Polsat liderem oglądalności w kwietniu w grupie 4+. Grupa Polsat liderem wśród widowni grupy komercyjnej

Data: 
05 maj 2016

Kwiecień 2016 okazał się bardzo dobrym miesiącem dla Telewizji Polsat – stacja okazała się absolutnym liderem oglądalności w minionym miesiącu w grupie wszystkich badanych 4+. Z wynikiem na poziomie 11,8% SHR zajęła pierwsze miejsce na podium, kolejno za Polsatem uplasowali się: TVN – 11,3 % SHR, TVP1 – 10,1% SHR oraz TVP2 – z udziałem na poziomie 9%. W kwietniu również Grupa Polsat zanotowała najlepszy udział w rynku w grupie komercyjnej. 

Na tak dobry wynik oglądalności Telewizji Polsat w kwietniu miały wpływ docenione przez widzów hitowe programy rozrywkowe, takie jak: „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, znakomity format „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, w którym polskie gwiazdy wcielają się w ikony polskiej i światowej muzyki, „Tylko muzyka. Must be the music”, ulubione seriale: „Przyjaciółki”, „Pierwsza miłość”, „Świat według Kiepskich”, „Powiedz TAK!”, cieszący się niesłabnącą popularnością „Nasz nowy dom”, oraz nasz kluczowy i co najważniejsze nadawany codziennie program informacyjny - "Wydarzenia". 

Popularnością cieszyła się też bardzo dobra oferta filmowa w kwietniu, m.in. „Kraina lodu”, „Epoka lodowcowa wędrówka kontynentów” oraz „Pojutrze”.

W kwietniu 2016 roku doskonałe wyniki osiągnęła również cała Grupa Polsat – w grupie komercyjnej okazała się liderem, z wynikiem na poziomie 24,5% SHR. 

Dane: Telewizja Polsat za Nielsen Audience Measurement

Ostatnia aktualizacja 09.05.2016