania wciąga też osoby z otoczenia, co skutkuje wieloma niespodziewanymi sytuacjami. Czy los w końcu okaże się dla niego łaskawy?

Życie to wieczna podróż, podczas której smakujemy codzienności w różnych miejscach i z różnymi ludźmi. Młody wokalista i tekściarz country (Garrett Hedlund) ma okazję się o tym przekonać, nawiązując romans z zapomnianą gwiazdą muzyki country (Gwyneth Paltrow) oraz wyruszając w trasę koncertową z nią, jej mężem (Tim McGraw) i zwyciężczynią konkursu piękności próbującą swoich sił w muzyce (Leighton Meester). Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. Jak z nową codziennością poradzą sobie bohaterowie "Country Strong"?

Tylko dla odważnych

Czasy akademickiego życia to nie tylko szczęśliwe, szalone chwile, podczas których nawiązywane są przyjaźnie na całe życie. Sara (Minka Kelly) i Rebecca (Leighton Meester) wspólnie zajmują pokój w akademiku. Zrodzona pomiędzy dziewczynami przyjaźń, przeradza się w chorobliwą zazdrość ze strony Rebecki. Chwile grozy w zaskakujących scenach thrillera "Współlokatorka" przeżyje nie tylko Sara, ale także widzowie przed telewizorami.

Mocnych wrażeń w postaci niebezpiecznych pościgów, wartkiej akcji, wschodnich sztuk walki i pięknych kobiet dostarczy "Zabójca z Tokio" z Garym Oldmanem. Film powstał na podstawie opowieści o przygodach Amerykanina japońskiego pochodzenia, które wyszły spod pióra Barry'ego Eislera. Opowiada historię płatnego zabójcy - Johna Raina (Kippei Shiina), który zostaje zmuszony chronić córkę jednej ze swoich ofiar przed zabójcami nasłanymi przez CIA.

Po 10 latach nieobecności niespodziewanie powraca zaginiona w parku rozrywki Yuki. Zanim jednak zdąży wyjaśnić okoliczności swego zniknięcia, traci przytomność. Przyjaciele zawożą dziewczynę do najbliższego szpitala, który okazuje się nie być zwykłym szpitalem. Grupa nastolatków zostaje uwięziona w przerażającym labiryncie, a łańcuch coraz bardziej koszmarnych wydarzeń zaczyna ich wciągać w krąg wypadków sprzed lat. Czy zdołają opuścić "Labirynt strachu"?

W listopadzie w ofercie VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej będzie można także powrócić do hitów ubiegłego miesiąca, m.in. "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach", "Krzyk 4", "Matki w mackach Marsa", "Mechanik: Prawo zemsty", "Prawnik z Lincolna", "Fighter" i wiele innych.

Z bieżącą ofertą filmową VOD - Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu można zapoznać się na trzy sposoby: w elektronicznym przewodniku po programach na VOD 51 - VOD 65 oraz VOD 49 (po naciśnięciu na pilocie "i" lub EPG/Guide/G), w Centrum Obsługi Klienta pod nr tel. 0801 08 08 08, 222 127 222, 699 00 22 22* oraz na stronie www.cyfrowypolsat.pl.

Każdy film można zamówić przez SMS, telefonicznie lub za pośrednictwem http://www.cyfrowypolsat.pl/.

* Opłata zgodna z planem taryfowym operatora.

 

prstats.po?p=220547

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 25.09.2014