Jesienne kino dla małych i dużych w VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu

Data: 
14 lis 2016

Na długie i chłodne listopadowe popołudnia VOD Domowa Wypożyczalnia Filmowa Cyfrowego Polsatu przygotowała propozycje zarówno dla małych, jak i dużych widzów. Pod ciepłym kocem, z kubkiem gorącej herbaty idealnie sprawdzą się takie propozycje jak: „Letnie przesilenie” Michała Rogalskiego, oparte na faktach: „Bitwa o Sewastopol” i „1944”, prawdziwa historia niezwykłego artysty „Chocolat”, kipiący akcją film „Dzień Bastylii”, a także przygotowane z myślą o całej rodzinie „Szajbus i pingwiny”, „Abulele”, serie filmów z cyklu „LEGO” oraz wiele innych ciekawych propozycji!

Historie z wojną w tle

„Letnie przesilenie”, polsko-niemiecki dramat wojenny w reżyserii Michała Rogalskiego zdobył 3 Złote Lwy i Złotą Żabę oraz otrzymał 3 nominacje – do Złotego Warszawskiego Feniksa, Złotego Lwa i Słonia. Rok 1943. Siedemnastoletni Romek i Guido są młodymi mężczyznami, których interesuje muzyka, taniec i dziewczyny, w szczególności piękna Franka. Niestety, przyszło im żyć w czasach, w których rządziła nienawiść.

„Bitwa o Sewastopol” to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami ukraińsko-rosyjski dramat wojenny ukazujący losy Ludmiły Pawliczenko – walczącej w Armii Czerwonej kobiety snajper. Akcja filmu ukazuje życie Ludmiły w dwóch płaszczyznach czasowo-przestrzennych. Twórcy pokazują wizytę kobiety w Waszyngtonie, kiedy to rozpoczyna się jej przyjaźń z Eleanorą Roosevelt, oraz rozwój działalności jako snajper w pierwszych miesiącach II wojny światowej.

Miłość kończy się tam, gdzie zaczyna się wojna… „1944”, wojenny obraz w reżyserii Elmo Nüganen, ukazuje dramat estońskich żołnierzy, którzy zostali zmuszeni do walki ze swoimi rodakami. Film przedstawia tragiczną sytuację widzianą z dwóch perspektyw – oczami Estończyków walczących po stronie Armii Czerwonej oraz tych, którzy wspierali siły strony niemieckiej.

Poruszające filmy biograficzne

Omar Sy, znany z takich filmowych hitów jak „Nietykalni”, „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”, „Ugotowany” czy „Inferno”, oraz wnuk legendarnego Charliego Chaplina – James Thiérrée w filmie biograficznym pt. „Chocolat” stworzyli fantastyczny duet, którego wprost nie można przegapić. „Chocolat” to opowieść o pierwszym czarnoskórym artyście, który stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów cyrkowych we Francji. Z kolei „Opowieść o miłości i mroku”, będąca debiutem reżyserskim Natalie Portman, jest ekranizacją bestsellerowej powieści autobiograficznej Amosa Oza, będącego jednym z najwybitniejszych pisarzy XX wieku.

Dobre polskie kino

„Kamper” to doskonałe kino niezależne, debiut reżyserski Łukasza Grzegorzka. Film trafi przede wszystkim do pokolenia 30+, wychowanego na grach. Pokazuje perypetie pary w wieloletnim związku, do którego w pewnym momencie wkrada się monotonia. Główny bohater, tytułowy „Kamper” większość czasu poświęca grom komputerowym, jego żona Mania – dba o dom i marzy o prawdziwym mężczyźnie. Oboje, choć dławi ich monotonia, nie mają odwagi, by ją przerwać. Film zadaje pytanie, czy mając ponad 30 lat wszyscy muszą prowadzić poukładane życie, czy może dobrze pozostawić w sobie coś z dziecka?

„#Wszystko gra” to film o trzech pokoleniach kobiet, które z wielkim uporem i zaciętością próbują walczyć o rodzinny, przedwojenny dom. Czy uda im się nie dopuścić do jego utraty na rzecz bezwzględnego biznesmena? Wielkim atutem filmu jest jego brawurowa obsada: Stanisława Celińska w roli babci, Kinga Preis jako Roma i Eliza Rycembel, która wcieliła się w rolę najmłodszej bohaterki, Zosi.

Kino akcji i thriller

Kiedy kieszonkowiec Michael Mason (znany z „Gry o tron” oraz „Kopciuszka” Richard Madden) kradnie torbę przypadkowej dziewczynie, nie spodziewa się, że właśnie wplątał się w sam środek walki z terroryzmem. „Dzień Bastylii” przypadnie do gustu wielbicielom zagmatwanych intryg, ostrych dialogów oraz zapierającej dech w piersiach akcji. W pozostałych rolach wystąpili Idris Elba („Avengers: Czas Ultrona”, „Thor: Mroczny świat”, „Mandela: Droga do wolności”) oraz Charlotte Le Bon („The Walk. Sięgając chmur”, „Yves Saint Laurent”).

„Tajemnice Manhattanu” to pełen intryg i zwrotów akcji obraz, który powstał na podstawie powieści Colina Harrisona pod tym samym tytułem. Pewnego dnia Porter Wren, autor felietonów kryminalnych w poczytnym tabloidzie, znajduje w starym, przeznaczonym do wyburzenia budynku zwłoki wybitnego reżysera. Nie przypuszcza, że od tego momentu stanie się bohaterem historii rodem z własnego felietonu.

Historie mrożące krew w żyłach

Dla szukających mocnych wrażeń widzów VOD Domowa Wypożyczalnia Filmowa przygotowała dwie mrożące krew w żyłach propozycje. Szalejący w Hiszpanii zabójczy wirus sprawia, że dawni przyjaciele zmieniają się w czające się na swoje życie krwiożercze monstra. „Summer Camp” sprawi, że skrywane głęboko przebiegłość, okrucieństwo i brak skrupułów ujrzą światło dzienne.

„Sanatorium strachu” to norweski horror będący kontynuacją „Mrocznego lasu” z 2003 roku. Grupa pracowników zostaje wysłana do opuszczonego sanatorium, w którym pozostały niebezpieczne odpady chemiczne. Szybko okazuje się, że ponury i olbrzymi gmach skrywa przerażające tajemnice z przeszłości.

Kino familijne

W listopadzie będzie królowało kino familijne. „Szajbus i pingwiny” to historia niesamowitej przemiany psotnego owczarka próbującego ocalić australijskie pingwiny. „Abulele” to opowieść o niesamowitej przyjaźni dziewięcioletniego Adama z ogromnym włochatym potworem. „Wielka Gilly” to w rzeczywistości 12-letnia, nieznośna i czekająca na prawdziwy dom dziewczynka. Wszystko zmienia się, kiedy trafia do domu państwa Trotterów. W filmie wystąpili: Sophie Nélisse, Kathy Bates, Glenn Close, Octavia Spencer, Julia Stiles oraz Bill Cobbs. Na najmłodszych widzów natomiast będą czekać przygody bohaterów serii: „LEGO Friends”, „LEGO NEXO Knights” oraz nowość w VOD„LEGO Elves”, która przeniesie małych milusińskich w zaczarowany świat elfów.

 

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 14.11.2016