CP zawiera umowy o połączeniu sieci z PTC Sp. z o.o. i TP SA

Data: 
10 sty 2008

Cyfrowy Polsat S.A., największa platforma satelitarna na polskim rynku oraz już wkrótce operator wirtualnej sieci telefonii komórkowej (MVNO), informuje, że Spółka podpisała dwie umowy o połączeniu sieci - z PTC Sp. z o.o. oraz z TP S.A.

Umowy regulują współpracę Cyfrowego Polsatu z operatorami telekomunikacyjnymi w zakresie wzajemnego połączenia sieci telekomunikacyjnych oraz wzajemnej wymiany ruchu telekomunikacyjnego.

Zawarcie umów interconnectowych (o połączeniu sieci) jest kolejnym etapem procesu budowania operatora wirtualnej sieci telefonii komórkowej. W przypadku obu partnerów Cyfrowego Polsatu umowa interconnectowa ustala handlowe i techniczne warunki wymiany ruchu telekomunikacyjnego (głos, SMS, MMS, transmisja danych) bezpośrednio między dwoma operatorami. Jednocześnie umożliwia wzajemne świadczenie usług tranzytu i transferu ruchu telekomunikacyjnego do operatorów trzecich.
Cyfrowy Polsat kończy negocjacje umów o połączeniu sieci z pozostałymi głównymi operatorami na rynku telekomunikacyjnym i w najbliższym czasie spodziewa się ich podpisania.

prstats.po?p=220403

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 26.09.2014