„PolandJa” i „Za niebieskimi drzwiami” wyłącznie w IPLI i na platformie Cyfrowy Polsat

Data: 
23 cze 2017

Familijne „Za niebieskimi drzwiami”, widowiskowa ekranizacja powieści Marcina Szczygielskiego, którą w kinach obejrzało ponad dwieście czterdzieści tysięcy widzów, oraz pełna humoru „PolandJa” to dwie polskie produkcje filmowe, które można oglądać wyłącznie za pośrednictwem Cyfrowego Polsatu – w IPLI, Cyfrowy Polsat GO oraz VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej.

W wakacyjnej filmowej ofercie IPLI znalazły się również: „Lion. Droga do domu” z Devem Patelem i Nicole Kidman, polski dreszczowiec z Robertem Więckiewiczem „Konwój”, „Planetarium” z laureatką Oscara Natalie Portman w roli głównej oraz doceniony przez krytyków dramat biograficzny „McImperium” z Michaelem Keatonem.

Dostępne wyłącznie w IPLI i na platformie Cyfrowy Polsat

„PolandJa” to ostra, zabawna i wzruszająca komedia, która pokazuje, że najdziksze historie zdarzają się ludziom w najmniej odpowiednich momentach. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają różne, ekstremalne sytuacje, radykalnie zmieniające ich życie. „Życie jest pełne naszych małych dramacików, poprzekładanych masą komedii. Ważkie problemy z wydumanymi, przełomowe wybory z chwilowymi kaprysami. Czy jest patent, żeby zachować w tym wszystkim jakąś równowagę? Śmiech. I pewien dystans do samego siebie” – mówi reżyser filmu Cyprian T. Olencki. Brawurowa obsada: Jerzy Radziwiłowicz, Paweł Domagała, Szymon Bobrowski, 472x350_komunikat_prasowy_2_0.jpgJerzy Gierszał, Janusz Chabior, Iza Kuna, Roma Gąsiorowska, Grzegorz Małecki, Michał Żurawski oraz Borys Szyc sprawiają, że film trzeba obejrzeć.

Ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory oraz magiczne, kolorowe ptaki – wszystko to widzowie znajdą w widowiskowej ekranizacji „Za niebieskimi drzwiami”. Piękna i wzruszająca historia 11-letniego Łukasza pokaże niesamowity świat wyobraźni, gdzie rzeczywistość miesza się ze światem magii. Pozwoli także młodszemu gronu oswoić się z trudnymi tematami, jakimi są samotność, bezradność, tęsknota za bliskimi oraz walka o życie. Czy chłopcu uda się odzyskać to, co utracił? Czy dobro zwycięży?

Użytkownicy sieci Plus będą mogli wypożyczyć w IPLI obie pozycje w specjalnej cenie 6 złotych.

Filmowa oferta IPLI

Jak co miesiąc IPLA przygotowała dla swoich użytkowników filmowe propozycje, które umilą długie, letnie wieczory. Dzięki dostępności aplikacji IPLA na wielu urządzeniach, można je obejrzeć w dowolnym miejscu i czasie, także podczas wakacyjnego wypoczynku.

Sześć nominacji do Oscara, 4 nominacje do Złotych Globów, łącznie aż 35 nominacji i 8 wygranych statuetek – takim arsenałem może pochwalić się poruszający, pełen emocji i niezwykłej energii dramat Gartha Davisa pt. „Lion. Droga do domu”. Film zainspirowany prawdziwą historią chłopca, który jako 5-letnie dziecko gubi się na ulicach Kalkuty, a po 25 latach, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny. W filmie producentów „Jak zostać królem” wystąpili: znany ze „Slumdog. Milioner z ulicy” Dev Patel, nominowana do Oscara Rooney Mara oraz laureatka Oscara Nicole Kidman.

W thrillerze Macieja Żaka pt. „Konwój” po raz pierwszy razem na ekranie wystąpili Janusz Gajos (zdobywca nagrody dla Najlepszego Aktora na 40. FF w Gdyni i Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł za Osiągnięcia Życia) i Robert Więckiewicz (czterokrotny laureat Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł oraz prestiżowej nagrody aktorskiej na MFF w Tokio). Film ukazuje zamknięty świat, w którym działający ponad prawem Układ sprawuje władzę absolutną. W pozostałych rolach wystąpili: Przemysław Bluszcz, Łukasz Similat, Agnieszka Żulewska oraz Tomasz Ziętek.

„Planetarium” to intrygująca opowieść utrzymana w tajemniczym klimacie lat 30. XX wieku. Piękne i tajemnicze siostry Laura (laureatka Oscara Natalie Portman) i Kate (wschodząca gwiazda Lily-Rose Depp) posiadają nadprzyrodzone zdolności i potrafią komunikować się z duchami. W Paryżu spotykają charyzmatycznego producenta filmowego i nieodwracalnie zmienią jego życie.

„McImperium” to oparta na faktach opowieść o bezwzględnym biznesmenie, który dzięki pomysłowi dwóch braci uczynił z McDonald’s najpotężniejszą sieć szybkich restauracji. W miarę rozrastania się fastfoodowego imperium, Ray chce mieć coraz więcej władzy. Jak wiele poświęci, aby zbudować najbardziej rozpoznawalną markę na świecie i stać się jedną z największych osobowości XX wieku? W rolę Raya Kroca wcielił się nominowany do Oscara Michael Keaton.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 23.06.2017