Historia Wampira z Zagłębia wśród polskich nowości w IPLI

Data: 
10 kwi 2017

W kwietniowej ofercie IPLI króluje dobre polskie kino. Znakomity kryminał „Jestem mordercą” przybliży widzom autentyczną historię brutalnego Wampira z Zagłębia. W „Zaćmie” Ryszard Bugajski, autor głośnego „Przesłuchania”, opowie o Krwawej Lunie, bezwzględnej funkcjonariuszce UB, która przeżyła religijne nawrócenie. Kameralne „Fale” i „Plac zabaw” w bezkompromisowy sposób przedstawią portret współczesnej młodzieży, a w „Szczęściu świata” Karolina Gruszka po raz kolejny udowodni, że jest nie tylko jedną z najzdolniejszych, ale i najpiękniejszych polskich aktorek. Te i wiele innych filmów można oglądać w dowolnym miejscu i czasie, na komputerze, smartfonie, tablecie i w Smart TV.

Uwikłanie

„Jestem mordercą”, thriller psychologiczny Macieja Pieprzycy, twórcy takich filmów, jak „Chce się żyć” oraz „Drzazgi”, inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami z lat 60. i 70. Po serii brutalnych morderstw kobiet, w tym siostrzenicy pierwszego sekretarza partii, milicja powołuje specjalną grupę mającą złapać Wampira. Na jej czele staje młody i ambitny porucznik Janusz Jasiński, który dzięki użyciu najbardziej nowoczesnych metod śledczych zawęża krąg podejrzanych do jednej osoby – Wiesława Kalickiego. Czy słusznie? W nagrodzonym 2 Orłami wstrząsającym filmie wystąpili: Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Agata Kulesza, Magdalena Popławska, Piotr Adamczyk, Tomasz Włosok oraz Michał Żurawski.

Moralne rozdroże472x350_komunikat_prasowy_4.jpg

Sadystyczna funkcjonariuszka UB Julia Brystygierowa szukając porady duchowej, dąży do spotkania z prymasem Stefanem Wyszyńskim. W drodze do celu spotyka oślepionego księdza oraz cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę. Reżyserem biograficzno-historycznego filmu „Zaćma” jest Ryszard Bugajski, znany m.in. z „Przesłuchania” czy „Układu zamkniętego”. W główną rolę Krwawej Luny wcieliła się Maria Mamona, a partnerują jej Janusz Gajos, Małgorzata Zajączkowska i Marek Kalita.

Historia walki o marzenia

W dramacie społecznym Grzegorza Zaricznego pt. „Fale” bohaterkami są dwie wchodzące w dorosłość dziewczyny, Ania i Kasia, które mimo ogromnych przeciwności losu pragną zrealizować swoje marzenia. Czy uda im się wybić z rodzinnego miasta i zostać zawodowymi fryzjerkami? W główne role wcieliły się niemające aktorskiego zaplecza Anna Kęsek i Katarzyna Kopeć. Za ten obraz Grzegorz Zariczny został nominowany do Złotych Lwów, Kryształowego Globusa oraz do nagrody FROM POLAND. Konkurs Polski.

Niepokój

„Plac zabaw” to wstrząsający do głębi dramat Bartosza M. Kowalskiego, który otrzymał 2 nagrody podczas ubiegłorocznego festiwalu filmowego w Gdyni. Prezentowany premierowo na festiwalu w San Sebastian „Plac zabaw” ukazuje historię, która wydarzyła się naprawdę, szokując i pozostawiając za sobą niepokój oraz niezgodę na okrucieństwo, jakie może drzemać w dziecku. Na pozór zwyczajny dzień z życia dwunastolatków kończy się tragedią, której nikt się nie spodziewał.

Niezwykła kamienica

Kiedy warszawski dziennikarz postanawia odszukać autora bestsellerowych przewodników, trop prowadzi go do zamieszkałej przez oryginalnych i wyjątkowych ludzi kamienicy na Śląsku. Najbarwniejszą postacią jest uwielbiana przez mężczyzn i wzbudzająca zazdrość kobiet piękna Róża. Niezwykła kobieta wpłynie na losy i życie wszystkich mężczyzn mieszkających w budynku. Autorem zdjęć do filmu „Szczęście świata” jest wielokrotnie nagradzany operator Marcin Koszałka. W filmie wystąpiła cała plejada nazwisk: Karolina Gruszka, Agata Kulesza, Krzysztof Stroiński, Tomasz Borkowski i inni.

 

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 10.04.2017