Hity filmowe od NBCUniversal w VOD Cyfrowego Polsatu i telewizji internetowej ipla

Data: 
28 cze 2013

Cyfrowy Polsat podpisał z NBCUniversal International Television Distribution umowę dotyczącą dystrybucji hitów filmowych w serwisie VOD Cyfrowego Polsatu oraz telewizji internetowej ipla. Oferta obydwu platform VOD wzbogaci się o kilkadziesiąt znakomitych pozycji z biblioteki NBCUniversal i na bieżąco będzie poszerzana o wszystkie nowości wprowadzane przez wytwórnię. Najświeższa z nich to adaptacja powieści Victora Hugo „Nędznicy” w reżyserii Toma Hoopera.

W wyniku nawiązanej współpracy z wytwórnią NBCUniversal w VOD Cyfrowego Polsatu i w telewizji internetowej ipla pojawi się bogata oferta tytułów filmowych różnych gatunków: od musicalu przez fantastykę, fantasy i komedie romantyczne aż po sensację, thrillery i kino akcji. Jednym z pierwszy filmów, który można już obejrzeć w VOD Cyfrowego Polsatu i ipla są „Nędznicy” (org. „Les Misérables”) - filmowa adaptacja uwielbianego przez widzów musicalu, który już od 28 lat bije rekordy popularności na całym świecie. Film wyreżyserowany jest przez nagrodzonego Oskarem Toma Hoopera, a w główne role wcieliły się największe gwiazdy światowego kina: Hugh Hackmann, laureaci Oskarów: Russel Crowe i Anne Hathaway, a także Amanda Seyfried i Eddie Redmayne.

Inne głośne tytuły z biblioteki NBCUniversal, które można znaleźć w ofercie Cyfrowego Polsatu i ipla, to: wielokrotnie nagradzane „Bękarty wojny” Quentina Tarantino, „Szybko i wściekle” – z kultowej już serii akcji o zmaganiach samochodowych gangów, „Hellboy II – Złota armia”, ekranizacja komiksu Mike’a Mignoli w reżyserii Guillermo del Toro o przybyłym na ziemię synu szatana, który wychowany przez człowieka, staje po stronie dobra i rozpoczyna walkę z siłami ciemności, komedia romantyczna „To skomplikowane” z nagradzaną Oskarami Meryl Streep w roli głównej, kolejna część przygód zabawnego Jasia Fasoli „Wakacje Jasia Fasoli”.

Kolejne hity, które pojawią się wkrótce na obydwu platformach, to „Niepamięć” - nowość science fiction z Tomem Cruisem i Olgą Kurylenko w rolach głównych, „Szybcy i wściekli 6”, dramat kryminalny „American Gangster”, musical „Mamma Mia”, dramat gangsterski „Wrogowie publiczni” z Johnnym Deepem i Christianem Balem w rolach głównych oraz wiele innych hitów ostatnich lat.

- NBCUniversal to kolejna duża wytwórnia po Disney’u i Warner Bros, z którą nawiązaliśmy współpracę w zakresie treści VOD. Dzięki takim partnerom oferta VOD Cyfrowego Polsatu zarówno na telewizor, jak i poprzez Internet w telewizji ipla staje się coraz ciekawsza. Telewizja internetowa  ipla to nie tylko kanały linearne, transmisje sportowe na żywo, najpopularniejsze seriale i programy TV, ale także bardzo bogata baza filmów, także tych, które jeszcze niedawno gościły na ekranach kin – mówi Beata Białkowska, dyrektor marketingu w Cyfrowym Polsacie S.A.

Po wykupieniu dostępu do filmu w VOD Cyfrowego Polsatu lub telewizji internetowej ipla możemy go obejrzeć w ciągu 48 godzin.

Dostęp do usługi VOD w Cyfrowym Polsacie mają wszyscy użytkownicy dekoderów HD. Filmy są oferowane rotacyjnie na 20 kanałach satelitarnych, a operator co tydzień prezentuje kilka nowości.

Do zasobów filmowych wytwórni NBCUniversal w telewizji ipla dotrzemy za pośrednictwem witryny ipla.tv, dedykowanej aplikacji na urządzenia z systemem Windows oraz wybranych telewizorów Smart TV (Panasonic, Samsung, LG, Philips). Oferta skierowana jest do użytkowników tylko na terytorium Polski.

NBCUniversal International Television Distribution to firma należąca do NBC Universal, która zajmuje się dystrybucją filmów do telewizji i nowych mediów poza USA i Kanadą. Oferuje bogatą bibliotekę ponad 4000 filmów fabularnych, 75000 najnowszych i najpopularniejszych seriali telewizyjnych, programów sportowych oraz lokalnych produkcji z całego świata.

prstats.po?p=247607

Ostatnia aktualizacja 24.09.2014