„SORtownia” na planie – mocny thriller medyczny już w najbliższy piątek w POLSAT BOX GO!

Data: 
12 cze 2023

"Sortownia” to wielowymiarowy serial, pełen napięcia, dylematów oraz trudnych wyborów. To kino dla widzów o mocnych nerwach. Główny bohater, Jacek Woliński (Andrzej Chyra) to ceniony lekarz, który na co dzień ratuje dziesiątki ludzi na warszawskim SORze. Serialowy SOR to miejsce, do którego trafiają najcięższe przypadki pacjentów w różnych, skrajnych sytuacjach życiowych.

Making of dostępny tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=55WdIa4Wj0s

Zdjęciahttps://we.tl/t-xdy8a0xxtg

Jacek Woliński to w serialu reżyserowanym przez Annę Kazejak, postać bardzo złożona. Dręczony przez demony z przeszłości pod wpływem impulsu podejmuje subiektywne decyzje,  nierzadko występując w roli pana życia i śmierci. Obok wątku medycznego w serialu pojawia się skomplikowana historia rodzinna, która ma istotny wpływ na jego życie i dokonywane wybory.

sortownia_s1_e1_fotomariawytrykus_24.jpg

O pracy na planie „Sortowni” i pomysłach na tę produkcję w krótkim filmie opowiedzieli aktorzy i twórcy serialu.

Wyzwaniem było pokazanie historii w sposób atrakcyjny. Wymyśliliśmy, aby każda z postaci, która ma swój wątek, miała też swoją identyfikację wizualną. Każdy z bohaterów ma inaczej prowadzoną kamerę, inaczej prowadzony kolor, jest inna energia w tych wątkach – podsumowuje Piotr Niemyjski, Operator obrazu. Liczymy na to, że przeplatające się, wizualne, różnorodne sposoby opowiadania złożą się na atrakcyjny serial.

To jest serial o warszawskim SORze, jak tutaj mówimy, najcięższym w Warszawie – mówi Olga Sarzyńska, odtwórczyni roli pielęgniarki Mai - od początku, jak weszłam na plan, miałam poczucie, że wchodzę w ten świat i najważniejsze jest to, żebym prawdziwie odnalazła się w tych sytuacjach. Szpital, w którym się znajdujemy oddaje klimatem  prawdziwe szpitalne życie, które większość zna.

sortownia_mat._telewizja_polsat.jpg

Twórcy serialu, od pierwszych dni zdjęciowych, czerpali z doświadczenia profesjonalistów. Mieliśmy na planie dwójkę konsultantów medycznych, jednego ratownika medycznego i jednego lekarza medycyny sądowej, którzy bardzo dużo nam pomagali – dodaje Jaśmina Polak, odtwórczyni roli lekarki Olgi, partnerującej Andrzejowi Chyrze.

W serialu wystąpili również Ilona Ostrowska, Jaśmina Polak, Olga Goldys, Artur Barciś, Izabela Dąbrowska, Mariusz Bonaszewski, Marcin Czarnik oraz Kamilla Baar. Reżyserką serialu koprodukcji Telewizji POLSAT i CANAL+  jest Anna Kazejak. Scenariusz napisali Wiktor Piątkowski, Monika Powalisz, Michał Wawrzecki i Joanna Kozłowska. Za zdjęcia odpowiada Piotr Niemyjski. Po stronie Telewizji POLSAT producentkami nadzorującymi są Beata Barcz oraz po stronie CANAL+ Polska Beata Ryczkowska i Agnieszka Ptaszyńska. Producentem wykonawczym jest TFP sp. z o.o. Kierownikiem literackim ze strony CANAL+ jest Dana Łukasińska, a reżyserką castingu Julia Popkiewicz. Muzykę skomponował Michał Kush.

Serial „Sortownia” będzie dostępny na platformach streamingowych POLSAT BOX GO i Canal + online już od 16 czerwca.

 

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 14.06.2023