Kwietniowe nowości w IPLI!

Data: 
10 kwi 2015

150331_472x350_komunikat_kwiecien.jpg

Na kwiecień największa telewizja internetowa IPLA przygotowała prawdziwą dawkę przejmujących, życiowych filmów. W wiosennych propozycjach znajdą się m.in. „Jak dogonić szczęście”, „Krocząc wśród cieni”, „Jako w piekle, tak i na Ziemi”, „Diabelska plansza Ouija”, „Śmieć”, „The last of Robin Hood”, „Dealer” oraz „52 wtorki”. Na fanów piłki siatkowej będą czekały finały play-off PlusLigi oraz Pucharu Polski, a na wielbicieli motoryzacji – wyścigi Formuły 1 oraz MotoGP.

Pozytywne historie

Psychiatra Hector dochodzi do wniosku, że jego życie pozbawione jest szczerości i sensu – w jaki sposób ma pomagać pacjentom i odnaleźć szczęście, skoro sam go nie czuje? Udaje się więc w podróż dookoła świata, gdzie poznaje niesamowitych ludzi i odwi

edza zapierające dech w piersiach miejsca, by odkryć, że nie samo szczęście jest cenne, ale i jego poszukiwanie ma wartość samą w sobie. „Jak dogonić szczęście” powstał na podstawie bestsellerowej powieści Françoisa Lelorda pt. „Podróże Hektora, czyli poszukiwanie szczęścia”. W rolach głównych wystąpili: Simon Pegg, Rosamund Pike, Toni Collette, Stellan Skarsgård, Jean Reno oraz Christopher Plummer.

„Śmieć” jest pozycją, której nie można przegapić, a po obejrzeniu na długo zapada w pamięć. Film w reżyserii Stephena Daldry, twórcy genialnego „Lektora”, „Billy’ego Elliota” oraz „Strasznie głośno, niesamowicie blisko”, zdobył trzy nominacje, w tym do nagrody BAFTA za najlepszy film nieanglojęzyczny oraz do Złotej Żaby. Historia opowiada o ubogich brazylijskich chłopcach, którzy znajdują tajemniczy portfel, na którego znalezieniu zależy wielu osobom. Czy uda im się pokonać system?

Prawdziwe życie

W dramacie biograficznym pt. „The last of Robin Hood” widz spotka takie gwiazdy jak Susan Sarandon, Kevin Kline oraz Dakota Fanning. Piętnastoletnia Beverly, podając fałszywą datę urodzenia rozpoczyna pracę w studiu Warner Brothers, gdzie poznaje dużo starszego, znanego aktora. Mimo znaczącej różnicy wieku nawiązują romans. Gdy w relację wkracza matka dziewczyny, sprawy zaczynają się komplikować…

Przełomowy dramat Sophie Hyde pt. „52 wtorki” opowiada o perypetiach siedemnastoletniej Billie. Matka dziewczyny postanawia przejść operację zmiany płci, co wiąże się z serią skomplikowanych operacji. Odtąd każdy wtorek przeznaczony będzie dla nich – matki i córki. Mimo próby utrzymania więzi dziewczyna czuje się zagubiona, a problemy związane z dojrzewaniem i odkrywaniem intymności wcale jej tego nie ułatwiają.

Akcja!

Były policjant

Matt Scudder (Liam Neeson), mimo braku licencji, pracuje jako detektyw. Handlarz narkotyków Kenny Kristo (Dan Stevens) prosi go o pomoc w odnalezieniu porywaczy i zabójców jego żony. Odkrywa, że odpowiedzialność ponoszą seryjni mordercy, których celem są głównie kobiety. „Krocząc wśród cieni” w reżyserii Scotta Franka, twórcy m.in. „Raportu mniejszości”, „Świadka bez pamięci” czy „Wolverine’a”, zapewni mocny obraz i pełen zwrotów akcji seans.

„Dealer” jest debiutanckim obrazem Nicolasa Winding Refn, twórcy takich filmów jak „Drive”, „Tylko Bóg wybacza” czy „Bronson”. Dealer narkotyków – Frank zostaje zatrzymany przez policję, mając przy sobie paczkę heroiny. Mimo, że udaje mu się wyrzucić obciążający go towar, po wyjściu z aresztu jego kłopoty przybierają na sile. W ciągu kilku dni musi zwrócić zaciągnięty u gangsterów dług. Rozpoczyna się walka z czasem.

Test odwagi

Dla wielbicieli horrorów idealną propozycją będzie „Jako w piekle, tak i na Ziemi”, którego reżyserem jest John Erick Dowdle. Grupa badaczy zagłębia się w podziemny labirynt katakumb mieszczących się pod ulicami Paryża. Tam czekają na nich niezliczone pułapki, zagadki, od których zależy ich życie oraz demony, które wydobywają to, co znajduje się głęboko w ich podświadomości. 

Wyglądająca niewinnie tytułowa „Diabelska plansza Ouija” służy do porozumiewania się ze zmarłymi. Kiedy korzystająca z niej pełna życia nastolatka Debbie popełnia samobójstwo, jej przyjaciele postanawiają dowiedzieć się, co było przyczyną tragedii. Podczas rytuału naruszają krąg życia i śmierci, ściągając na siebie siły nieczyste.

Sportowe emocje!

W kwietniu w najwi

ększej telewizji internetowej IPLA finiszuje Plus Liga! Dowiemy się, kto zostanie mistrzem Polski w sezonie 2014/2015! W tym miesiącu zostanie rozegrany także finałowy turniej siatkarskiego Pucharu Polski! Sportowe emocje zapewnią także wyścigi Formuły 1: Grand Prix Chin, odbywający się na nowoczesnym torze Shanghai International Circuit w Szanghaju oraz Grand Prix Bahrajnu, w którym zwycięzca zostanie wyłoniony podczas wyścigu na torze Bahrain International Circuit. Już w ten i kolejny weekend największa telewizja internetowa IPLA zaprasza fanów sportów motorowych na bezpłatne przekazy na żywo elitarnego wyścigu MotoGP, także w jakości HD. Przekaz na żywo obejmie wszystkie treningi, kwalifikacje oraz wyścigi finałowe Moto2, Moto3 i MotoGP. Natomiast fani tenisa będą mogli kibicować zawodnikom podczas ATP 500 Barcelona i ATP Masters Monte Carlo.

Tych wydarzeń nie można przegapić!

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 29.04.2015