Cyfrowy Polsat z nowym transponderem na satelicie Hot Bird 9

Data: 
09 mar 2009

Spółki Cyfrowy Polsat S.A. oraz Eutelsat Communications podpisały długoterminową umowę dotyczącą dzierżawy transpondera nr 112 na satelicie Hot Bird 9. Ten czwarty w portfolio Cyfrowego Polsatu transponder umożliwi największej platformie satelitarnej w Polsce dalszy rozwój oferty programowej.

Cyfrowy Polsat dzierżawi obecnie transpondery 74, 78 i 79 na satelicie Hot Bird 8 oraz nowy nr 112 na satelicie Hot Bird 9, docierając ze swoją ofertą programową do ponad 2,7 miliona gospodarstw domowych w Polsce.

Cyfrowy Polsat dostępny wyłącznie z satelitów Hot Bird na pozycji 13° Wschód, zapewnia dostęp do ponad 70 polskojęzycznych cyfrowych kanałów telewizyjnych, w tym pięciu kanałów wysokiej rozdzielczości - Polsat Sport HD, Eurosport HD, HBO HD, Discovery HD i MTVNHD, kilku stacji radiowych oraz setek obcojęzycznych kanałów niekodowanych.

Po podpisaniu kontraktu, Giuliano Berretta, Prezes i Dyrektor Generalny Eutelsat Communications, powiedział: Od czasu startu blisko 10 lat temu z ofertą telewizyjną na satelicie Hot Bird, Cyfrowy Polsat stał się jednym z kluczowych operatorów telewizji satelitarnej w Europie. Jesteśmy szczególnie dumni z faktu, że bierzemy udział w tym niezwykłym sukcesie Cyfrowego Polsatu oraz z umocnienia naszej współpracy dzięki nowej umowie, która podkreśla pierwszoplanową rolę satelitów Hot Bird w Polsce i w Europie.

Przede wszystkim bardzo sobie cenimy długoterminową i efektywną współpracę z tak rzetelnym partnerem biznesowym jak Eutelsat Communications. Mając tak dużą bazę abonentów, bardzo ważna jest dla nas współpraca z zaufanymi partnerami, a decydując się ponownie na podpisanie umowy z Eutelsat nie miałem żadnych wątpliwości, że to jest dobry wybór - powiedział Dominik Libicki, Prezes Zarządu w Cyfrowym Polsacie S.A.

prstats.po?p=220449

Ostatnia aktualizacja 26.09.2014