Popyt na akcje w ofercie Cyfrowego Polsatu znacząco przekroczył liczbę akcji oferowanych

Data: 
30 kwi 2008

Stopa redukcji w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 88,46%, a popyt zgłoszony przez inwestorów instytucjonalnych w ramach księgi popytu 4,3-krotnie przekroczył liczbę akcji oferowanych.

Cyfrowy Polsat poinformował dziś o przydziale akcji dla inwestorów uczestniczących w pierwszej publicznej ofercie akcji (IPO). Objęli oni wszystkie oferowane walory przez większościowego akcjonariusza Cyfrowego Polsatu, spółkę Polaris Finance. Tym samym wartość oferty wyniosła około 839 mln zł, co oznacza największe od początku roku IPO w Polsce oraz jedną z największych ofert publicznych w Europie. IPO Cyfrowego Polsatu było także jednym z największych w historii przeprowadzonych przez prywatne spółki w naszym kraju.

- Inwestorzy pozytywnie przyjęli nasze projekty inwestycyjne, osiągane wyniki finansowe i pozycję rynkową czego wyrazem jest sukces oferty zarówno w Polsce jak i za granicą. Dołożymy wszelkich starań, aby realizacja naszej strategii przyczyniła się do dalszego dynamicznego wzrostu wartości Spółki dla naszych dotychczasowych, a także nowych akcjonariuszy - mówi Dominik Libicki, Prezes Cyfrowego Polsatu, największej cyfrowej platformy satelitarnej w Polsce pod względem liczby abonentów.

W ramach IPO Cyfrowego Polsatu zaoferowanych zostało 67,1 mln istniejących akcji. Cena akcji wyniosła 12,5 zł.

Oferta Globalna podzielona była na ofertę publiczną w Polsce, w której wzięli udział polscy inwestorzy instytucjonalni oraz indywidualni, a także międzynarodową ofertę za granicą, skierowaną dla wybranych inwestorów instytucjonalnych.

Proporcje dotyczące objętych akcji ukształtowały się następująco:

  • inwestorzy indywidualni - 6,5 mln akcji
  • inwestorzy instytucjonalni - 60,6 mln akcji

Inwestorzy indywidualni złożyli znacząco więcej zapisów niż liczba oferowanych im akcji.  W związku z tym ich zapisy zostały zredukowane o 88,46%.

Popyt zgłoszony przez inwestorów instytucjonalnych w ramach budowy księgi popytu 4,3-krotnie przekroczył łączną liczbę akcji oferowanych.

 

prstats.po?p=220428

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 26.09.2014