"Najlepszy" - pierwszy film zrealizowany w ramach Cyfrowej Strefy Twórców już w kinach

Data: 
17 lis 2017

17 listopada do kin wchodzi pierwszy film zrealizowany w ramach Cyfrowej Strefy Twórców Grupy Polsat - „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Więcej informacji o produkcji znajduje się w poniższych materiałach prasowych.

Zwiastuny:

https://www.youtube.com/watch?v=JMCj75fvuOY

https://youtu.be/MaDtcE30ZV8


Materiały prasowe wraz ze zdjęciami:

http://www.dystrybucjamowiserwis.pl/filmy/26-najlepszy

http://www.dystrybucjamowiserwis.pl/pliki-do-pobrania?dir=/images/DZIENNIKARZE_KINA/NAJLEPSZY_17.11.2017

„NAJLEPSZY” WCHODZI DO KIN
Prawdziwa historia Polaka, który zachwycił świat!
Wreszcie polski film, który daje nadzieję!

„Najlepszy” – nowy film reżysera „Bogów” zachwycił już pierwszych widzów. „Brak mi słów. Fakt, że ta historia zdarzyła się naprawdę, jest niesamowite”;  „Jestem roztrzęsiony. Dawno nie widziałem takiego filmu- trzeba go zobaczyć”; „To jest film dla ludzi, którzy upadają i podnoszą się” – mówili po pokazie podczas 42. FPFF w Gdyni.
Film został uhonorowany już dwukrotnie nagrodą publiczności - na 42. FPFF w Gdyni oraz 15. MFF TOFIFEST w Toruniu.

gierszal.png

„Najlepszy” to film inspirowany historią życia Jerzego Górskiego. To przejmująca opowieść, która daje nadzieję na to, że każdą słabość można zamienić w siłę i odbić się z największego życiowego dna. „Każdy z nas jest najlepszy. Tylko trzeba w to uwierzyć i spróbować działać, żeby przekonać o tym samego siebie. Jeśli obejrzycie ten film, a potem będziecie mieli chwilę słabości, przypomnijcie go sobie i pomyślcie, że warto spróbować walczyć o siebie” – mówi Jerzy Górski.

 „Najlepszy” to fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, opowieść o Polaku, który zachwycił świat, a który w Polsce do dziś pozostaje osobą praktycznie nieznaną. Jerzy Górski ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

 „Myślę, że w życiu szukamy takich historii i takich bohaterów, którzy będą w stanie coś w nas zmienić. Fascynuje mnie to, w jaki sposób Jurek był w stanie podnosić się z każdego upadku, a ja wciąż mam kłopot z tym, żeby rzucić choćby palenie. Myślę, że to są właśnie powody, dla których tę historię trzeba opowiedzieć wszystkim. Pewnie każdy zobaczy w niej coś dla siebie – odnajdzie własnego demona, którego może będzie chciał pokonać” – mówi reżyser Łukasz Palkowski.

W filmie pojawią się najbardziej utalentowani polscy aktorzy młodego i starszego pokolenia: Jakub Gierszał, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Kot, Mateusz Kościukiewicz, Adam Woronowicz, Artur Żmijewski, Anna Próchniak, Kamila Kamińska i Szymon Warszawski.  Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, który odebrał nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni za zdjęcia do „Wołynia” Wojciecha Smarzowskiego. Producentem filmu jest: Iron Films sp. z o.o. Koproducenci: Telewizja Polsat Sp. z o.o., Lutetia  Sp. z o.o., Cavatina Sp. z o.o., Instytucja Kultury „Odra-Film” we Wrocławiu, Monternia.pl Sp. z o.o.
Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutor: Dystrybucja Mówi Serwis.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 20.11.2017