Rozwój mimo bessy: Cyfrowy Polsat debiutem I półrocza 2008 na GPW!

Data: 
25 wrz 2008

25 września br. Cyfrowy Polsat otrzymał tytuł debiutu giełdowego I półrocza 2008 r., przyznany spółce według rankingu magazynu "CEO Magazyn Top Menedżerów". Oficjalne odebranie nagrody nastąpiło podczas panelu dyskusyjnego, który odbył się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Cyfrowego Polsatu, a wśród ekspertów debaty znaleźli się m.in. dr Mieczysław Grudziński i dr Andrzej Szablewski.

Uhonorowanie Cyfrowego Polsatu jako debiutu giełdowego I półrocza 2008 r. to dla nas zaszczyt - powiedział Dominik Libicki, Prezes Zarządu. Ta nominacja to przede wszystkim najlepsze podziękowanie dla wszystkich, którzy byli zaangażowani w nasz debiut na GPW. Dzisiejsza nagroda jest potwierdzeniem tego, że wysiłek tych osób został doceniony; że to nasz wspólny sukces - dodaje.

Tegoroczny Ranking był szczególny. Po raz pierwszy został on przygotowany przez zespół dr. Mieczysława Grudzińskiego i pierwszy raz objął on rynek New Conect. Ponadto charakteryzuje go bardziej wyrafinowana metodologia. Raport pokazuje pełne koszty pozyskania kapitału na giełdzie, obejmujące wszystkie istotne elementy - łącznie z kosztami przygotowania i realizacji oferty, promocji, utraconych korzyści, ubezpieczenia oferty i ewentualnych opcji. Zawiera on także analizę struktury debiutów i ich znaczenie dla poszczególnych segmentów rynku kapitałowego. Wskazuje też na różnice i uwarunkowania pozyskania kapitału w stosunku do poprzednich okresów lepszej koniunktury.

IV edycja Rankingu IPO została opublikowana we wrześniu 2008 r. na łamach "CEO Magazyn Top Menedżerów". Publikacji Rankingu, podobnie jak przy jego wcześniejszych edycjach, towarzyszył panel dyskusyjny CEO "Rozwój mimo bessy: polski rynek IPO w I półroczu 2008", który odbył  się 25 września 2008 r. w Sali Notowań GPW. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Komisja Nadzoru Finansowego, Warsaw-Illinois Executive MBA UW i University of Illinois, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz Polski Instytut Dyrektorów.

prstats.po?p=220431

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 26.09.2014