Internet LTE Cyfrowego Polsatu przyspiesza do 100 Mb/s!

Data: 
25 maj 2011

Cyfrowy Polsat przyspiesza do 100 Mb/s prędkość Internetu LTE oferowanego do końca czerwca br. w ramach ogólnopolskich testów konsumenckich. Będzie to możliwe dzięki zmianie szerokości pasma transmisji danych z 10 MHz na 20 MHz. Aby osiągać większe prędkości, wszystkie osoby biorące udział w testach powinny do 5 czerwca br. przeprowadzić aktualizację oprogramowania modemu Speed 1000. W dniu 13 czerwca br. sieć radiowa LTE zostanie w pełni przełączona na częstotliwość 20 MHz.

Najmłodszy produkt Cyfrowego Polsatu - Internet LTE - będzie jeszcze szybszy. Od momentu rozpoczęcia w marcu br. testów konsumenckich usługi, spółka cały czas intensywnie pracowała nad rozwojem technologii. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, operator finalizuje prace związane z uruchomieniem transmisji danych w kanale 20 MHz. Dzięki temu już od 6 czerwca br. blisko 2000 uczestników akcji "Zapisz się na Internet LTE" będzie mogło osiągać jeszcze wyższe prędkości transferu danych - do 100 Mb/s przy pobieraniu danych (dotychczas 73 Mb/s) i do 50 Mb/s przy wysyłaniu (dotychczas 25 Mb/s) - pod warunkiem dokonania aktualizacji oprogramowania modemu Speed 1000. W dniu 13 czerwca br. sieć radiowa LTE zostanie w pełni przełączona na kanał 20 MHz.

Modem Speed1000 wyposażony jest w funkcję automatycznej aktualizacji - zarówno urządzenia (firmware), jak i oprogramowania (aplikacji manager połączeń) - dzięki czemu każdy użytkownik w łatwy i intuicyjny sposób może samodzielnie dokonać zdalnego odświeżenia oprogramowania, postępując zgodnie z wyświetlanymi na monitorze komunikatami. Wystarczy, że modem jest podłączony do komputera z aktywnym dostępem do Internetu i zainstalowanym managerem połączeń.

Do końca czerwca br. testy konsumenckie Internetu LTE będą kontynuowane w kanale 20 MHz. Operator w dalszym ciągu będzie zbierał opinie użytkowników o usłudze i sprzęcie, tak aby w przyszłości zaprojektować produkty jak najlepiej odpowiadającej na oczekiwania klientów.

Sieć LTE firmy Mobyland, z której korzysta Cyfrowy Polsat jest znacząco szybsza od pozostałych sieci dostępu do Internetu działających w Polsce i pozwala na pobieranie danych z prędkością do 150 Mb/s oraz ich wysyłanie z prędkością do 50 Mb/s. Technologia LTE w porównaniu do HSPA+ czy UMTS, oprócz znacząco wyższych prędkości, charakteryzuje się także dużo mniejszymi opóźnieniami i pozwala na obsługę istotnie większej liczby użytkowników w ramach jednej stacji nadawczej. Dzięki temu ściągnięcie z sieci pełnometrażowego filmu HD w technologii LTE zajmuje kilka minut, podczas gdy w technologii UMTS - około 2 godzin, a HSPA+ - kilkadziesiąt minut. Wszystko to sprawia, że dzięki Internetowi LTE klienci Cyfrowego Polsatu będą mogli swobodnie korzystać z usług interaktywnych i multimedialnych wymagających dużej przepustowości i transmisji w czasie rzeczywistym, takich jak np. gry online, komunikatory wideo czy telewizja HD na żywo.

Usługi LTE Cyfrowego Polsatu są obecnie dostępne na większości spośród blisko 500 stacji bazowych, na których świadczone są usługi HSPA+. W kolejnych etapach sieć będzie systematycznie rozbudowywana.

prstats.po?p=220534

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 25.09.2014