„MENTAL” w Polsat Box Go. Najnowszy serial o problemach psychicznych młodych ludzi oczami pierwszoplanowych aktorów

Data: 
10 lut 2022

W Polsat Box Go udostępnione zostały wywiady z twórcami nowego serialu „Mental”. O pracy na planie produkcji i swoich postaciach opowiedzieli odtwórcy głównych ról: Sandra Drzymalska, Kacper Olszewski, Janusz Chabior oraz scenarzysta i reżyser formatu – Kordian Kądziela. 8-odcinkowy serial, który premierę miał 27 stycznia br., można oglądać w całości i bez reklam, w dowolnym miejscu i czasie wyłącznie w Polsat Box Go, w pakiecie Polsat Box Go Premium.

Kim są bohaterowie serialu „Mental”?

Nowatorska produkcja pokazuje losy czworga młodych osób wchodzących w dorosłe życie, którzy po raz pierwszy spotykają się w szpitalu psychiatrycznym:

  • Wiktor (Mateusz Górski) – stawia pierwsze kroki jako stand-uper. Popada jednak coraz większe długi, ciężko mu wiązać koniec z końcem. Próbuje popełnić samobójstwo. Jego problemem jest choroba afektywna dwubiegunowa.
  • Maria (Sandra Drzymalska) – nie radzi sobie w kolejnej pracy i w nowym związku. Czuje, że rzeczywistość wymyka jej się spod kontroli i coraz bardziej ją przytłacza. Coraz częściej traci także władzę w nogach. Maria ma zaburzenia odżywiania i objawy depresji.
  • Jaskółka (Martyna Byczkowska) – z powodu swojego alternatywnego wyglądu i nietypowego hobby jest prześladowana w szkole. Czuje, że nikt jej nie rozumie. Cierpi na schizofrenię, miewa ataki paniki.
  • Kogut (Kacper Olszewski) – najmłodszy z całej czwórki, jeszcze niepełnoletni chłopak, nie nadąża za rozrywkowym życiem ojca. Źle wpływają na niego alkohol i narkotyki, których używa dla zabawy i w chwilach bezradności. Tęskni za normalną relacją z rodzicem, jest bezsilny wobec zachowań ojca. Narkotyki powodują u niego omamy – widzi prześladującą go postać w czarnym kapeluszu, która go przeraża.
mental_w_polsat_box_go_0.jpg

Serial pokazuje też każdego z bohaterów w sytuacjach codziennych, sprzed momentu, gdy trafili do szpitala. Skłania do refleksji, na ile środowisko w jakim żyli, przyczyniło się do rozwoju ich problemów i pokazuje, jak ważne jest wsparcie.

– Myślę, że wiek dojrzewania niesie za sobą wiele różnych problemów, niezgodę na otaczający świat. Mogą to być problemy natury czysto medycznej. Ważne jest to, aby taki młody człowiek miał zagwarantowaną opiekę, żeby nie zostawał sam. Taka samotność, przy nawarstwiających się problemach może doprowadzić do tragedii – mówi Janusz Chabior, w serialu „Mental” odgrywający rolę ordynatora Kerna.

Aktorzy o swoich rolach

W udostępnionych dziś wywiadach aktorzy opowiedzieli o swoich rolach i postaciach, jakie grają.

Dosyć łatwo jest mi tutaj znaleźć mnóstwo rzeczy, z którymi jestem w stanie się utożsamiać. Kogut na zewnątrz jest typem cwaniaka, takiego krejzola. W rzeczywistości to wszystko jest maską, a maska to jest coś, co dobrze rozumiem i nad czym sam pracuję – mówi Kacper Olszewski, odtwórca roli Koguta w serialu „Mental”. – W Polsce nie ma zbyt wielu seriali o problemach psychicznych dla młodzieży czy młodych dorosłych. W zasadzie jest ich mało i fajnie, gdyby „Mental” trafił w tę lukę – dodaje.

– O postaci ordynatora Kerna myślę pozytywnie. Kocham swoją postać, aktor musi kochać swoją postać, choć ma ona i swoje wady. Ja je akceptuję i przekuwam tak, aby widz na ekranie mógł widzieć po prostu kawałek fajnego życia – mówi o swojej roli Janusz Chabior.

W produkcji wystąpili także m.in.: Michał Czernecki, Rozalia Mierzicka, Sara Celler-Jezierska, Robert Płuszka, Anita Szepelska, Rafał Kosowski czy Filip Perkowski.

Wszystkie wywiady z aktorami można obejrzeć w Polsat Box Go i na kanale YT serwisu:

  • Sandra Drzymalska TU
  • Kacper Olszewski TU
  • Janusz Chabior TU
  • Kordian Kądziela TU

 „Mental” – gdzie oglądać?

Serial „Mental” w całości jest dostępny wyłącznie w Polsat Box Go, dla użytkowników pakietu Polsat Box Go Premium. Można go oglądać bez reklam w dowolnym miejscu i czasie na stronie polsatboxgo.pl oraz w aplikacji: na urządzeniach mobilnych z systemami Android, iOS i Harmony OS, w wybranych Smart TV, Android TV, za pośrednictwem Apple TV i Amazon FireTV oraz w dekoderach. Serwis zapewnia funkcje Chromecast i AirPlay umożliwiające przesyłanie obrazu z telefonu lub tabletu np. na ekran TV. Promocyjna cena pakietu to 30 zł za 30 dni.

W pakiecie Polsat Box Go Premium oprócz najnowszej produkcji „Mental” i seriali premium (m.in.: „Backdoor. Wyjście awaryjne”, „Układ”, „Osaczony”, „Cień”, „Mecenas Porada”) widzowie znajdą setki filmowych hitów, wybrane także w jakości 4K (m.in.: „Parasite”, „Paddington2”, „Ślicznotki”), wydarzenia specjalne (np. koncert Adele z Los Angeles połączony z rozmową z Oprah Winfey), najlepsze polskie i  zagraniczne seriale, produkcje Telewizji Polsat przed premierą w telewizji, ponad 100 kanałów TV, bogatą bibliotekę bajek i rozrywki.

Akcja informacyjna Interii na temat problemów zdrowia psychicznego

Równolegle z premierą serialu w Polsat Box Go w portalu Interia wystartowała akcja informacyjna pod hasłem #niechzobaczą #niechusłyszą poświęcona serialowi i problemom, jakie porusza: mental.interia.pl.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 10.02.2022