BBC rozpoczyna ekspansję w Europie od bezprecedensowej premiery 4 kanałów telewizyjnych

Data: 
07 sty 2008

3 października 2007 - BBC Global Channels - jedna z siedmiu firm należących do grupy BBC Worldwide - wybrała Polskę jako pierwszy kraj europejski, w którym uruchomione zostaną cztery nowe kanały tematyczne z portfolio BBC. Jej partnerem jest Cyfrowy Polsat, największa platforma satelitarna w Polsce.

Polski rynek został uznany za priorytetowy dla wprowadzenia nowych kanałów. Nadawca nawiązał współpracę z Cyfrowym Polsatem, dzieki której będzie możliwa jednoczesna premiera czterech kanałów - BBC Entertainment, BBC Knowledge, BBC Lifestyle i CBeebies. Polscy widzowie zobaczą je już w grudniu tego roku na platformie Cyfrowy Polsat, która pozyskała wszystkie kanały na wyłączność wśród platform satelitarnych. Będą one dostępne w Pakiecie Familijnym operatora.

Dean Possenniskie, Senior Vice President BBC Global Channels na rejon Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, uważa, że umowa zawarta z Cyfrowym Polsatem jest bezprecedensowa na tym terytorium. Possenniskie powiedział:

- Jestem bardzo zadowolony z długoterminowej umowy, którą zawarliśmy z odnoszącą największe sukcesy w Polsce platformą satelitarną, jaką jest Cyfrowy Polsat. Z takim partnerem na pewno będziemy mogli szybko pokazać - poprzez silne marki naszych kanałów oraz znakomitą ofertę programową dopasowaną do polskiego rynku - jak duże znaczenie mogą mieć nasze kanały w tak konkurencyjnym otoczeniu. Wszystkie nasze programy będą przetłumaczone na język polski.

- Zamierzamy szybko rozszerzyć naszą dystrybucję w sieciach kablowych w Polsce - dodaje Dean Possenniskie. - Nasze działania chcemy wesprzeć strategiczną inwestycją w warszawskie biuro BBC. Dzięki niemu będziemy mieć pewność, że pracują dla nas najlepsi polscy specjaliści, którzy zadbają o rozwój i wzrost naszych kanałów. Ten model zamierzamy rozwijać także w innych rejonach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki już od roku 2008. Naprawdę bardzo się cieszę, że zaczynamy pracę nad wprowadzaniem do Europy nowych kanałów od tak dynamicznego rynku.

Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A., powiedział:
- Bardzo się cieszę, że już po raz kolejny to właśnie nasza platforma wprowadza na polski rynek jedną z najsłynniejszych marek telewizyjnych świata. Programy BBC oferują znakomitą rozrywkę i edukację, dlatego jestem przekonany, że polscy widzowie szybko docenią ich wartość. Naszym abonentom przedstawimy jednocześnie 4 nowe kanały tematyczne adresowane do odbiorców o różnych zainteresowaniach. Dołączą one do pakietu Familijnego, dzięki czemu BBC zyska największą widownię płatnej telewizji w Polsce.

Nowo przyjęty Dyrektor programowy, John Taite, który we wrześniu dołączył do zespołu BBC Global Channels, dodaje:

- Na polskim rynku pojawią się nowe, dynamiczne kanały. Ich programy dobrane będą tak, by dać widzom to, czego chcą, w najlepszym dla nich czasie. Polska wersja językowa naszych kanałów będzie realizowana przez lektorów, ale powstanie także w wersji dubbingowanej, tak by polscy widzowie mogli w pełni cieszyć się naszą ofertą. Top Gear oraz Nowa Europa Michaela Palina na BBC Knowledge, Torchwood na BBC Entertainment, Supercyfry na CBeebies i Kuchenne koszmary Gordona Ramsaya na BBC Lifestyle to tylko niektóre programy, jakie widzowie w Polsce zobaczą po raz pierwszy właśnie na naszych kanałach.

Nowe kanały BBC Global Channels:

BBC Knowledge pokazuje najlepsze, wielokrotnie nagradzane programy dokumentalne BBC. Kanał ma pięć podstawowych pasm programowych, dzięki którym widzowie będą mogli w prosty sposób znaleźć to, co chcą oglądać: Świat ukazuje różne kultury i życie ludzi na całym świecie; Nauka i technologia dociera do granic naszej wiedzy, prezentuje, nowości ze świata techniki: od badań kosmosu po motoryzację; w paśmie Ludzie poznawać będziemy różne aspekty ludzkiego ciała i umysłu;  Przeszłość to - jak łatwo się domyślić - programy historyczne, zaś dzięki programom pokazywanym w paśmie Biznes poradzimy sobie z wyzwaniami świata biznesu. Wszystkie programy BBC Knowledge będą dostępne w polskiej wersji lektorskiej.

BBC Entertainment to najlepsze brytyjskie komedie, fabuły i programy rozrywkowe - tworzone zarówno przez BBC, jak i przez brytyjskich producentów niezależnych. Kanał miał swoją premierę w Azji w październiku 2006 i zyskał nader pochlebne opinie. Paul Kay z The South Morning Post (Hong Kong) uznał wprowadzenie na rynek BBC Entertainment za telewizyjny sukces roku 2006. Kay napisał: "Po zmianie nazwy z BBC Prime i skoncentrowaniu się na prezentowaniu najlepszych brytyjskich komedii i fabuł, nowy kanał chlubi się najlepszą, najbardziej zachęcającą do oglądania ramówką w Hong Kongu. Oferuje - bardzo zresztą oczekiwaną - alternatywę dla programów amerykańskich. Bogata oferta BBC, pełna innowacyjnych programów, sprawia, że jedynym ograniczeniem dla kanału jest tylko jego własna ambicja". Wszystkie programy BBC Entertainment będą dostępne w polskiej wersji lektorskiej.

CBeebies to propozycja dla przedszkolaków - dla maluchów do szóstego roku życia. Ramówka kanału tworzona jest tak, by dzieci uczyły się poprzez rozrywkę i zabawę. CBeebies realizuje podstawowe wartości, wyznawane przez BBC, jest więc kanałem godnym zaufania, pełnym informacji i spełniającym rolę edukacyjną. W Wielkiej Brytanii CBeebies oferuje mieszankę programów nowych i tych, które są już świetnie znane. Wszystkie są najwyższej jakości, brytyjskiej produkcji i pomagają bawić i uczyć najmłodszych widzów BBC. Dzięki kanałowi przedszkolaki będą poznawać świat, ale w bezpieczny sposób i w bezpiecznym otoczeniu. Międzynarodowa wersja CBeebies jest pozbawiona reklam i w całości należy do BBC Worldwide. Wszystkie programy CBeebies będą dostępne w polskiej wersji dubbingowej.

BBC Lifestyle inspiruje do urządzania domu, polepszania życia w rodzinie - i do pozytywnych zmian stylu życia w ogóle. Programy pokazywane na kanale zebrane są w sześć pasm programowych, które z pewnością zajmą i wciągną widzów. W Kuchni zaserwujemy najlepsze potrawy, przygotowane przez światowej sławy kuchmistrzów: wraz z nimi odbędziemy niejedną kulinarną podróż; Dom oferuje porady ekspertów, dzięki którym widzowie będą mogli zmienić swoje domy w prawdziwe rezydencje z marzeń; Moda i styl to programy pełne szczerych, praktycznych rad i wskazówek od najlepszych stylistów świata; Zdrowie i ciało to pasmo pełne porad dietetyków i specjalistów od pracy nad ciałem; w Rodzicielstwie dzięki poradom psychologów i doradców rodzinnych dowiemy się, jak zmienić relacje w rodzinie tak, by były jak najmniej stresujące; Rozwój pomoże nam natomiast wzbogacić nasze umysły i zmieniać przeróżne aspekty naszego życia. Wszystkie programy BBC Lifestyle będą dostępne w polskiej wersji lektorskiej.

prstats.po?p=220400

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 26.09.2014