Cyfrowy Polsat rozszerza ofertę HD

Data: 
20 maj 2008

Cyfrowy Polsat SA i Eurosport SA podpisały umowę, na mocy której 25 maja br. do oferty programowej największej platformy satelitarnej w Polsce - Cyfrowego Polsatu - dołączy kanał Eurosport HD. Do 30 czerwca br. kanał będzie dostępny bez dodatkowych opłat dla wszystkich posiadaczy dekoderów HD. Eurosport HD znajdzie się na pozycji 17 na liście kanałów platformy.

Eurosport HD w Cyfrowym Polsacie wystartuje 25 maja wraz z początkiem relacji z wielkoszlemowego turnieju Roland Garros. W ofercie stacji znajdą się również transmisje z Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008, Tour de France, US Open, mityngów lekkoatletycznych, turniejów WTA i ATP, wyścigów WTCC i Superbike oraz sportów zimowych. W sumie do końca 2008 roku stacja pokaże ponad 2000 godzin relacji produkowanych w HD. Pozostałe wydarzenia nieprodukowane w technologii wysokiej rozdzielczości będą konwertowane do tego formatu.

Cyfrowy Polsat zapewnia swoim odbiorcom doskonałą jakość obrazu, możliwą dzięki zastosowaniu technologii High Definition - mówi Andrzej Matuszyński, Członek Zarządu ds. Marketingu w Cyfrowym Polsacie. Transmisje sportowe są szczególnie ważne dla naszych abonentów, a dzięki telewizji wysokiej rozdzielczości relacje sportowe są jeszcze bardziej widowiskowe. To właśnie dzięki technologii HDTV każdy z widzów może znaleźć się w samym centrum wydarzeń i poczuć emocje z nimi związane.  - dodaje. Eurosport HD to trzeci kanał w wysokiej rozdzielczości dostępny w Cyfrowym Polsacie. Platforma oferuje także Polsat Sport HD i HBO HD. Obydwa kanały są obecnie dostępne bez dodatkowych opłat.


prstats.po?p=220387

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 26.09.2014