2 miliony dekoderów fabryki Cyfrowy Polsat Technology

Data: 
18 lut 2011

Linię produkcyjną fabryki Cyfrowy Polsat Technology opuścił 2-milionowy egzemplarz dekodera. W tym roku spółka planuje wyprodukować kolejny milion odbiorników wyłącznie na własne potrzeby, z czego większość w standardzie HD.

Spółka Cyfrowy Polsat Technology wyprodukowała dotychczas pięć modeli cyfrowych dekoderów - Mini, Familijny, F300, M100 i HD5000 do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości. Wszystkie zostały od podstaw - zarówno hardware, jak i software - zaprojektowane przez zespół konstruktorów platformy i w całości wyprodukowane w fabryce na warszawskim Targówku. Przez ostatnie trzy lata wyprodukowano w sumie 2 miliony autorskich odbiorników. W 2010 roku kilkadziesiąt procent produkcji stanowiły dekodery HD. W tym roku spółka planuje wyprodukować kolejny milion odbiorników.

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na usługi HD, niewątpliwie znaczącą część dekoderów, które opuszczą fabrykę w bieżącym roku, będą stanowiły dekodery do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości - mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat SA. - Nasze plany na 2011 rok są ambitne. Zamierzamy wyprodukować kolejny milion dekoderów. Obok dekodera HD5000 planujemy wprowadzić nowy model tunera, także przystosowany do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości - dodaje.

Ponad milion abonentów Cyfrowego Polsatu posiada dekodery HD, co stanowi blisko jedną trzecią całej bazy abonentów platformy, która na koniec 2010 r. wynosiła blisko 3,5 miliona. Cyfrowy Polsat jest największą platformą cyfrową HD w Polsce.

Usługi HD Cyfrowy Polsat oferuje od listopada 2007 roku. Każdy z pakietów programowych operatora zapewnia dostęp do wybranych kanałów HD. Łącznie widzowie mogą wybierać spośród 14 pozycji wysokiej rozdzielczości o różnej tematyce. W tym roku platforma planuje wzbogacić ofertę o kolejne stacje w tym standardzie.

 

prstats.po?p=220473

Ostatnia aktualizacja 25.09.2014