Jeszcze szybszy Internet LTE w Cyfrowym Polsacie

Data: 
08 cze 2011

Operator uruchamia usługi w kanale 20 MHz i przedłuża testy konsumenckie

Zakończony został proces przełączania sieci radiowej LTE 1800 na szersze pasmo 20 MHz (z dotychczasowych 10 MHz), dzięki czemu Internet LTE Cyfrowego Polsatu może osiągać jeszcze wyższe prędkości - nawet do 100 Mb/s. Jednocześnie operator przedłużył testy konsumenckie Internetu LTE do 31 sierpnia br.

Teraz najmłodszy produkt Cyfrowego Polsatu - Internet LTE - jest jeszcze szybszy. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, operator uruchomił transmisję danych w kanale o szerokości 20 MHz, dzięki czemu osoby biorące udział testach mogą osiągać jeszcze wyższe prędkości transferu danych - do 100 Mb/s przy pobieraniu danych (dotychczas do 73 Mb/s) i do 50 Mb/s przy wysyłaniu (dotychczas do 25 Mb/s). Warunkiem niezbędnym do kontynuowania testów i korzystania z wyższych prędkości jest posiadanie najaktualniejszej wersji oprogramowania modemu Speed 1000.
 
Jednocześnie, chcąc kompleksowo sprawdzić działanie sieci i usług w kanale o szerokości 20 MHz, Cyfrowy Polsat przedłużył testy konsumenckie Internetu LTE do 31 sierpnia br. Operator w dalszym ciągu będzie zbierał opinie użytkowników o usłudze i sprzęcie, tak aby w niedalekiej przyszłości zaprojektować produkty jak najlepiej odpowiadającej na oczekiwania klientów.

Testy konsumenckie Internetu LTE w Cyfrowym Polsacie trwają od 16 marca br. Cyfrowy Polsat jako pierwszy operator w Polsce rozpoczął dostarczanie usług Internetu mobilnego w tej najnowocześniejszej technologii, która oprócz znacząco wyższych prędkości, charakteryzuje się także dużo mniejszymi opóźnieniami i pozwala na obsługę istotnie większej liczby użytkowników w ramach jednej stacji nadawczej. Dzięki temu ściągnięcie z sieci pełnometrażowego filmu HD w technologii LTE zajmuje kilka minut, podczas gdy w technologii UMTS - około 2 godzin, a HSPA+ - kilkadziesiąt minut. Wszystko to sprawia, że dzięki Internetowi LTE klienci Cyfrowego Polsatu będą mogli swobodnie korzystać z usług interaktywnych i multimedialnych wymagających dużej przepustowości i transmisji w czasie rzeczywistym, takich jak np. gry online, komunikatory wideo czy telewizja HD na żywo.

Usługi LTE Cyfrowego Polsatu są obecnie dostępne na większości spośród blisko 500 stacji bazowych, na których świadczone są usługi Internetu HSPA+ operatora. W kolejnych etapach sieć będzie systematycznie rozbudowywana.

 

prstats.po?p=220536

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 25.09.2014