Kwietniowe nowości VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu

Data: 
04 kwi 2014

W kwietniu w VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu hit za hitem! Widzowie mogą wybierać spośród licznych nowości: od produkcji polskich i rosyjskich przez amerykańskie po skandynawskie. „Grawitacja”, „Papusza”, „Chce się żyć” – to tytuły uhonorowane wieloma nagrodami i świetnymi recenzjami krytyków. Wiosenne wieczory warto spędzić z nowościami VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej.

Od 4 do 10 kwietnia widzowie Cyfrowego Polsatu po raz kolejny będą mogli skorzystać z promocji 20% taniej. W ramach tej oferty dostępne będą dwa tytuły: „Drogówka” Wojciecha Smarzowskiego (pozycja 160 w dekoderach) oraz „Najlepsze najgorsze wakacje” duetu Nat Faxon i Jim Rash (pozycja 167).

Na szczycie kwietniowych propozycji plasuje się obsypany nagrodami dramat Sci-Fi – „Grawitacja”. Film w reżyserii Alfonso Cuaróna otrzymał czterdzieści trzy statuetki, w tym aż siedem Oscarów, m.in. za efekty specjalne, muzykę, montaż, dźwięk i zdjęcia. Wisienką na torcie jest znakomity duet aktorski – Sandra Bullock oraz George Clooney, którzy zagrali parę astronautów walczących o przetrwanie i powrót do domu. Czy misja zakończy się sukcesem?

Z kosmosu przenosimy się do taboru. Kolejny tytuł to zdobywca czterech Orłów 2014: za najlepszą muzykę, scenografię, kostiumy oraz zdjęcia. „Papusza” jest historią pierwszej romskiej poetki (w tej roli Jowita Budnik), której talent zostaje przypadkowo odkryty przez pewnego poetę i wydawcę (Antoni Pawlicki). Film w reżyserii duetu Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze to imponująca wizualnie wyprawa do zaginionego świata polskich Romów.

„Chce się żyć” to obraz o wartościach, jakie w życiu liczą się najbardziej. Mateusz (w tej roli nagrodzony Orłem Dawid Ogrodnik) od urodzenia cierpi na niedowład kończyn. Mimo przeciwności losu i rozłąki z rodziną walczy o godność, prawo do normalnego życia i funkcjonowania w społeczeństwie. Wzruszający, oparty na faktach dramat został nagrodzony pięcioma Orłami. Film będzie dostępny z audiodeskrypcją w dniach 17 i 24 kwietnia.

Kolejny polski tytuł w tym miesiącu to „Bez wstydu”. Obraz Filipa Marczewskiego ukazuje zakazaną miłość brata (Mateusz Kościukiewicz z nominacją do Złotej Kaczki) do siostry (Agnieszka Grochowska z nagrodą Orła). Film był jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów na festiwalu filmowym w Gdyni w 2012 roku.

„Płynące wieżowce” to współczesna, kontrowersyjna historia o dojrzewaniu oraz odkrywaniu i rozwijaniu swojej osobowości. Główny bohater filmu Kuba, to młody i dobrze zapowiadający się sportowiec. Wraz ze swoją dziewczyną Sylwią (za tę rolę Marta Nieradkiewicz otrzymała nagrodę Nagrody Indywidualne) wiedzie spokojne, poukładane życie. Wszystko się zmienia, kiedy na jednej z imprez poznaje Michała (Bartosz Gelner) – chłopaka, do którego zaczyna czuć coś więcej niż przyjaźń.

Z kina polskiego płynnie przenosimy się do Skandynawii. „Kobieta w klatce” tomroczny kryminał, który trzyma w napięciu do ostatnich minut seansu. Carl Mørck – detektyw po traumatycznych przejściach, zajmuje się sprawą zaginionej przed pięcioma laty parlamentarzystki. Sprawę okrywają tajemnicze okoliczności zaginięcia i brak postępów w śledztwie. Z pomocą detektywowi przychodzi błyskotliwy partner – Assad.

„Spaleni słońcem 2: Cytadela” – toostatnia część trylogii Nikity Michałkowa, która przenosi widza w sam środek ataku żołnierzy Stalina na bronioną przez Niemców Cytadelę. Pułkownikowi Siergiejowi Kotowowi udaje się zbiec, a jego śladami podąża oficer NKWD – Mitia, który pomaga mężczyźnie wrócić do domu. Ten dramat wojenny jest kontynuacją nagodzonego w 1995 roku Oskarem obrazu „Spaleni słońcem”.

Na koniec przenosimy sięw sam środek tropikalnej dżungli, a tam czeka „Obóz integracyjny”. Znany z wielu filmów akcji Jean-Claude Van Damme wciela się w rolę trenera, pod którego skrzydła trafiają pracownicy pewnej korporacji. Czy uda im się wrócić cało i zdrowo, kiedy okaże się, że są pod opieką byłego żołnierza o psychopatycznych skłonnościach?

Hity ostatnich miesięcy

W kwietniowej ofercie VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu można także powrócić do hitów poprzednich miesięcy: „Saga Zmierzch: Przed świtem. Cz. 2”, „Maczeta zabija”, „Młoda i piękna” „W obronie własnej”, „Millerowie”, „Obecność”, „Iluzja”, „Dary anioła: miasto kości”, „Olimp w ogniu”, „Blue Jasmine”, „Plan ucieczki”, „Kick-Ass 2”, „Atlas chmur”, „W imię”, „Kumba” i wiele innych.

Nadal można skorzystać z promocji „Pierwszy film za 1 zł”. Dla widzów pełnoletnich, tylko do końca kwietnia przygotowano „Sexi Pakiet VOD”.

prstats.po?p=273654

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 23.09.2014