Najlepszy zarząd w Cyfrowym Polsacie

Data: 
19 lut 2009

Cyfrowy Polsat uplasował się na trzeciej pozycji w rankingu stu najlepszych giełdowych spółek 2008 roku, przeprowadzonym przez Puls Biznesu we współpracy z Pentor Research International. Jednocześnie maklerzy, analitycy i doradcy finansowi ocenili, że Cyfrowy Polsat posiada najlepszy zarząd spośród spółek giełdowych.

W dorocznym rankingu "Giełdowa Spółka Roku" spółki były oceniane w kilku kategoriach, które finalnie składały się na ocenę ogólną. Cyfrowy Polsat najwyższe noty zebrał w kategorii "Kompetencje Zarządu" (1. Miejsce) i "Sukces w 2008 r." (2. miejsce).

W 10-letniej historii ankiety "Giełdowa Spółka Roku" tylko raz, w 2005 r., debiutant giełdowy uzyskał lepsze wyniki niż Cyfrowy Polsat.
Cyfrowy Polsat został doceniony za dynamiczny rozwój platformy satelitarnej - 660 tys. nowych abonentów w 2008 r., regularną poprawę wyników finansowych spółki - 227 mln zł zysku netto po 3 kwartałach 2008 r., co oznacza wzrost o 86 proc. w porównaniu do 2007 roku, udany debiut na GPW - akcje spółki skutecznie oparły się bessie, utrzymując cały czas cenę wyższą niż cena debiutu.

Wyróżniony przez ankietowanych zarząd Cyfrowego Polsatu składa się z 4 członków: Dominik Libicki (Prezes Zarządu), Maciej Gruber (Członek Zarządu ds. finansowych), Dariusz Działkowski (Członek Zarządu ds. technicznych), Andrzej Matuszyński (Członek Zarządu ds. marketingu i obsługi klienta).

prstats.po?p=220455

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 26.09.2014