Internet MIMO 28,8 Mb/s w Cyfrowym Polsacie

Data: 
18 paź 2010

Już od 22 października br. Cyfrowy Polsat zwiększy prędkość transmisji danych do 28,8 Mb/s. W tym celu zostanie wykorzystana nowoczesna technologia MIMO (Multiple Input, Multiple Output), zapewniająca użytkownikom jeszcze wyższy poziom usług i lepszą jakość transferu. Jednocześnie do sprzedaży trafi nowy modem Huawei E182E MIMO.

Już dziś blisko połowa stacji bazowych, z których korzysta Cyfrowy Polsat została uruchomiona w MIMO, a kolejne przybywają codziennie.

Wprawdzie to telewizja stanowi podstawę naszego portfolio usług, ale Internet decyduje w dużej mierze o atrakcyjności naszej oferty zintegrowanej - mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowy Polsat S.A. W sytuacji rozwoju społeczeństwa informacyjnego, popyt na usługi dostępu do Internetu będzie rósł. Dotyczy to głównie lokalizacji o niskiej penetracji usługą, w szczególności tą szerokopasmową. Dla wielu gospodarstw domowych - zwłaszcza w małych miastach lub na wsiach - Internet Cyfrowego Polsatu jest albo będzie jedynym rozwiązaniem, a zaproponowana przez nas oferta usług zintegrowanych, tzw. Multioferta, łącząca w jeden produkt telewizję, Internet, telefon będzie coraz bardziej kuszącą propozycją - zarówno dla obecnych, jak i potencjalnych klientów. Wierzę w siłę naszego Internetu i możliwości, które zapewni naszym klientom - dodaje Libicki.

Technologia MIMO pracująca w oparciu o zastosowanie wielu anten nadawczych i odbiorczych w stacji bazowej i terminalu, umożliwia jednoczesne przesłanie kilku różnych strumieni danych, dzięki czemu uzyskujemy wyższą, do 28,8 Mb/s przepływność, lepszą jakość transmisji oraz optymalizujemy wykorzystanie częstotliwości. Pozwala to na swobodne korzystanie ze wszystkich zastosowań Internetu - praca z przeglądarką, pobieranie i wysyłanie plików, odtwarzanie filmów, transmisje on-line materiałów HD i 3D, itp.

Poza modemem Huawei E182E MIMO, spółka wprowadzi w tym miesiącu do sprzedaży router Huawei D105, zwiększający funkcjonalność usługi dostępu do Interentu Cyfrowego Polsatu.

Obecnie około 50% populacji naszego kraju jest w zasięgu szerokopasmowego Internetu Cyfrowego Polsatu. W pierwszej połowie br. zdecydowało się na niego 10 tys. gospodarstw domowych, a dostęp do niego posiadają mieszkańcy ponad 11 tysięcy miejscowości. W ostatnich tygodniach dołączyły do nich - Białystok, Wrocław, Przasnysz, Skarżysko-Kamienna i Węgrów. Do końca br. planowana jest rozbudowa zasięgu, która pozwoli dotrzeć do 56% klientów Cyfrowego Polsatu, 67% populacji kraju,  ponad 42 tysięcy miejscowości i pokryć 44% powierzchni kraju.

Przypomnijmy, że spółka usługę szerokopasmowego dostępu do Internetu zaproponowała w lutym 2010 r. Pierwotnie, na promocyjnych warunkach mogli z niej korzystać tylko i wyłącznie abonenci usługi telewizyjnej platformy. Kilka dni temu operator zaproponował zakup swojego Internetu na promocyjnych warunkach wszystkim osobom zainteresowanym usługą i mieszkającym w jej zasięgu, bez konieczności posiadania abonamentu telewizyjnego.

Internet MIMO 28,8 Mb/s (pobierz prezentację)

 

prstats.po?p=220641

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 25.09.2014