Co drugi Polak w zasięgu Internetu LTE Cyfrowego Polsatu

Data: 
07 lut 2013

W wyniku intensywnych prac nad rozbudową sieci LTE i HSPA/HSPA+ przez spółki Polkomtel i NFI Midas, zasięg usług LTE oferowanych przez Cyfrowy Polsat zwiększył się do ponad 50% populacji. Oznacza to, że do superszybkiego Internetu LTE ma dostęp blisko 20 milionów Polaków. Natomiast w wyniku podwojenia liczby stacji HSPA+ z nowoczesnego Internetu HSPA/HSPA+ może korzystać 93% mieszkańców Polski.

  • Blisko 20 mln Polaków znajduje się w zasięgu technologii LTE, a największy jego wzrost nastąpił  w woj. zachodniopomorskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, łódzkim, pomorskim, śląskim i warmińsko-mazurskim,
  • w woj. mazowieckim, śląskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i zachodniopomorskim już więcej niż co drugi mieszkaniec może korzystać z superszybkiego Internetu LTE,
  • Internet LTE jest dostępnyw ponad 3,3 tys. miejscowości, a 156z nich to miasta powyżej 20 tys. mieszkańców,
  • Internet HSPA+ obejmuje zasięgiem ok. 39 tys. miejscowości i jest dostępny dla 93% populacji, czyli ponad 35 milionów osób.

Finalnie w zasięgu mobilnego Internetu LTE ma się znaleźć 66% Polaków. Za rozbudowę mobilnej sieci odpowiadają spółki z Grupy NFI Midas we współpracy z Polkomtelem, który udostępnia swoją infrastrukturę dla nowych stacji LTE i HSPA+.

Projekt wdrożenia w Polsce superszybkiego Internetu mobilnego jest odpowiedzią na niską na tle innych państw Unii Europejskiej penetrację usług stacjonarnego dostępu do Internetu, brak możliwości dotarcia z usługami kablowymi do wielu regionów w Polsce oraz stale rosnące zapotrzebowanie konsumentów na usługi o coraz lepszych parametrach i jakości.

LTE oferowane w Polsce to obecnie najszybsza na świecie technologia mobilnego dostępu do Internetu. Polscy konsumenci pierwsze usługi z modemami LTE do 100 Mb/s mogli nabyć we wrześniu 2011 r., a już w październiku 2012 r. Cyfrowy Polsat i sieć Plus w ramach rozwoju usługi wprowadzili do oferty internetowej modemy LTE, które umożliwiają transfer danych z szybkością do 150 Mb/s. LTE w Cyfrowym Polsacie można testować za darmo!

 

Dziś w ofercie Cyfrowego Polsatu klienci znajdą nowoczesne modemy LTE o parametrach do 100 Mb/s i do 150 Mb/s. Dodatkowo operator proponuje w atrakcyjnych cenach urządzenia mobilne - laptop i tablety – które współpracują z modemami LTE i HSPA+, umożliwiając użytkownikowi łączenie się z Internetem mobilnym.

 

Modemy i routery dostępne w ofercie Cyfrowego Polsatu wraz z laptopem lub wybranym tabletem:

Modemy LTE/HSPA+:  Huawei E3276 do 150 Mb/s, Huawei E398, ZTE MF821,

Modemy HSPA+:  Cyfrowy Polsat B150, ZTE MF668, ZTE MF669, Huawei E367, Huawei E182E/Huawei E182E MIMO,

Routery:  Edimax LT-6408n (LTE), ZTE MF60 (router mobilny oferowany tylko z wybranymi tabletami)

Oferty z tabletami Samsung Galaxy Tab 8.9 LTE, Manta MID9701 9,7” Wi-Fi i Ferguson S3 7” Wi-Fi DVB-T oraz laptopem Acer Aspire E1 są dostępne w wybranych Autoryzowanych Punktach Sprzedaży Cyfrowego Polsatu. Szczegóły oferty znajdują się w Regulaminie Promocji  „Internet LTE z tabletami i laptopami już od złotówki”.

Z aktualną mapą zasięgu Internetu dostarczanego przez Cyfrowy Polsat można zapoznać się na stronie www.cyfrowypolsat.pl  w zakładce "Internet".

prstats.po?p=234060

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 03.10.2014