Funkcja sterowania głosem w dekoderach 4K od Polsat Box

Data: 
04 kwi 2024

Polsat Box rozszerzył obsługę komend głosowych w dekoderach 4K. Za pomocą głosu można teraz nie tylko w prosty sposób wyszukiwać filmy, seriale i programy, ale także sterować urządzeniem,  przewijać, nagrywać treści czy zmieniać kanały. Nowa funkcja usprawnia i upraszcza korzystanie z dekoderów.

 Sterowanie dekoderem Polsat Box za pomocą komend głosowych jest proste i intuicyjne. Obejmuje dużą liczbę akcji i sprawia, że oglądanie telewizji jest jeszcze wygodniejsze. Aby skorzystać z nowej możliwości, wystarczy wcisnąć przycisk oznaczony ikonką mikrofonu na pilocie i wypowiedzieć odpowiednią komendę. Obsługa głosowa, zaprojektowana w odpowiedzi na potrzeby użytkowników, jest możliwa po podłączeniu dekodera do Internetu.

 funkcja_sterowania_glosem_w_dekoderach_4k_polsat_box.png

 Przykładowe komendy głosowe:

  • Zmiana  kanałów: „następny kanał”, „poprzedni kanał”, „włącz Polsat”,
  • Szukanie interesujących programów i włączanie aplikacji serwisów streamingowych: „znajdź Przyjaciółki”, „włącz Polsat Box Go”, „włącz Disney +”,
  • Nagrywanie oglądanych programów: „rozpocznij nagrywanie”, „zatrzymaj nagrywanie”,
  • Otwieranie Programu TV, przechodzenie do wybranych miejsc w menu lub cofnięcie się do poprzedniego widoku,
  • Zarządzanie głośnością: „ciszej”, „głośniej”, „włącz dźwięk”,
  • Wybieranie i włączanie napisów: „pokaż napisy”, „wyłącz napisy”,
  • Przewijanie z podglądem, zmiana prędkości przewijania, przewijanie o określony czas lub zatrzymywanie przewijania: „cofnij”, „przewiń”, „szybciej”.

 Nowa funkcja jest dostępna w najnowszej wersji oprogramowania dekoderów. Aktualizacja oprogramowania odbywa się automatycznie i nie wymaga dodatkowych działań po stronie klientów.

Więcej informacji na temat możliwości nowej funkcji TUTAJ

Dekodery polsat box 4K i polsat box 4K lite to nowoczesne, sterowane pilotem z Bluetooth urządzenia, za pośrednictwem których kanały TV, także w jakości 4K, można odbierać zarówno drogą satelitarną, jak i przez internet. Zapewniają dostęp do serwisów Polsat Box Go i Disney+ oraz funkcji nieliniowych umożliwiających zatrzymywanie, przewijanie, odtwarzanie od początku i  oglądanie wybranych materiałów nawet do 7 dni od ich emisji, a także nagrywanie w chmurze (usługa dostępna w TV satelitarnej i IPTV). Dekodery 4K dostępne są w ofertach telewizji satelitarnej/kablowej IPTV i internetowej z dekoderem z opłatą jednorazową już od 1 zł.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 04.04.2024