„Wilq Superbohater” – kolejna koprodukcja Grupy Polsat Adaptacja kultowej serii komiksowej tylko w IPLI!

Data: 
25 lis 2019

Oferta IPLI wzbogacona została o jedną z pięciu najśmieszniejszych rzeczy na świecie – animowany serial komediowy dla dorosłych pt. „Wilq Superbohater” oparty na kultowej serii komiksowej pod tym samym tytułem. W koprodukcji Grupy Polsat głosów postaciom użyczyli m.in.: Eryk Lubos, Marian Dziędziel, Waldemar Barwiński, Mirosław Zbrojewicz, Roma Gąsiorowska, Rafał Maćkowiak i legendarny lektor Tomasz Knapik. Serial dostępny jest wyłącznie w serwisie rozrywki internetowej IPLA, m.in. w specjalnym pakiecie WILQ za 20 zł.

„Wilq Superbohater” to wydawana od 2002 roku popularna i ciesząca się uznaniem fanów i krytyków seria komiksowa, której autorami są Bartosz i Tomasz Minkiewicz. Na polskim rynku wydawniczym „Wilq” jest prawdziwym fenomenem – zaskarbił sobie sympatię zarówno licealistów, jak i profesorów uczelni, dziennikarzy czy prezesów firm.

Tytułowy Wilq jest superbohaterem, który leczy z infantylnych fantazji istnienia sprawiedliwości i równowagi, czy herosów obdarzonych nadludzką mocą, zdolnych pokonać największe zagrożenia. Wiecznie obrażony i zniechęcony gbur, choleryk, który nienawidzi przyrody, studentów, obcokrajowców, rowerzystów, kosmitów, górali, hobbitów itp., a mimo to jest lubiany przez całkiem normalnych ludzi.

Ironia, anarchia, nieprzyzwoitość, niepoprawność nie są dla mnie wartością same w sobie, ale stanowią świetną odtrutkę na plastikowy patos, fałszywą szlachetność. Dopełniają ogólnego obrazu antybohaterskości. I ta antybohaterskość staje się czymś pozytywnym, co w efekcie czyni skwaszonego Wilq’a kimś bliskim i budzącym naszą sympatie. Kimś dającym możliwość odreagowania bolesnego życiowego paradoksu – mówi Bartosz Minkiewicz, współtwórca postaci Wilq’a oraz współscenarzysta i współreżyser serialu.

wilq-plakat-internet.jpg

Każdy z motywów superbohaterskich wzbogacony jest o polski, lokalny pierwiastek. Pierwiastek, który nagle zmienia odbiór danej kliszy - kompromituje jej patos, naiwność i absurdalność. Wszystko jest tu postawione na głowie - wrogowie nie są groźni, przyjaciele przeszkadzają, a sam superbohater niezbyt skory jest do czynienia dobra. Scenariusz podkreśla wszystkie "kontry", jakie można znaleźć dla klasycznej narracji superbohaterskiej. Każda z postaci jest przerysowana i bardzo różni się od pozostałych. Ważnym dopełnieniem bohaterów są ich głosy i interpretacja aktorska. W nagranie kwestii dialogowych zaangażowali się tacy aktorzy jak Eryk Lubos (Wilq) i Marian Dziędziel (komisarz Gondor), którzy swoim charakterystycznymi głosami uwiarygodnili rysunkowe postacie. Obok nich w serialu usłyszymy między innymi Waldemara Barwińskiego (Alcman), Mirosława Zbrojewicza (Entombet), Romę Gąsiorowską (Słaby Wielbłąd), Rafała Maćkowiaka (Mikołaj), stand-uperów Jaśka Borkowskiego i Łukasza „Lotka” Lodkowskiego oraz legendarnego lektora Tomasza Knapika.

Serial „Wilq Superbohater” liczy 13 odcinków, wszystkie udostępnione zostały w specjalnie przygotowanym pakiecie WILQ w cenie 20 zł. Także dostępny w cenie 15 zł pakiet IPLA Premium będzie sukcesywnie wzbogacany o kolejne odcinki serialu.

Oglądaj, gdzie chcesz i kiedy chcesz

IPLA zapewnia swoim użytkownikom największą i najbardziej różnorodną bazę legalnych treści, w tym ponad 110 stacji telewizyjnych, transmisje z najważniejszych wydarzeń sportowych, bogatą bibliotekę filmów i seriali, dziesiątki tysięcy materiałów na życzenie o różnorodnej tematyce, bajki, newsy oraz publicystykę. Dzięki dostępności aplikacji IPLA w wersji na wiele urządzeń użytkownicy mają komfort oglądania materiałów w dowolnym miejscu i czasie – nie tylko na komputerach, smartfonach i tabletach, ale także na telewizorach Smart TV. Ponadto mogą kontynuować oglądanie materiału na innym urządzeniu (opcja Oglądaj dalej) i wygodnie przełączać się między różnymi urządzeniami. IPLA ułatwia również wybór tytułów, proponując, dzięki systemowi rekomendacji, treści najlepiej dopasowane do potrzeb i zainteresowań użytkowników.

 


Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 25.11.2019