Cyfrowy Polsat nawiązuje współpracę z Viasat Broadcasting

Data: 
19 lis 2012

Grupa Cyfrowy Polsat nawiązała współpracę z grupą Viasat Broadcasting należącą do międzynarodowego koncernu medialnego – Moderns Time Group. Jeszcze w listopadzie br. oferta platformy Cyfrowy Polsat, w zakresie Pakietu Familijnego HD, zostanie poszerzona o trzy nowe kanały: Viasat Explorer, Viasat History i Viasat Nature. Od 1 stycznia przyszłego roku sprzedażą reklam w tych kanałach zajmie się Biuro Reklamy Polsat Media. Ponadto na początku 2013 r. kanały Viasat rozpoczną nadawanie na rynku polskim pod dwoma markami – „Polsat” i „Viasat”, otrzymując nazwy: Polsat Viasat History, Polsat Viasat Explorer oraz Polsat Viasat Nature. Tym samym portfolio kanałów Telewizji Polsat wzrośnie do 18 pozycji.

- To druga bardzo ważna umowa dystrybucyjna podpisana przez nas w ostatnich dniach. Cieszę się z możliwości zapewnienia naszym abonentom jeszcze szerszej oferty programowej z kanałami Viasat, które oferują różnorodną, wysokiej jakości i ciekawie zrealizowaną rozrywkę telewizyjną. Na pewno spotkają się one z ciepłym przyjęciem przez naszych widzów, a dzięki współpracy Viasat z naszą platformą ich popularność na rynku polskim będzie rosła. Niezwykle ważny jest dla nas także aspekt poszerzenia rodziny kanałów Telewizji Polsat o nową kategorię produkcji dokumentalnych – mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A.

- Nawiązanie współpracy z kanałami Viasat to kolejne istotne wzmocnienie pakietu kanałów tematycznych obsługiwanych przez nas w zakresie sprzedaży czasu reklamowego. Jestem przekonany, że dzięki umowie z Viasat nasza oferta dla reklamodawców będzie atrakcyjniejsza, a kampanie reklamowe realizowane za naszym pośrednictwem jeszcze bardziej efektywne – mówi Stanisław Janowski, dyrektor zarządzający Polsat Media Sp. z o.o.

- Bardzo jesteśmy uradowani faktem, że nasze kanały będą istotnie szerzej dostępne na jednym z największych rynków medialnych w Europie Środkowo – Wschodniej. Nasze wysokiej jakości kanały zapewnią widzom bogate i różnorodne programy dokumentalne oraz oparte na faktach, pochodzące z całego świata. Cieszę się na współpracę z Cyfrowym Polsatem, która ma na celu zainteresowanie zarówno widzów, jak i reklamodawców ofertą naszych kanałów – mówi Irina Gofman, Dyrektor Generalna na teren Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw oraz sektora płatnej telewizji na terenie rynków  wschodzących, Viasat.

O dokładnej dacie startu nowych kanałów w ofercie Cyfrowego Polsatu operator poinformuje w późniejszym terminie. Stacje poszerzą ofertę Pakietu Familijnego HD, z którego aktualnie korzysta ok. 2,8 mln abonentów Cyfrowego Polsatu.

Od stycznia przyszłego roku nowe kanały trafią też do oferty Biura Reklamy Polsat Media. Dzięki zawartej umowie portfolio stacji obsługiwanych przez Polsat Media wzrośnie do 23 kanałów. Obecnie Polsat Media zajmuje się sprzedażą czasu reklamowego 16 kanałów telewizyjnych, w tym dużej ogólnopolskiej stacji telewizyjnej Polsat. Spółka reprezentuje ofertę reklamową największej telewizji internetowej ipla, a także prowadzi sprzedaż reklam na nośnikach w sieci hipermarketów Carrefour. Od stycznia będzie również obsługiwała 4 kanały BBC.

Viasat Explorer to kanał dla prawdziwych mężczyzn. Zwykłych-niezwykłych ludzi, którzy ciężko pracują i wspaniale się bawią, realizując niesamowite marzenia. Niestraszne im trudy nowych doświadczeń – nagrodą jest radość odkrywania i przesuwanie granic możliwości. Viasat Explorer to akcja i inspiracja, to historie ludzi, którzy stawiają sobie poprzeczkę naprawdę wysoko.

Viasat Nature to kanał przyrodniczy dla całej rodziny, którego zawartość programowa zadowoli zarówno młodego widza jak i dojrzałego odbiorcę. Wraz z Viasat Nature, towarzyszymy badaczom przyrody, weterynarzom oraz celebrytom w ich fascynującej podróży, podczas której dowiadujemy się więcej o niebezpiecznych drapieżnikach, słodkich domowych pupilkach oraz dzikich zwierzętach z całego świata.

Viasat History to kanał oferujący widzom fascynującą wyprawę w przeszłość poprzez wysokiej jakości programy, które jednocześnie bawią i uczą. Historia ożywa na ekranie w ciekawych spotkaniach i podczas niezwykłych podróży w czasie. Zawartość programowa Viasat History to programy nowe i nowoczesne, dotyczące wydarzeń historycznych, które wpłynęły na losy świata.

prstats.po?p=227900

Ostatnia aktualizacja 24.09.2014