„Matka” oczami pierwszoplanowych aktorów. Najnowszy serialowy thriller psychologiczny dostępny tylko w Polsat Box Go

Data: 
14 gru 2022

W środę, 14 grudnia br. w serwisie Polsat Box Go premierę ma trzeci odcinek nowego, trzymającego w napięciu serialu „Matka”, który powstał dzięki współpracy wielu znakomitych twórców filmowych, m.in.: Igora Brejdyganta, Bartka Janiszewskiego, Piotra Trzaskalskiego czy Bartosza Bieńka.

W specjalnych wywiadach udzielonych Jakubowi Jusińskiemu o pracy na planie i swoich postaciach opowiedzieli odtwórcy głównych ról:

8-odcinkowy serial, który premierę miał 30 listopada br., można oglądać bez reklam, w dowolnym miejscu i czasie wyłącznie w Polsat Box Go, w pakiecie Polsat Box Go Premium. Nowe odcinki trafiają do serwisu w środy.

Kim są bohaterowie serialu „Matka”?

Nowy format łączy w sobie cechy kryminału, dramatu obyczajowego i historii detektywistycznej. Pierwszoplanowe postaci to:

  • Agnieszka Nolińska (Olga Bołądź) – znakomita dziennikarka śledcza z ogromnym dorobkiem. W prywatnym życiu doświadczyła najgorszego – samobójczej śmierci syna. Jej życiowym partnerem jest Jacek, z którym ma córkę. Po kilku latach od tragedii decyduje się wyjechać z rodziną do Holandii i rozpocząć nowe życie.
  • Jacek Noliński (Łukasz Simlat) – troskliwy mąż i ojciec dwóch córek: małej Leny i nastoletniej Agaty z pierwszego małżeństwa. Pracuje w dużej spółce, angażującej się w budowę placów zabaw przy domach dziecka. Swoją dalszą karierę planuje rozwijać w Holandii. Wkrótce zamierza przeprowadzić się tam z całą rodziną.
  • Rafał Marczak (Marcin Kowalczyk) – dziennikarskie śledztwo Agnieszki przyczyniło się do skazania Rafała za morderstwo kochanka byłej żony. Uważa, że został źle osądzony, dlatego próbuje namówić dziennikarkę do ponownej analizy jego procesu i sprawy śmierci jej syna. Prywatnie ojciec nastoletniej Ani.

Igor Brejdygant świetnie łapie małe dramaty, które budują strukturę dobrego serialu. Jest tu dużo podtekstów, różnych emocji, które z ogromną przyjemnością grałam. Do tego miałam wspaniałego reżysera, który to rozumiał i łapał w punkt, wszyscy czuliśmy się bardzo zaopiekowani na planie. To jest naprawdę głębokie, poruszające kino – mówi Olga Bołądź.

Choroba Agnieszki wyostrza zmysły Jacka. Moim zadaniem było pokazanie siły, którą wkłada w to, aby nie dać się zwariować i móc oceniać rzeczywistość podawaną przez współmałżonkę. Podejmuje próbę radzenia sobie z sytuacją, która zaczyna wymykać się spod kontroli, bo nie wiadomo, co jest prawdą, a co kreacją, na przykład zainfekowanego umysłu – opowiada o swojej roli Łukasz Simlat.

press_matka_small_0.jpg

Pierwszy raz gram w thrillerze psychologicznym i zaczynamy się lubić z tym gatunkiem. Psychologia w aktorstwie, psychologia w kinie, w teatrze zawsze mnie interesowała. Relacje międzyludzkie, mechanizmy, które nami kierują. Lubię o tym dumać, obserwować, analizować i też o tym opowiadać przy pomocy sztuki aktorskiej. Tutaj akurat mam duże pole do popisu, bo są trudne sytuacje – mówi Marcin Kowalczyk.

Serial opowiada o stracie, wsparciu najbliższych oraz porusza temat społecznego tabu. Główna bohaterka Agnieszka Nolińska (Olga Bołądź) stara się pogodzić z samobójczą śmiercią 10-letniego syna. Gdy wydaje się być pogodzona z losem i postanawia rozpocząć życie na nowo, kontaktuje się z nią Rafał (Marcin Kowalczyk) odsiadujący wyrok za morderstwo. Mężczyzna sugeruje dziennikarce, aby ponownie przyjrzała się jego sprawie, ponieważ może być powiązana ze śmiercią jej syna.

W serialu występuje plejada najlepszych polskich aktorów, m.in.: Olga Bołądź, Łukasz Simlat, Marcin Kowalczyk, Maria Pakulnis, Olaf Lubaszenko, Mateusz Janicki czy Małgorzata Pieczyńska.

Za reżyserię serialu odpowiada Piotr Trzaskalski („Edi”, „Mój rower”, „Mistrz”). Scenarzystą wiodącym i pomysłodawcą projektu jest Igor Brejdygant („Rysa”, „Układ”, „Ultraviolet”, „Szadź”), a drugim scenarzystą Bartosz Janiszewski („Ultraviolet”, „Wataha”). Autorem zdjęć jest Bartosz Bieniek („Inni ludzie”, „Zenek”, „Drogówka”). Tytuł powstał na zlecenie Telewizji Polsat, a jego producentem jest TFP.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 14.12.2022