Rozbudowa zasięgu superszybkiego Internetu LTE Cyfrowego Polsatu

Data: 
22 lis 2011

W wyniku rozbudowy infrastruktury radiowej spółek Mobyland i CenterNet o ponad 20 nowych stacji bazowych, w zasięgu najnowocześniejszego Internetu LTE oraz HSPA+ Cyfrowego Polsatu znalazło się kilkanaście nowych miejscowości.

Nowe stacje zostały uruchomione w województwach: warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, podkarpackim, małopolskim, pomorskim i lubuskim. Dostęp do usługi mobilnego Internetu Cyfrowego Polsatu zyskali, m.in. mieszkańcy Bartoszyc, Koła i Świecia.

Infrastruktura telekomunikacyjna spółek Mobyland i CenterNet liczy obecnie 547 masztów dla usług HSPA+ i 542 maszty dla usług LTE, a ich liczba regularnie rośnie. Łącznie w zasięgu mobilnego Internetu Cyfrowego Polsatu znajduje się ponad 18 tys. miejscowości, a spośród nich 1400 w zasięgu najnowocześniejszej technologii LTE.

Innowacyjny, mobilny Internet LTE Cyfrowy Polsat zaoferował pod koniec sierpnia br., jako pierwszy operator telekomunikacyjny w Polsce. Jest to produkt, który nie ma obecnie w Polsce konkurencji. Usługi zostały uruchomione w pierwszej na świecie sieci LTE działającej na częstotliwości 1800 MHz. Prędkość oferowana klientom usług LTE wynosi do 100 Mb/s przy pobieraniu oraz do 50 Mb/s przy wysyłaniu danych.

W ramach aktywacji użytkownicy otrzymują uniwersalny modem Huawei E398, który przy wykorzystaniu technologii LTE umożliwia dostęp do sieci z prędkościami do 100 Mb/s, a   HSPA+ - z prędkościami do 28,8 Mb/s. Urządzenie jest uniwersalne, ponieważ daje możliwość korzystania przez klientów z obydwu technologii, w zależności od tego, w zasięgu której z nich klient znajduje się w danym momencie. Taka konstrukcja łączy w sobie zalety obydwu rozwiązań - wysokich parametrów LTE i mobilności HSPA+, maksymalizując korzyści dla klienta. W ramach oferty dostępne są 4 pakiety danych, dostosowane do potrzeb odbiorców, różniące się ilością otrzymywanych gigabajtów oraz wysokością opłaty abonamentowej. W zależności od potrzeb możemy korzystać z comiesięcznej puli 3, 5, 10 lub 25 GB oraz usługi "Darmowe noce" (50 GB od północy do godz. ósmej).

Z aktualną mapą zasięgu Internetu LTE i HSPA+ Cyfrowego Polsatu można zapoznać się na stronie www.cyfrowypolsat.pl.

prstats.po?p=220579

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 25.09.2014