Oświadczenie Cyfrowego Polsatu S.A. w sprawie oferowania dostępu do meczów polskiej reprezentacji w piłce nożnej

Data: 
07 wrz 2012

Cyfrowy Polsat kontynuuje sprzedaż dostępu do meczów polskiej reprezentacji w piłce nożnej w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2014 w ramach usługi pay-per-view (PPV).

Cyfrowy Polsat decyzję o zaoferowaniu swoim abonentom dostępu do meczów reprezentacji Polski w usłudze PPV podjął dopiero po tym, jak do publicznej wiadomości została podana informacja, że nie będą one oferowane przez telewizję publiczną. Z taką propozycją do Cyfrowego Polsatu zgłosił się wyłączny dystrybutor praw telewizyjnych do meczów Polskiej Reprezentacji Narodowej - firma Sportfive.

Jako Grupa, która od lat promuje polski sport i której nadrzędnym celem jest dobro kibiców, nie chcieliśmy w tej trudnej sytuacji zostawić ich bez jakiejkolwiek możliwości obejrzenia meczów. Dlatego jako jedyny operator satelitarny w Polsce podjęliśmy decyzję o zapewnieniu naszym abonentom dostępu do meczów eliminacyjnych do Mundialu w jedynej nam zaproponowanej i prawnie dopuszczalnej formie - usłudze PPV.

Zgadzamy się co do zasady z tym, że spotkania naszej reprezentacji powinny być oferowane w kanałach ogólnodostępnych, jednak podejmując naszą decyzję w tych wyjątkowych i niecodziennych okolicznościach, priorytetowo kierowaliśmy się chęcią zapewnienia naszym abonentom i polskim kibicom dostępu do meczów. 

prstats.po?p=222054

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 24.09.2014