Soundtrack do serialu „Sortownia” Michała Kusha dostępny w muzycznych serwisach streamingowych

Data: 
25 lip 2023

Pierwszy z dwóch albumów muzycznych wraz z motywem przewodnim do thrillera medycznego „Sortownia” z Andrzejem Chyrą w roli głównej jest dostępny w serwisach streamingowych Spotify i TIDAL. Muzyka autorstwa Michała Kusha, wielokrotnie nagradzanego producenta, gitarzysty i kompozytora, wprowadza widza w mroczny klimat serialu i jego głównych wątków. Album liczy 31 utworów. Serial „Sortownia” można oglądać w POLSAT BOX GO i CANAL+ online.

Wywiad z autorem muzyki, Michałem Kushem TUTAJ

Twórca muzyki do serialu „Sortownia”, Michał Kush, określa ją jako mroczną i brudną, pulsującą opowieść. To dźwięki elektroniczne połączone z klasycznymi smyczkami i wokalami, a kompozycje nastrojem oddają złożoność charakteru głównego bohatera i przenoszą widza w nieoczywisty świat Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W Spotify i TIDAL pojawił się pierwszy album z muzyką do pierwszych 4 odcinków serialu, kolejny zostanie opublikowany po zakończeniu sezonu.

- W przypadku realizacji muzyki do seriali trzeba myśleć bardziej motywami, które potem można w różny sposób przekształcać i aranżować. Tak, aby później te dźwięki zebrane w całość pasowały nie tylko do samego serialu, ale także do rozmaitych scen, które zawierają często zupełnie odbiegające od siebie emocje – mówi Michał Kush w rozmowie z serwisem Polsat.pl

sortownia_3000x3000_soundtrack_1-4.jpg

„Sortownia” to pełen napięcia thriller medyczny, pokazujący historię Jacka Wolińskiego (Andrzej Chyra) cenionego lekarza, który na co dzień, razem z zespołem, ratuje dziesiątki ludzi na warszawskim SOR-ze. W serialu pokazane są także inne wątki: historie pacjentów, zachowania trudnej młodzieży czy wątek pracy nocnego klubu. W tle pokazana jest także Warszawa i nocne życie miasta.

 Autor muzyki do serialu, Michał Kush to multiplatynowy producent i kompozytor, kilkunastokrotnie nominowany do nagrody Fryderyk, nagrodzony nią czterokrotnie. Współpracował z wieloma topowymi artystami z kraju jako producent i muzyk koncertowy, twórca wszystkich płyt Darii Zawiałow. W 2020 roku był szefem Orkiestry Męskiego Grania. Jego kompozycje i produkcje od wielu lat okupują wszystkie najważniejsze polskie Listy Przebojów, zdobywając szczyty list sprzedaży płyt, streamingów i AirPlaya. Od 7 lat prowadzi zespół Darii Zawiałow jako kierownik muzyczny, wyprzedając trasy koncertowe w największych i najlepszych muzycznie obiektach w Polsce oraz regularnie uczestnicząc w najważniejszych wydarzeniach muzycznych i festiwalowych w kraju.

 Pierwszy album z muzyką do serialu „Sortownia”

Sortownia (Original Series Soundtrack) / Michał Kush – Spotify

Sortownia (Original Series Soundtrack) / Michał Kush – TIDAL

Cały sezon „Sortowni” to łącznie 8 odcinków. W serwisach streamingowych POLSAT BOX GO i CANAL+ online można oglądać już 7 odcinków serialu.

 

 

 

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 25.07.2023