Nowa spółka Cyfrowy Polsat Technology

Data: 
07 sty 2008

Platforma satelitarna Cyfrowy Polsat S.A. zawiązała spółkę Cyfrowy Polsat Technology Sp. z o.o., która będzie się zajmować produkcją nowoczesnych dekoderów dla abonentów platformy.

Pierwszy model dekodera został przygotowywany przez inżynierów i programistów, którzy od wielu lat zajmują się rozwijaniem i wdrażaniem na polskim rynku innowacyjnych technologicznych rozwiązań użytkowych przeznaczonych dla widzów telewizji satelitarnej.

"Naszym celem jest budowanie trwałej przewagi konkurencyjnej na rynku operatorów platform satelitarnych, dlatego postanowiliśmy skorzystać z doświadczenia najbardziej uznanych na polskim rynku inżynierów i zaoferować widzom sprzęt najlepiej dostosowany do ich oczekiwań i  potrzeb. Mamy nadzieję, że pierwsze dekodery zejdą z linii produkcyjnej jeszcze w tym roku." - mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A.
"Cieszymy się z obecności w naszym zespole pana Janusza Michniowskiego, konstruktora dekoderów z wieloletnim międzynarodowym doświadczeniem." - dodaje.

Fabryka została wyposażona w jedną z najnowocześniejszych na rynku linię montażową firmy Assembleon B.V. Linie produkcyjne tej firmy są stosowane przez wiodących, światowych producentów precyzyjnych urządzeń elektronicznych i umożliwiają prowadzenie w pełni zautomatyzowanej produkcji wielkoseryjnej.

W pierwszym etapie nowa spółka będzie prowadzić działalność w Żywcu.

prstats.po?p=220396

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 26.09.2014