Cyfrowy Polsat podpisał umowę o współpracy ze spółką Mobyland

Data: 
16 gru 2010

Cyfrowy Polsat S.A. podpisała z Mobyland Sp. z o.o. umowę o współpracy dotyczącą korzystania z sieci radiowej spółki Mobyland w zakresie świadczenia usług bezprzewodowego dostępu do Internetu w technologii HSPA+ i LTE.

W ramach podpisanej umowy Mobyland zapewni Cyfrowemu Polsatowi dostęp do swojej sieci radiowej na częstotliwości 900 MHz, której właścicielem jest Aero2 i 1800 MHz w technologii LTE i HSPA+. Umowa została zawarta na czas nieokreślony, a jej wartość zdefiniowana zostanie na podstawie odrębnych zamówień wystawianych przez Cyfrowy Polsat, dotyczących zakupu usługi transmisji danych, wyrażonej jako ilość GB.

W dniu podpisania umowy Cyfrowy Polsat złożył pierwsze zamówienie, zakładające zakup usługi transmisji 12 milionów GB z gwarantowanym okresem ważności pakietu transmisji danych do dnia 31 grudnia 2013 r. oraz ceną 0,00903 zł netto/1MB. Płatność z tytułu powyższego zamówienia nastąpi w 12 równych miesięcznych ratach począwszy od stycznia 2011 r.

- Jestem bardzo zadowolony z kształtu podpisanej umowy. Dzięki niej mamy dostęp do najnowocześniejszych technologii w bardzo korzystnych cenach, co umożliwi nam rozwijanie atrakcyjnych usług dla naszych abonentów. Poza tym, umowa ta zapewnia nam dużą elastyczność w zakresie wielkości zamawianych pakietów oraz czasu na ich wykorzystanie, co dodatkowo zwiększa naszą konkurencyjność. Pierwsze zamówienie w pełni zaspokaja potrzeby biznesowe naszej spółki w zakresie usług transmisji danych w zakładanym okresie, świadczonych dla obecnych i przyszłych klientów - mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat SA.

Kolejne zamówienia Cyfrowy Polsat planuje składać w terminach późniejszych, a ich wartość uzależniona będzie od zasięgu geograficznego sieci Mobyland oraz wielkości zamawianej usługi transmisji danych.

Obecnie sieć radiowa HSPA+ obejmuje zasięgiem blisko 11 tysięcy miejscowości, ok. 45% populacji kraju i ok. 35% populacji abonentów Cyfrowego Polsatu.

Zawarcie umowy stanowi realizację strategii Cyfrowego Polsatu, zakładającej świadczenie klientom platformy usług zintegrowanych - telewizji, Internetu i telefonii komórkowej w ramach jednej umowy, opłaty abonamentowej i faktury.

Cyfrowy Polsat od lutego br. zapewnia dostęp do szerokopasmowego Internetu w technologii HSPA+. W październiku br. jego prędkość została zwiększona do 28,8 Mb/s, dzięki wykorzystaniu technologii MIMO. W I kw. 2011 r. Cyfrowy Polsat jako pierwszy dostawca w Polsce oraz czwarty w Europie zaoferuje swoim klientom Internet LTE (4G), uważany za przyszłość bezprzewodowego szerokopasmowego dostępu do Internetu i następcę powszechnie obecnie używanego standardu UMTS. Spółka zamówiła już pierwszą partię modemów Speed 1000, a 1 grudnia br. ruszyły zapisy na promocję umożliwiająca skorzystanie z nowej technologii za darmo nawet przez pół roku.

 

prstats.po?p=220626

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 25.09.2014