Końcówka lata tylko z VOD Domową Wypożyczalnią Filmową Cyfrowego Polsatu!

Data: 
04 wrz 2015

Na pożegnanie lata VOD Domowa Wypożyczalnia Filmowa Cyfrowego Polsatu przygotowała ciekawą i zróżnicowaną ofertę filmową, w której każdy znajdzie coś dla siebie. „Fru!”, „Ups! Arka odpłynęła”, „Bez miłości ani słowa”, „To właśnie seks”, „Anglik, który mnie kochał”, „Coś za mną chodzi”, „Apartament”, „Jak zatrzymać ślub”, „Klub dla wybrańców” czy „Saga Wikingów” sprawią, że ostatnie dni lata będą nie tylko przyjemne, ale i pełne emocji!

(Nie) tylko dla najmłodszych

Animowana komedia pt. „Fru!” spowoduje, że widzowie odlecą… ze śmiechu! Niemający pojęcia, gdzie leży Afryka ptaszek otrzymuje zadanie poprowadzenia stada do ciepłych krajów. Na szczęście z pomocą przychodzą mu pierzaści przyjaciele i sympatyczna, choć nieco zwariowana biedronka. W polskiej wersji językowej swych głosów użyczyli: Paweł Domagała, Anna Cieślak, Katarzyna Kwiatkowska, Cezary Morawski, Jarosław Boberek i inni.

„Ups! Arka odpłynęła” przybliży nieco inną wersję znanej wszystkim opowieści o arce Noego. Przedstawiciel gatunku pluszczaków – Fini wraz z trójką zwierzaków, którzy tak jak on nie dostali biletu upoważniającego do wstępu na arkę walczą z siłami natury oraz stadem gryfów-głodomorów. W animacji widz usłyszy głosy m.in. Olafa Lubaszenko, Małgorzaty Foremniak, Cezarego Żaka, Artura Barcisia oraz Tomasza Borkowskiego.

Skomplikowane relacje międzyludzkie

W dramacie obyczajowym pt. „Bez miłości ani słowa” Greg Kinnear wciela się w rolę opuszczonego przez żonę (piękna Jennifer Connelly) pisarza, który nie mogąc pogodzić się z bolesną rzeczywistością, szpieguje kobietę i jej młodego kochanka. Tymczasem jego 16-letni syn Rusty (Nat Wolff) i 19-letnia córka Sam (Lily Collins) wkraczają w dorosły świat pierwszych miłości i życiowych problemów.

Pełna seksualnych fantazji, przebojowa komedia Josha Lawsona pt. „To właśnie seks” zdobyła Nagrodę Publiczności podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Salonikach oraz aż 6 nominacji Australijskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (AACTA). Historia zwyczajnych par i ich niezwykłych łóżkowych perypetii, podczas których będą starali się odpowiedzieć na pytanie: „Co stało się ze starym, dobrym seksem?”.

Richard Haig (Pierce Brosnan) jest przystojnym, korzystającym z życia i uroków spotykania się z kobietami profesorem literatury na Uniwersytecie Cambrige. Piękna i niezwykła kobieta (Salma Hayek) sprawia jednak, że w końcu postanawia się ustatkować. Sytuacja się komplikuje, kiedy jedna ze studentek, 21-letnia Kate (Jessica Alba) oznajmia mu, że jest w ciąży. „Anglik, który mnie kochał” to zabawna komedia romantyczna, która idealnie sprawdzi się podczas wrześniowego wieczoru.

Niezrównana trylogia Millennium

Kontynuacja bestselerowej trylogii jest już w księgarniach, a w VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej można znaleźć ekranizacje poprzednich części. Z myślą o wielbicielach bestsellerowej trylogii „Millennium”, którą napisał Stieg Larsson, we wrześniowej ofercie widzowie znajdą prawdziwą gratkę: „Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, „Millennium: Dziewczyna, która igrała z ogniem” oraz „Millennium: Zamek z piasku, który runął”. To historia dziennikarza śledczego Mikaela Blomkvista oraz młodej, zbuntowanej hakerki Lisbeth Salander, którą pokochał cały świat. W główne role wcielili się Michael Nyqvist oraz Noomi Rapace. Reżyserem pierwszej, obsypanej nagrodami (7 wygranych statuetek oraz 13 nominacji) części jest Niels Arden Oplev, drugą (5 nominacji) i trzecią część wyreżyserował Daniel Alfredson.

A co chodzi za Tobą?

„Coś za mną chodzi” okrzyknięty został jednym z 25 najlepszych amerykańskich horrorów XXI wieku. Po nocy spędzonej ze swoim chłopakiem 19-letnią Jay prześladuje tajemnicza, zła siła. Zabójcza moc przybiera postać dowolnej osoby – zarówno nieznajomej, jak i tej z najbliższego otoczenia. Czy z pomocą przyjaciół uda jej się przetrwać?

Wzruszający dokument

Powstały z nieznanych taśm filmowych z prywatnego archiwum Ojca Świętego film dokumentalny pt. „Apartament” sprawi, że niejednej osobie w oku zakręci się łza. Dzięki twórcom „Świadectwa” widzowie otrzymają niepowtarzalną szansę poznania Jana Pawła II od strony prywatnej. Muzykę do filmu skomponował Radzimir Dębski, a narratorem jest dziennikarz Piotr Kraśko.

Życiowe dramaty  

Akcja filmu pt. „Klub dla wybrańców” w reżyserii Lone Scherfig, twórczyni obsypanej nagrodami (w tym 3 nominacjami do Oscara) produkcji pt. „Była sobie dziewczyna”, toczy się w gmachu Uniwersytetu Oksfordzkiego. Miles Richards (Sam Claflin) i Alistair Ryle (Sam Claflin) dołączają do prestiżowego "The Riot Club". W ciągu jednego wieczoru będą musieli wykazać, czy zasługują na akceptację i szacunek pozostałych członków.

Nagrodzony podczas Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego melodramat pt. „Jak zatrzymać ślub” ukazuje historię dwojga nieznanych sobie ludzi: Amandy (Lina Sundén) oraz Philipa (Christian Ehrnstén), których połączy wspólny cel. Jak zakończy się pełna emocji i nowych doznań podróż pociągiem?

Przygody nieustraszonych wojowników

„Saga Wikingów”, której reżyserem jest Claudio Fäh przeniesie widza w czasy, w których żyli skandynawscy wojownicy. Nieustraszony Asbjörn staje na czele wygnanych z ojczyzny Wikingów. Plan grabieży klasztorów krzyżuje sztorm, który zatapia statek i wyrzuca rozbitków na szkocki brzeg. W rolach głównych wystąpili: Tom Hopper, Ryan Kwanten, Ken Duken, Charlie Murphy, Ed Skrein, Anatole Taubman oraz Johan Hegg.

Hity ostatnich miesięcy

We wrześniowej ofercie VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu można także powrócić do hitów poprzednich miesięcy: „Selma”, „Gra tajemnic”, „Rok przemocy”, „Wielkie oczy”, „Rozegraj to na luzie”, „Przeprowadzka”, „Seks, miłość i terapia”, „Ocalona”, „Zabójcy bażantów”, „Nieuchwytni”, „Przychodzą z ciemności”, „Rozdzieleni”, „Sąsiady”, „Piąte: nie odchodź” oraz wielu innych.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 28.07.2016