Cyfrowy Polsat wprowadza nowy system kodowania

Data: 
07 sty 2008

Cyfrowy Polsat ze względu na dynamiczny rozwój biznesu i w celu poprawy bezpieczeństwa odbioru programów przez swoich abonentów, wprowadza nowy system kodowania sygnału telewizyjnego firmy NagraVision.

Wszyscy abonenci platformy otrzymają nowe karty. Po włączeniu nowego systemu kodowania odbiór oferty Cyfrowego Polsatu za pośrednictwem obecnych kart abonenckich nie będzie możliwy. System NagraVision jest najnowocześniejszym rozwiązaniem na światowym rynku. Zaprojektowany jest w oparciu o zabezpieczenia nowej generacji, które niezwykle skutecznie chronią platformę przed nieautoryzowanym dostępem do treści programowych.

Dostawcą nowego systemu dostępu warunkowego dla platformy jest światowy lider w produkcji tego typu zabezpieczeń, szwajcarska firma NagraVision z Grupy Kudelski. Kupione przez Cyfrowy Polsat rozwiązanie zostało zaprojektowane specjalnie dla największej polskiej platformy oferującej setki kanałów telewizyjnych i kilka radiowych

"Bardzo dbamy o bezpieczeństwo naszej platformy i oferty, a naszym abonentom chcemy zapewnić możliwie najlepszą jakość odbioru. Naszym celem jest rozwój firmy w każdym obszarze - technicznym, programowym i obsługi klienta. Dlatego systematycznie wprowadzany najnowocześniejsze rozwiązania, które są gwarancją sukcesu w dłuższym okresie." - mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat S.A.

"Największe inwestycje realizujemy w obszarze badań i rozwoju, tak aby naszym klientom zaproponować najlepsze produkty. Z Cyfrowym Polsatem współpracujemy od blisko 8 lat i zaszczytem jest, że po raz kolejny zostaliśmy wybrani do współpracy. Dla Cyfrowego Polsatu przygotowaliśmy najnowocześniejsze karty, które zabezpieczą jego wysokiej jakości ofertę programową oraz będą czynnikiem wspierającym rozwój bazy abonenckiej oraz wzrost dochodów." - powiedział Andre Kudelski, Prezes Grupy Kudelski.

Już na jesieni tego roku nowi abonenci platformy będą otrzymywać karty pracujące w nowym systemie. Jednocześnie rozpocznie się wymiana kart abonenckich u dotychczasowych klientów firmy. Nowe karty, całkowicie bezpłatnie, w najbliższej przyszłości, dostaną wszyscy abonenci platformy, a projekt zakończy się wyłączeniem starego systemu kodowania w 2008 r.

 

prstats.po?p=220397

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 26.09.2014