Trzy miliony Cyfrowego Polsatu

Data: 
09 sty 2009

Cyfrowy Polsat S.A., największa platforma satelitarna w Polsce, bije kolejne rekordy. Platforma zakończyła 2008 rok z trzema milionami klientów.

W czwartym kwartale 2008 roku grono klientów Cyfrowego Polsatu wzrosło o 324 tysiące. Abonentami usług platformy jest już 2,73 miliona polskich gospodarstw domowych, czyli o 659 tysięcy (31,8%) więcej w porównaniu do 2007 roku. Dodatkowo, 300 tysięcy klientów posiadających dekoder Cyfrowego Polsatu ma dostęp do bezpłatnych kanałów niekodowanych i w dowolnym momencie może skorzystać z oferty pakietowej, wnosząc opłatę w odpowiedniej wysokości. Oznacza to, że trzy miliony polskich rodzin ma dostęp do telewizji za pośrednictwem Cyfrowego Polsatu, co stanowi 22% gospodarstw domowych.

Dynamika wzrostu platformy w 2008 roku, idąca w parze z nieustannym podnoszeniem jakości świadczonych usług, ugruntowała pozycję Cyfrowego Polsatu na rynku płatnej telewizji w Europie. Pod względem liczby abonentów Cyfrowy Polsat jest niekwestionowanym liderem w branży telewizji satelitarnej w Polsce i piątą co do wielkości platformą w Europie.

Bardzo jestem dumny z osiągniętych wyników, tym bardziej że w zeszłym roku realizowaliśmy kilka dużych projektów jednocześnie, a osiągnięty rezultat jest ukoronowaniem naszej całorocznej pracy.  Niezmiennie, dynamiczny wzrost Cyfrowego Polsatu jest wynikiem doskonałej oferty programowej, spełniającej oczekiwania widzów i dostępnej w atrakcyjnej cenie, skutecznych kampanii promocyjnych oraz wysokiej jakości obsługi klienta - powiedział Dominik Libicki, Prezes Zarządu w Cyfrowym Polsacie S.A.
 

prstats.po?p=220622

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 26.09.2014