Czerwcowe nowości w "VOD na telewizor" Cyfrowego Polsatu

Data: 
11 cze 2012

Przełom maja i czerwca obfituje w rodzinne wydarzenia, które znajdują odzwierciedlenie w czerwcowej bibliotece hitów filmowych VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu. Swoich najmłodszych widzów platforma zaprasza na pouczające kino familijne, m.in. czwartą część "Mali agenci. Wyścig z czasem", "Przygodę w Paryżu". Z myślą o wszystkich mamach, które świętowały nieco wcześniej, operator zaplanował wzruszające historie, m.in. "Pół na pół", "Odrobina nieba" oraz tytuły, które jeszcze niedawno można było zobaczyć w kinach: "Anonimus", "Dziennik zakrapiany rumem". Zaś dla Panów, którzy lubią czuć się prawdziwie męsko nie tylko w roli ojca, przygotowane zostały, m.in. "Kaznodzieja z karabinem", "Idy marcowe" czy też "Chciwość". Natomiast humor na "Wyjeździe integracyjnym" połączy wszystkie pokolenia widzów.

Bo w każdym jest coś z dziecka .

W dzieciakach siła! Właśnie dlatego w czerwcu "Mali agenci 4" powracają, a VOD Domowa Wypożyczalnia Filmowa Cyfrowego Polsatu zaprasza całe rodziny przed ekrany telewizorów - zwłaszcza, że seria "Mali agenci" należy do grupy filmów o charakterze edukacyjnym i z przesłaniem. W trzeciej części autorzy przestrzegają przed niebezpieczeństwami i pułapkami gier komputerowych. Dodatkowym atutem filmu są gwiazdorskie epizody. Oprócz Antonio Banderasa i Sylvestra Stallone pojawiają się m.in. Salma Hayek, George Clooney i Elijah Wood.

"Przygoda w Paryżu" to jeden z uniwersalnych obrazów dla odbiorców w każdym wieku. Tym razem reżyser hitu "Rybki z ferajny" (Bibo Bergeron) zaprasza fanów kina animowanego na przedmieścia Paryża i podróż w czasie do 1910 roku. Mieszkańcy miasta z niepokojem słuchają doniesień o potworze, który grasuje w okolicy. Jest gigantyczny i - zdaniem policji oraz pewnego ambitnego polityka - śmiertelnie niebezpieczny. Zaczyna się pościg za potworem, a trop prowadzi do pięknej młodej piosenkarki, Lucille. Okazuje się, że dziewczyna ostatnio zaprzyjaźniła się z pewnym ogromnym i charakterystycznie wyglądającym gitarzystą... Jaki będzie dalszy los ich przyjaźni?

Siła władzy i pieniądza

"Chciwość", to nie tylko tytuł nowości, jaką swoim abonentom proponuje VOD Domowa Wypożyczalnia Filmowa, ale także uczucie, które dominuje w świecie dużych pieniędzy. Wszystko zaczyna się od małego dramatu w dzień poprzedzający wybuch paniki na Wall Street, a kończy 24 godziny później, ekonomiczną i moralną katastrofą. Analityk, pracujący dla potężnej firmy inwestycyjnej, mającej swoją siedzibę na słynnym Wall Street, odkrywa niepokojące dane. Uzyskane przez niego informacje wskazują na nieprawidłowości finansowe, które mogą doprowadzić do bankructwa całego przedsiębiorstwa. Gdy statystyki trafiają w ręce najważniejszych członków zarządu, rusza lawina krytycznych, niekoniecznie trafionych decyzji. Jeden niewłaściwy ruch może doprowadzić do finansowej katastrofy. Zagrożona jest nie tylko firma, ale i przyszłość całej globalnej gospodarki.W rolach głównych Kevin Spacey, Jeremy Irons, Demi Moore i Paul Bettany.

Reżyser "Quantum of Solace", Marc Foster, tym razem postawił na innego bohatera. Czy bardziej namacalnego? A może bardziej pasującego do czasów, w jakich przyszło nam żyć?  "Kaznodzieja z karabinem", to autentyczna historia Sama Childersa z gwiazdą "300", Gerardem Butlerem, w roli tytułowej. Childers to były narkoman i "bad boy", który w pewnym momencie nawrócił się i rozpoczął walkę o utworzenie sierocińca w rozdartej wojną Afryce oraz o ochronę sudańskich dzieci, zmuszanych do walki jako żołnierze. Scenariusz napisany przez życie stawia poważne pytania o granice samowolnego wymierzania sprawiedliwości.

Kolejna propozycja - "Idy marcowe" - to dramat polityczny opowiadający o pokerowych rozgrywkach kandydatów starających się o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Film opisuje codzienne potyczki jednego z kandydatów, Mike'a Morrisa (George Clooney), z wszędobylskimi dziennikarzami (m. in. Marisa Tomei) i nieprzychylnym przeciwnikiem (Paul Giamatti). Dodatkowe problemy pojawią się, gdy do sztabu Morrisa dołączy piękna asystentka (Evan Rachel Wood), która zawróci w głowie jego doradcy (Ryan Gosling). Kto finalnie odniesie zwycięstwo i jakim kosztem?

Bolesna prawda

Istnieją pogłoski, że dzieła Williama Szekspira wyszły spod pióra Edwarda de Vere. Czy są one prawdziwe? Odpowiedzi można poszukać w mrocznej produkcji Rolanda Emmericha, "Anonimus". W filmie reżyser przedstawia własną wersję historii powstania szekspirowskich dramatów, jedną z możliwych odpowiedzi na pytanie, kto tak naprawdę był twórcą niezwykłych, przełomowych dzieł literackich. Jednocześnie poznajemy świat, w którym intrygi polityczne i zakazane romanse na królewskim dworze (nie bez przyczyny) stają się tematem dramatów wystawianych na londyńskich deskach teatralnych.

Na wiele rzeczy nie mamy wpływu. Innymi po prostu się nie interesujemy, dopóki nie dotkną nas lub naszych bliskich. Adam (Joseph Gordon-Levitt ), to chłopak przezorny i dbający o własne zdrowie - nie przechodzi na czerwonym świetle, nie pali, a sporty ekstremalne - wykluczone! Niestety rozwaga, jaką kieruje się na co dzień, nie uchroniła go przed ciężką chorobą. Diagnoza - rak kręgosłupa -  całkowicie zmienia jego postrzeganie rzeczywistości. Czy tytułowe "Pół na pół" okaże się szansą na przeżycie i rozpoczęcie nowego życia dla tego sympatycznego 25-latka, czy wręcz przeciwnie?

"Odrobina nieba" to najpiękniejsza historia miłosna od czasów "Love Story" i najzabawniejsza słodko-gorzka komedia od oscarowego sukcesu "Czułych słówek". Jedna z najbardziej pożądanych aktorek Hollywood - Kate Hudson ("Nine. Dziewięć", "Jak stracić chłopaka w 10 dni") - wciela się w beztroską singielkę Marley, która po serii przelotnych romansów poznaje wreszcie mężczyznę swoich marzeń, przystojnego doktora Juliana (Gael Garcia Bernal, znany z "Listów do Julii" oraz nagrodzonego Oscarem filmu "Babel"). Pech sprawia, że to właśnie z jego ust Marley dowiaduje się, że jej życie zawisło na włosku... Czy uczucie okaże się silniejsze od przeszkód stawianych przez kapryśny los? Znakomitą obsadę uzupełniają wyróżnione nagrodami Amerykańskiej Akademii Filmowej wybitne aktorki komediowe - Kathy Bates i Whoopi Goldberg. 

Paul Kemp (Johnny Depp) porzuca nowojorski hałas na rzecz błogiego spokoju rajskiej wyspy Portoryko i przyjmuje posadę dziennikarza w lokalnej gazecie, prowadzonej przez sponiewieranego przez życie redaktora Lottermana (Richard Jenkins). Umilając sobie czas pokaźnymi dawkami rumu, Paul błyskawicznie traci głowę dla zmysłowej Chenault (Amber Heard). Problem w tym, że dziewczyna zaręczona jest z amerykańskim przedsiębiorcą (Aaron Eckhart), który planuje przemienić wyspę w swoje prywatne eldorado. Uwikłany przez rywala w perfidną intrygę, Paul stanie przed trudnym wyborem: poświęcić dziennikarską niezależność dla pieniędzy czy z pomocą ekscentrycznych kompanów od kieliszka uratować się przed (nie tylko moralnym) kacem i skompromitować pazernego biznesmena. Opowie nam o tym "Dziennik zakrapiany rumem".

Uśmiech dla każdego

"Hulaj dusza, piekła nie ma", tak w skrócie opisać można komedię Przemysława Angermana, reżysera i scenarzysty znanych polskich produkcji, zarówno kinowych, jak i telewizyjnych. "Wyjazd integracyjny" to bawiąca do łez opowieść o chwilach swobody i frywolności grupy pracowników, którzy właśnie na wyjeździe mają okazję poznać się od innej strony. Jakiej? Trzeba przekonać się samemu! Katarzyna Glinka, Katarzyna Figura, Jan Frycz, Tomasz Kot, Tomasz Karolak i inni zapraszają przed telewizory.

W czerwcowej ofercie VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej widzowie będą mogli również powrócić do takich hitów ubiegłego miesiąca, jak: "W ciemności", "Immortals. Bogowie i Herosi", "Anatomia strachu", "Coś".

prstats.po?p=220520

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 25.09.2014